Peugeot 407 misljenja i savjeti

Peugeot 407 misljenja i savjeti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
Kako sam naslov kaze, zanima me sve o ovom autu, potrosnja, odrzavanje (gdje u Sarajaevu) ponasanje na cesti, koji motor je dobar koji los, mane, prednosti itd

Konkretno me zanima model sa 2.0 HDI motorom

Hvala
 
Član
Otac mi vozi puga 407 2.0 hdi. Vlasnik je oko 2 godine. Cijena održavanja u rangu za tu klasu. S dijelovima nema problema. Motor dobar i štedljiv, nema poznatih problema s turbinom. S obzirom da je 407-ica teška skoro 1700 kg dobro se nosi s masom. Auto je odlično za voziti iako ponuda prostora pozadi nije bajna. Udobnost je na visokom nivou iako mnogi govore da je prethodnik bio udobniji, no nije tajna da su francuzi počeli praviti dosta tvrđa auto po uzoru na njemačku konkureciju. Udobnost izvlače odličnim sicevima:icon_biggrin:

Ako te još nešto zanima pitaj.
 

IGY

Član
Poslije ibize na gewindama mi je i tramvaj udoban :)

prostor nazad je u vecini auta te klase onak prosjecan, no to me ne brine jer necu nazad sjediti
zanima me potrosnja, jos pogotovo sto ti je kod starog 2.0 HDI 136 konjica jel tako?
recimo neki prosjecni servis koliko kosta, veliki mali, ma sve me zanima :cool:
 
Član
moj stari ima 2.0benz autom,odlican,auto,unutrasnjost milina,pozicija sicevi,volan jako direktan,sto me iznenadilo,naravno pozitivno,same pohvale ;)
 
Član
Vani ga nije problem spustiti na 6 litara, grada uzme oko 8-9. Ništa strašno. Veliki servis i još neke sitnice su ga u ovlaštenom koštale oko 1000 km. U nekom drugom servisu oko 700 km. S obzirom da ja za svoj sepet plaćam skoro 600 km to je džabe:icon_biggrin:
 

IGY

Član
pa to je prihvatljivo, mene je veliki servis za ibizu kostao 800, ali ja to temeljno radim, mene to jebe, kod mene nema nesto ostavi to za kasnije, ili drugi put cu to uraditi, ja sve uradim i onda jedem kifle do kraja mjeseca :lol:

kod kupovine na sta konkretno obratiti pozorost ?

da napomenem nece se nista desavati prije proljece ili ljeta, mozda i ne bude nista od ovoga, ali sanse su velike pa eto volio bi da znam na sta treba paziti ili da gledam druga auta

nikad mi nije palo na pamet da cu mozda nekad francuza voziti, no ovaj mi se pravo svidio pa sam se zapalio :icon_mad::cool:
 
Za francuze opce poznato samo orginal PPS dijagnostika i nema sile da ti sta fula, znaci ako imas kojeg prijatelja sa lapasom i kablovima zamoliti vlasnika da se temeljito pregleda u leru i voznji znaci dijagnostikom da se parametri vide i nemas brige ;) Normalno pripazi na gasenje i stresanje motora radi zamajca ;) jer se i on uoci odma ako je problematican ili najbolja solucija ako ko ima ti 407 ko je duze voza i dovoljno da je cudne upaljenu zna sta joj je ;)
 
Član
prvi rodjak od mog oca je kupio 407 nov, ja sam se jednostavno odusevio sa autom, sve ovo sto su gore napisali, znaci udobnost je na vrhunskom nivou, lezi odlicno, stvarno je auto za pozelit, jedina stvar koja njemu nekad predstavlja problem je malo veca udaljenost od prednjih tockova do "nosa" auta, tako da mu se cesto zna desit da zakaci donjim prednjim dijelom auta kad npr. silazi niz neku jako strmu ulicu i ukljucuje se na ravnu ulicu ili ako ode na izlet u prirodu takodje cesto kaci naprijed ako prelazi preko malo vecek brezuljka i sl. mozda ti ova informacija nije toliko bitna, al eto opet moze ti koristit, ako si cesto u prirodi ili ako se puno vrtis po mahalama u starom gradu, nekad je nemoguce smotat iz prve, pa i to malo moze bit frustrirajuce, haj nazad, haj naprijed itd. u glavnom eto on je prezadovoljan s autom osim tog prednjeg dijela.
 

IGY

Član
a to da, ni meni nije drago zbog tog dugackog prednjeg dijela, necemoci puno u pod :)

sa tim imam problema i sad lupam sa ibizom naprijed, tako da znam gdje i mogu i koje su mi mogucnosti
 
Član
Ja imam već 3,5 godine 2,0 HDI i zadovoljan sam, udobnost je vrhunska, malo mi je u početku bio nepregledan al se brzo navikne. Obavezno odi na dijagnostiku, standardno znaš šta treba pogledat, provozaj vidi kako prima gas, jel dimi, prekontroliši trapove, obrati pažnju od koga kupuješ (većina ovih auto placeva kod nas uvoze udarena auta pa srede i prodaju il vrate kilometražu), bitno je da ima servisnu knjigu jer ako nema vrlo je moguće da je vraćena kilometraža. Mene je veliki servis kod dedovića izašao oko 700 KM bez ulja i filtera. Potrošnja u gradu je izmedju 8-9 litara ovisno od težine noge (klima non-stop radi). Na otvorenom se može i na 5 litara spustit. Zadnji put kad sam mjerio potrošnju na otvorenom (Zenica-Gradačac-Zenica) bila tačno 5 litara. Na dijagnostici provjeri u kakvom je stanju FAP mada se on sad može uklonit za 200 eura al eto da možeš odmah spustit cijenu. Neko je već spomenu dugačak prednji kraj i tu se slažem, i sam sam zapeo par puta, al uglavnom strada okvir tablica.
I ono najvažnije: 1,6 HDI ni pod razno (preslab motor za 1,7 tona teško auto), mada su oni puuuuno povoljniji upravo iz razloga što ih vlasnici prodaju jer su se zaj...
Eto nadam se da sam pomogao.
 
ja ne znam zbog cega je 1.6HDI preslab za Pug-a. komsija voza vec 2 godine i fino ga sluzi i gdje nadje podatak da je tezak 1.7T
vama je 11.xx preslabo ubrzanje do 100km/h :icon_question::icon_question:

pa preporucite momku nek kupi 2.7 V6 bi-turbo, valjda ce ga taj motor zadovoljit
 
Član
Ja sam vozio oba i znam šta pričam. Jaran mi kupio 1,6 HDI i kad je vidio kako ide u poredjenju s mojim prodao ga za par mjeseci. To što tvog komšiju fino služi stoji, ja i nisam rekao da ga neće služiti 1,6 HDI ali da je preslab preslab je. Meni lično nikad podaci na papiru nisu značili koliko osječaj u vožnji a Bogami u vožnji 407-ce sa 1,6 HDI motorom se itekako osječa nedostatak snage. I što je najžalosnije ljudi se odluče za taj motor radi navodno manje potrošnje a kod jarana je trošio isto kao i moj 2,0 HDI.
Pa dobro nije 1,7T nego 1,67T:lol:
 
Član
I moj susjed vozi merca 123 200 d. Odlično ga služi, uvijek kasni ali dođe do odredišta. Kad tad:D

Naravno da je 1.6 preslab za masu i dimenzije 407-ice. Više će i potrošiti pri otvorenoj ili vožnji na auto putu.
 
Legend
ja bih ti samo preporucio onaj 1.6hdi sa 80 i nesto kW, mislim da je to sasvim dovoljno, ali eto ti jos razmisli :)
 
Član
1.6 hdi, 80kW je kod mene u 307, za nju je idealan.
Caletov prijatelj ima novu C5 icu sa istim motorom i sto jest jest auto je bas masivan za taj motor. Vjerujem da je isti slucaj i sa 407 sa tim 1.6 motorom:icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top