Peugeot 307 VS Golf 4

Peugeot 307 VS Golf 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Vozam 407 1.6HDI 110 KS pa je na otovrenoj 5.3-5,6 mjesovite oko 6.2 a samo po gradu trosi od 7-9
Tako da nebi trebao taj 2.0 od 90 konja puno da trosi jer ima veliku kubikazu ali opet ne preveliku snagu.Mislim da je 307
bolji auto jer je generacijski noviji od G4 ali opet po meni u toj klasi ima i boljih auta za isto ili manje novca.Nemoj da iskljucis ni stila JTD, ni focusa, ni alfu 147... u ostalom gledaj samo da kupis sto noviji auto i sto ocuvaniji auto.Ako gledas na odrzavanje stilo ti je najjeftiniji, nije ni 147 puno skuplja.Golf i 307 kao i Megane su ti medju najskupljima za odrzavanje.
 
Član
Kakav bolan PD :lol: bjezi od toga, ako ces golf trazi boshpumpu, sa PD ces imati problema sa diznama, tandem pumpom, pumpom u rezervuaru sto ode od kvalitetnog goriva a ona ti je nova jaaaako skupa, takodje i dizne su jaaako skupe nove kad se kupuju.
Da i zaboravih jos reci skuplji za odrzavanje ti je PD kad se radi servis od obicnog TDI-a sa boshpumpom.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Kakav bolan PD :lol: bjezi od toga, ako ces golf trazi boshpumpu, sa PD ces imati problema sa diznama, tandem pumpom, pumpom u rezervuaru sto ode od kvalitetnog goriva a ona ti je nova jaaaako skupa, takodje i dizne su jaaako skupe nove kad se kupuju.

1,9 motori nemaju probleme sa diznama i sta si vec sve nabrojao... uostalom nema ni jedno auto ako se pravilno odrzava... po tome je najbolje kupiti golf 2 1,6 d jer nece imati problema ni sa turbinom ni sa pumpom ni sa diznama itd...

1,9 sa pumpom je lijen konj za PD ;)
 
Član
Ako ti kazes da nema onda nema :cool: ja imam musterija sa 1.9 motorima i audia i passata i golfova, imao 4 dizne polovne i 3 otisle za godinu i po dana i ostala jedna i stoji mi i ceka iduceg pacijenta :D a probleme tek imaju motori 2.0 TDI sa diznama ali seimensovim, bosch je bolje to odradio i oni nemaju problema toliko.
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Vozam 407 1.6HDI 110 KS pa je na otovrenoj 5.3-5,6 mjesovite oko 6.2 a samo po gradu trosi od 7-9
Tako da nebi trebao taj 2.0 od 90 konja puno da trosi jer ima veliku kubikazu ali opet ne preveliku snagu.Mislim da je 307
bolji auto jer je generacijski noviji od G4 ali opet po meni u toj klasi ima i boljih auta za isto ili manje novca.Nemoj da iskljucis ni stila JTD, ni focusa, ni alfu 147... u ostalom gledaj samo da kupis sto noviji auto i sto ocuvaniji auto.Ako gledas na odrzavanje stilo ti je najjeftiniji, nije ni 147 puno skuplja.Golf i 307 kao i Megane su ti medju najskupljima za odrzavanje.

Troši više jer je prastari tip motora

RS TURBO je napisao(la):
Kakav bolan PD :lol: bjezi od toga, ako ces golf trazi boshpumpu, sa PD ces imati problema sa diznama, tandem pumpom, pumpom u rezervuaru sto ode od kvalitetnog goriva a ona ti je nova jaaaako skupa, takodje i dizne su jaaako skupe nove kad se kupuju.
Da i zaboravih jos reci skuplji za odrzavanje ti je PD kad se radi servis od obicnog TDI-a sa boshpumpom.

1,9 tdi PD su odlični motori
 
Član
1.9 tdi PD su extra motori , a to da im dizne nevaljaju prvi put cujem za taj 1.9 tdi da nevaljaju dizne? to mozda tek crkne nakon 400 000 km ;)
 
Član
dizne crkavaju od loseg goriva, nemojte dzaba pricat da ne crkavaju. Pitajte one koji ih prodaju koliko su prodali, i za koja auta najvise
ja sam dva puta imao problema s diznama, prvi puta zajedno u garazi s mojim autom bila je cetvorka golf, jedna dizna u kvaru
drugi puta bio je passat 2002 godiste, zakovale dvije dizne

sve su to ista govna, tako da...
sve zavisi na sta se potrefi, ali ako ne crkne dizna onda ce turbo kad tad:D:lol:;)
 
Član
Prešao mi preko 300000 i ništa od toga mi crklo nije :icon_question: Nema tu pravila ima ljudi koji i u ta auta sipaju ložu logično da će nešto otići, ili gorivo sipaju svugdje, ne održavaju, vade mu dušu...imao sam g3 sa TDI motorom 66kw nikad probelma imam A4 B5 već 17 godina normlano održavanje ni jedan problem...G4 mi ima preko 300000...to su sve bajke i priče sve se kvari ako se ne vodi računa o tome ;)
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Kakav bolan PD :lol: bjezi od toga, ako ces golf trazi boshpumpu, sa PD ces imati problema sa diznama, tandem pumpom, pumpom u rezervuaru sto ode od kvalitetnog goriva a ona ti je nova jaaaako skupa, takodje i dizne su jaaako skupe nove kad se kupuju.
Da i zaboravih jos reci skuplji za odrzavanje ti je PD kad se radi servis od obicnog TDI-a sa boshpumpom.

Jeli iko cita post i tudje i moje sta sam ja napisao ili sta je neko napisao ali bas do kraja i sta se reklo u tom postu ili samo procita bjezi od toga sa PD ce s imati problema i odmah pucaju odgovorima i napadima :icon_question: kod nas je gorivo na 90% pumpi jaaako lose i zbog toga odlaze cesto :D ko radi kao mehanicar zna o cemu pricam :D
 
Član
uzmi ti care golfa 2 nikad niki problema nes imat , koje god novije uzmes ha pezoa ha audija il golfa sve su to sranja cim ih kupis odma ce mu nesto riknut il dizne il turbo il jos milion stvari , jer takav je nas narod uvjek trazi dlaku u jajetu i nakraju im nijedan auto nevalja . ako budes uzimo u obzir 10% sta ti kazu ovde na forumu zajebaces se u kupovini ,jer ovdje 100 razliciti komentara lezi i 10 auta razni je doslo u temu , ako si naumio na golfa 4 , kupi ga , nijedno auto nije isto djabe sto je izaslo jedno iza drugog iz iste fabrike , ako ga budes odrzavao i njegovo moce ti bit 10 godina najmanje , moras jedino uzet u obzir redovne servise i potrosni materijal ,to svako auto zahtjeva , nema ga na svijetu da mu se nije nesto pokvarilo

i u bosni ces uvjek dobit vise para za vw neg za nesto drugo kad budes prodavo tako da se nesikiras puno;)
 
Član
golf2 je napisao(la):
Peugeot 307 HDI 90 PS naravno njega..ja sam prije poredio peticu golfa i 307, a ne cetvorku...i tu je mozda neka dilema sta uzeti peticu ili 307...moj glas za 307, ako nadjes dobrog miran si, sto je isti slucaj i sa golfom...sto se tice odrzavanja tu je to negdje, jedino kad ode neki dio rijedak na 307 onda je malo zeznuto i papreno..ali ako naletis na dobrog i odrzavas ga miran si :cool:

ne procitah odavno zanimljiviju izjavu :lol:
:icon_exclaim: pezolica trosi mnogo, iz iskustva,
vuca nikakva,, kvalitet izrade odlican,, moj glas
ide za golfa, zbog servisa, dijelova, mozes ga popraviti gdje pozelis,
sta znam,, ja bi golfa a pezo je mozda i bolji i ljepsi, ali
treba sve sagledati prednosti i mane pa donoijeti odluku ;)
 
Član
Ne troši, evo ja sam napisao svoju potrošnju u prethodnom post-u, a vuče odlično, juče 190 na autoputu bez problema. A ima i servisa za Pežo dobrih sada, nije kao prije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top