Peugeot 307 VS Golf 4

Peugeot 307 VS Golf 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mozda jesam malo dosadan sa ovim temama o kupovini drugog auta ali obecajem da je ovo posljednja tema od mene o tome....
sad gledam samo ova dva auta pa me interesuje vase misljenje
u prosloj temi sam spomenuo potrosnju,to mi je jako bitno
prijatelj vozi peugeot 307 HDI 90 PS kaze da mu nikad nije trosio manje od 6.5 litara cak ni otvorene voznje
po mom misljenjusu to je puno za 90 PS
dok gledao sam golf od 90 PS bosch pumpa oko 6 litara normalne voznje
golf 115-130 PS takodjer 6 litara normalne voznje jer su pumpa dizna, jaci motori ali ispade ista potrosnja
mozda o ovim podacima grijesim ali ispravite me!?
bar tako je kako sam se raspitivao od ljudi koji voze golfa od 90 i vise PS
volio bi kad bi se javio neko ko vozi peugeot 307 i da mi kaze iskreno potrosnju!!!
koji motor po vasem misljenju hoce vise povuci peugeot 90 PS i golf 4 90 PS ?

po mom misljenju peugeot 307 je ljepsi,udobniji,veci prostor u njemu ali i golf 4 ima svoje prednosti kao sto je "manje opadanje cijene ako ga nekad budem prodavao" ,lakse servisirati, lakse naci svasta nesto za srediti ga itd....
jos jedno pitanje
da li i peugeot 307 90 PS moze servisirati ono kao sto bi neko rekao i malo dijete ili bas moram traziti nekom skroz iskusnog majstora ili ovlasteni i kod kojeg majstora se moze u Tuzli (okolina) servisirati (mozda neko zivi u tom dijelu a ima peugeot 307 pa ce preporuciti) ?
 
Član
Što se tiče potrošnje otvorene nemože ni jedan ni drugi toliko uzeti naravno ako ga normalno voziš...gradske da i do 7l...Što se tiče udobnosti 307 jeste udobniji ali ne toliko koliko ga hvale...što se tiče prostora ima više naprijed osjetno...po fabrici kombinovana vožnja na g4 ti je oko 5l...Meni BL Gradiška kombinovana malo kad pređe 5,5l normalna vožnje...ostale stvari to ti je subjektivni doživljaj i svako će hvaliti ono što je vozio tako da nećeš imati puno koristi od ove teme ;) Što se tiče ovih jačih TDI motora logično da sa većom snagom ide i veća potoršnja sad po fabrici je to +0,3 +0,5 l u stvarnom svjetu neznam to će ti reći ovi koji imaju jače motore ;)
 
Član
jarane tooliko gledas potrosnju, toliko te brine servis, ne mozes se jebat da ti ne udje, znas kako vec kazu
za svaki auto moras da izdvojis pare, za neki manje za neki vise, ali ako budes gledao u svaku marku neces nikad kupit auto
ja se ne bih slozio s tobom da je lakse odrzavati golfa IV nego pezoa 307
samo da si uzeo malo prelistao teme na forumu sve bi ti bilo jasno, ima kijamet tih tema o pezou, a isto tako i o golfu, sve ti fino pise

nemoj se ljutit ali je ovo jos jedna glupa tema, trazis neki konkretan odgovor a ni sam ne znas sta hoces;)
 
Član
Peugeot 307 2.0 HDI 66kw, relacija Tuzla-Sarajevo-Tuzla (plus voznja malo po Sarajevu i Tuzli) 6,4l/100km, tako mi pokazao BC.
Sto se tice odrzavanja, posto zivis blizu Tuzle, nece ti to biti problem, imas jako dobar servis samo za francuska vozila u Tuzli. Cijena velikog servisa je manja nego kod Golfa bar koliko sam ja upoznat.
Ne znam za Golfa jer ga nisam nikad vozio, ali 307 sa 66kw (90ks) sam sasvim zadovoljan sto se tice snage, a naravno i ostalog.

Bilo koje auto ima svoje i prednsti i mane, a ti treba sam da skontas sta hoces od auta, da li hoces da sto manje izgubis na cijeni ili nesto drugo...
 

187

Član
ArminM je napisao(la):
jarane tooliko gledas potrosnju, toliko te brine servis, ne mozes se jebat da ti ne udje, znas kako vec kazu
za svaki auto moras da izdvojis pare, za neki manje za neki vise, ali ako budes gledao u svaku marku neces nikad kupit auto
ja se ne bih slozio s tobom da je lakse odrzavati golfa IV nego pezoa 307
samo da si uzeo malo prelistao teme na forumu sve bi ti bilo jasno, ima kijamet tih tema o pezou, a isto tako i o golfu, sve ti fino pise

nemoj se ljutit ali je ovo jos jedna glupa tema, trazis neki konkretan odgovor a ni sam ne znas sta hoces;)

sto se Arma naljuti :icon_sad:
 
Član
Peugeot 307 HDI 90 PS naravno njega..ja sam prije poredio peticu golfa i 307, a ne cetvorku...i tu je mozda neka dilema sta uzeti peticu ili 307...moj glas za 307, ako nadjes dobrog miran si, sto je isti slucaj i sa golfom...sto se tice odrzavanja tu je to negdje, jedino kad ode neki dio rijedak na 307 onda je malo zeznuto i papreno..ali ako naletis na dobrog i odrzavas ga miran si :cool:
 
Član
ako ikad mislis prodavati auto, onda kupi golfa.... 307-ici kao i svim pezoima, sedmicno cijena opada :D
 
Član
187 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
jarane tooliko gledas potrosnju, toliko te brine servis, ne mozes se jebat da ti ne udje, znas kako vec kazu
za svaki auto moras da izdvojis pare, za neki manje za neki vise, ali ako budes gledao u svaku marku neces nikad kupit auto
ja se ne bih slozio s tobom da je lakse odrzavati golfa IV nego pezoa 307
samo da si uzeo malo prelistao teme na forumu sve bi ti bilo jasno, ima kijamet tih tema o pezou, a isto tako i o golfu, sve ti fino pise

nemoj se ljutit ali je ovo jos jedna glupa tema, trazis neki konkretan odgovor a ni sam ne znas sta hoces;)

sto se Arma naljuti :icon_sad:

nisam kume, samo pokusavam da ga shvatim
 
Član
sub3r je napisao(la):
ako ikad mislis prodavati auto, onda kupi golfa.... 307-ici kao i svim pezoima, sedmicno cijena opada :D

to jest, ali zato ce past cijena ostalih novijih auta, npr i 308 pa ce dodat malo para i kupit ga....a ne mora samo golfove vozit...
 
Član
U mene pola familije vozi pezo-e valjda to nesto govori o kvaliteti 5 automobila razliciti tipova od 5008 do 206 kad ih pitam za odrzavanje samo redovni servisi tj kocnice itd al treba naci da valja i da nema 500tkm;)
 
Član
ne kazem ja da je krs, navozao sam se ja pezoja i nikad ga ne bih kupio :D
a nekih 100m od mene se covjek bavi uvozom i prodajom, najvise tih pezoja za malim motorcicima za tatine curice :D i znam sta mi je covjek rekao. A i drugarica prosle godine kupila 307 i ove godine za 2500KM jeftinije prodala :icon_smile:


uostalom, nista novo na ovom forumu, svako svoje auto hvali toliko da i Bog sami ne vozi boljeg :D
 
Član
pezo i u swe nestoji nista bolje jeftiniji dodje od golfa 4

golf 4 2001 god 1.9 tdi preso 200 000
pezo 307 hdi 2005 god 115 000 preso i opet jeftiniji za 500 eura najmanje , neznam sto al eto tako nedrze cijenu , najbolje audi drzi cijenu sto se tice godisnjeg opadanja cijena
 
Član
sub3r je napisao(la):
ne kazem ja da je krs, navozao sam se ja pezoja i nikad ga ne bih kupio :D
a nekih 100m od mene se covjek bavi uvozom i prodajom, najvise tih pezoja za malim motorcicima za tatine curice :D i znam sta mi je covjek rekao. A i drugarica prosle godine kupila 307 i ove godine za 2500KM jeftinije prodala :icon_smile:

uostalom, nista novo na ovom forumu, svako svoje auto hvali toliko da i Bog sami ne vozi boljeg :D
Da ne mislis da sam ja neki vatreni Pug fan da ti odma kazem da nisam, inace najvise preferiram Mercedes vozila ;)
Eh, sto se tice 307 i G4, u omjeru ulozeno/dobijeno 307 je daleko ispred G4. To sto kod nas sverceri uglavnom uvoze lupana, prevrtana i kakva vec auta je druga prica. Za bilo koje od ova 2 auta potrebno je dati malo vise para od "standardnih" cijena ako zelis da nije lupano, vracana kilometraza...to sto ljudi uzmu "povljno" 307 i misle da su dobro prosli je nesto drugo, nema dobre 307 za 7-8 hiljada, kao ni G4 8-9....
 
Član
Slazem se ja s tobom jusufe, vidis ja nigdje nisam napisao da je G4 bolji, samo kazem ako misli prodavati nek uzme golfa, jbg, svabo opet najbolje drzi cijenu.
Ako planira sebe namiriti na duze vrijeme, nek uzme onog koji je ocuvaniji i to je to. ;)
Sto se mene tice, ja ne bih nijedno od tih auta, pug mi nikad nije bio pri srcu nekako, a G4 mi je najgori golf.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top