PINZGAUER & VOLVO

PINZGAUER & VOLVO

Član
Moj PINZGAUER (710)za kojeg na Hvaru nema prepreke i VOLVO C202
(laplander) koji čeka restauraciju.
 
Član
Zaista su čudne i fantastične za voziti. Prvi put sam ih sreo i vozio se u njima u JNA, a od tada sam vrebao priliku za kupovinu. No, kako se bavim oldtimer motorkotačima, uvijek je nešto bilo preče. Našao sam načina da spojim osobno s poslom, pa mi se pružila prilika i sada naravno to koristim za opuštanje i zabavu u prirodi.
 
Član
odlicne vozilice...:cool:
predstavi i koji motor, ima nas koji volimo i takve oldtimere...;)
 
Legend
svaka cast , prave masinerije , za pinC-a znam ,a volva prvi put vidim , znam da cuda radi na zeznutom terenu .... sirova snaga ;)
 
Član
Volvo Laponac L3314 je osnovni model za mnoga švedska vojna vozila, a C202 je uradak iz kraja 70-ih namijenjen za komunalne poslove I za civilno tržište. Ima ugrađen motor B20A , 2.0 L I 82 Ks, te sve što je potrebno za dobar off-road. Po mojim saznanjima proizvedeno je svega 3222 primjerka u različitim varijantama I za različite namjene. Trenutno postoji možda 500 primjeraka od kojih nisu svi u voznom stanju. Do danas ne postoji zamjena za ovo vozilo, te se u krugovima ljubitelja iz milja još naziva I “Puppy” ili “Lapplander”. Većina vozila nalazi se u Švedskoj odnosno u Skandinaviji I teško se nalazi dijelove koji su veoma skupi. Jedno vrijeme su izrađivani u Mađarskoj I ti su primjerci mahom nestali zbog loše ili nikakve zaštite od korozije. Volio bih ako je netko vidio ovakvo vozilo da mi javi, jer za sada izgleda da je ovo jedini primjerak u ex. Yu.
 
Legend
nsumax je napisao(la):
Volvo Laponac L3314 je osnovni model za mnoga švedska vojna vozila, a C202 je uradak iz kraja 70-ih namijenjen za komunalne poslove I za civilno tržište. Ima ugrađen motor B20A , 2.0 L I 82 Ks, te sve što je potrebno za dobar off-road. Po mojim saznanjima proizvedeno je svega 3222 primjerka u različitim varijantama I za različite namjene. Trenutno postoji možda 500 primjeraka od kojih nisu svi u voznom stanju. Do danas ne postoji zamjena za ovo vozilo, te se u krugovima ljubitelja iz milja još naziva I “Puppy” ili “Lapplander”. Većina vozila nalazi se u Švedskoj odnosno u Skandinaviji I teško se nalazi dijelove koji su veoma skupi. Jedno vrijeme su izrađivani u Mađarskoj I ti su primjerci mahom nestali zbog loše ili nikakve zaštite od korozije. Volio bih ako je netko vidio ovakvo vozilo da mi javi, jer za sada izgleda da je ovo jedini primjerak u ex. Yu.

kod mene ima covjek , vozi 2 pinc-a ........ mogu ovako nekad baciti pogled,inace ima radionu i oko kuce ima nekakvih milion slicnih vozila , nikad ne znas mozda on nesto ima sto ti moze valjati,a odprilike obojica volite iste stvari ;)
 
Član
Pinzgauera sam vidjao , a i ovog volvoa sam vidio negdje u hercegovini, a ako se tacno sjetim gdje javicu ti .... Bio lud pravo neke crvene boje izgledao je ko da je restauriran:cool:
 
Član
Zahvaljujem svima na pohvalama i prava je šteta što sam operiran od uobražavanja. Također i svima koji žele pomoći oko informacija u svezi VOLVA jer bi zaista bilo dobro kad bi znao da još netko ima takav auto. Nije mi problem rad oko ovoga nego upravo to što nemam kvalitetnih informacija, a skandinavci su škrti da bi nešto objasnili. Trenutno imam problem s pumpom goriva i ne mogu je poraviti, a "navodno paše i od brodskog motora (VOLVO PENTA).
Poooozzzz
 
BHT Ovisnik
pinza mi ima od prijatelja stric,zivi od mene 500m,samo je zatvoren:cool:
svaka cast:cool:
 
Član
....ja imam nekoliko pinzgauera a bome znam za još 2 laplandera jedan je tu blizu mene ima papire i vozio je do pred par godina i čovjek bi ga vrlo rado prodao...onda kada sam ga ja želio kupit malo je pretjerao sa cifrom pa sam odustao inače mislim da je u nevoznom stanju ali dalo bi se ga sredit naravno limarija loša....drugi je u gorskom kotaru švedski papiri i nerješeno vlasništvo kada sam ga bio pogledat nije bio na prodaju i bio je u totalnom rasulu ali ja sam planirao kupit oba dva pa sredit toga sa papirima...evo ako si zainteresiran možemo se dogovarat da ja prikupim informacije od ljudi koji su vlasnici....mene zanimaju papiri od pinza pa ako si u kojoj kombinaciji sa time možemo kombinirat...
 
Top