peugeot vs renault

peugeot vs renault

Član
pozz svima nov sam na forumu i imam pitanje..
vozim peugeot 206 2002g 1-1 benzin presao 110 000 autic je super ali prelazim sa njim po 5 000km mjesecno..
nedavno sam dobio prijedlog da ga zamjenim za renault safrane 99g 2.5 benzin sa 220 000km i ugradjenim plinom..
pa me zanima sta mislite isplati li se mjenjati i ima li ko iskustva sa tim autima?
hvala
 
Član
Ja to nikada mijenjao ne bi.Prvo auto 3g stariji,duplo vise presao jos 2,5,neces ga se nikada rijesiti.Po meni jako losa trampa.
 
Član
kad ti netko ko vozi petaka nudu u zamjenu za troklipi motor, možeš kao prvo pretpostavit da mu je vjerovatno pun k... visoke potrošnje :lol: moje mišljenje ti je ako već 5000 mječno prelaziš to auto nikako nemoj! bolje nekog tdi-a ili benzinca četvtaka
 
Član
voznja vecinom otvorene ceste a cuo sam da su renaulti navodno neunistivi da mogu preci i po 700 800 tkm
 
Super Moderator
Taj safrane ako ima zracno vjesanje onda je to skupo odrzavanje jer im je to uvijek bila mana
Prelazis dosta mjesecno i lijepo bi bilo putovati u safrane jer je udoban
 
Član
nemoj to jebace te na potrosnji samo tako plus sto ces tesko djelove naci ja sam u BiH uzivo vidio par komada, isto toliko imas i na piku, ako bi nesto vece a francusko imas 406 mozes sa njom na mars, imas lagunu, imas i 607 one prve modele mogu se naci za male pare jbg...
 
Član
Safrane je vrhunski automobil u svakom pogledu , udoban je , luksuzan je ,kvalitetan je ,taj Volvov petak je bukvalno neuništiv ali postoji ono veliko ALI ,uz potrošnju i osiguranje , auto je već relativno dosta staro , tako da svi sklopovi se polako zamaraju , a pošto na njega uglavnom ništa ne paše sa drugih Renaulta , svaku sitnicu sem redovnog (filteri , kočnice , trapovi) ćeš morati uzmati u ovlaštenom ili ako ti se posreći da slučajno nađeš na otpadu.

Ja bi se držao 206-ice , eventualno ganjati samo mlađu.
 
nije problem u potrosnji kolko je u odrzavanju, jedan njegov jastuk je oko 1000€, Safrane je odlican auto ali skup za odrzavanja zato ih i nema kod nas
 
BHT Ovisnik
u mene je rođak par godina vozao safranea 2.2dti,nije imao nikakvih problema, samo jeimao problem kad ga je udario da nađe haubu,inace nikakvih drugih problema oko dijelove,prodao ga je kolegi,on ga zamjeni za tog benzinca i dobije jos jednom kompletnog stranca uz njega,eno mu ga stoji ispred kuce na klocnama,samo felge uzeo sa njega, kompletan je, ja u nas viđam dosta ovih safranea,meni je to među top 5 najudobnijih auta, ne bih bjezao od njega
 
Član
hvala na komentarima i mene najvise brinu dijelovi,potrosnja sa plinom mi nije problemjer vecinom sam na otvorenoj cesti..
pogledat cu auto pa vidjeti sata i kako javim ako bude zamjene
pozz
 
Početnik
Burazeru pošteno da kazem :D Po mome mehaničaru je smeće i jedno i drugo.

Kupi VW / Seat / Skoda / Audi i budi miran.
 
Član
WarppeR je napisao(la):
Burazeru pošteno da kazem :D Po mome mehaničaru je smeće i jedno i drugo.

Kupi VW / Seat / Skoda / Audi i budi miran.

Ovakve savjete ne slušaj ni pod razno, a ni kod takvih majstora nikada nemoj ići.
 
Član
imam golfa 4 u savrsenom stanju zena ga voza drugo mi je cisto za puta radi posla pa zato vrtim u glavi sta mi je bolje
 
Top