PEUGEOT 309 problem s paljenjem

PEUGEOT 309 problem s paljenjem

Zamoli bih vas za pomoc oko ovog problema jer stvarno neznam vise sta da radim..


Vozilo ujutru kada je hladno upali iz prve, ali kasnije kad se ugrije i kad ga ugasim nece da upali.

Kada hocu da upalim ( kada okrenem kljuc da zavergla) nestane sva struja na instrument tabli i kad pustim kljuc opet sve radi.....

Do alnasera nije jer sam ga nosi na mjenjanje cetkica i majstor mi je postavio sve nove dijelove...

Ali sam jednom skidao sve kablove krenuvsi od akumulatora do alnasera i cistio kontakt stopice koje naslanjaju na motor i na ostale djelove auta..

Nakon toga palio bez problema jedno 3-4 dana i opet ista prica, ima li neko rijesenje i koje???????????????????
 
Provjeri masu na anlaseru..Najcesce je tu problem.Zatim provjeri relay grijaca (cesto na toploti zalijepi), francuz i na +40 pali grijace i bez njih tesko pali..Ako bude relay kupi Opelov i prespoji i gas dalje.
 
Eh to je vec drugi par cipela..Provjeri membranu na benziskoj pumpi..Cesto im se desava da strada pa vrati svo gorivo nazad i dugo mu treba da navuce, nema pritiska itd.
 
pa koliko sam ja shvatio tebi auto ne odradi nista kad okrenes kljuc?? kazes nestane svega na instrument tabli, to meni smrdi samo na lose spojeve, ili na akumulatoru na klemama ili negdje drugo, na masi na limariji i sl.. a mozda je i do brave..
 
Da prijatelju dobro si shvatio.. Jednostavno se sve izgubi, nema ni kontakta niti gori koja od lampica na tabli.... A spomenuo sam da sam cistio spojeve par dana sve OK i opet isto... A gdje mogu bravu naci posto je stvarno tesko naci dijelove za ovo auto....
 
Član
Nije akumulator 100% , jer pali na hladno iz prve.
Što kaže Roki , provjeri četkice i masu na alnaseru.
 
Akumulator nije 100%, a pokusao sam juce kucnuti alnaser kada nece da upali... I desilo se cudo, sastavi kao mina kad je nagazis... :lol: :lol: :lol: :lol:


To je 100% do alnasera i cetkica.....

Hvala na podrsci, zaista se isplati biti clan ove stranice.... ;) ;) ;)
 
Top