peugeot 307 benzin il dizel

peugeot 307 benzin il dizel

Član
imam ponudu za jedan od ova dva pugica 307 benzin 1,6 il dizlo 2.0hdi cijenom su tu negdje na hdi svi pricaju lose o fap filteru sta jos bi trebalo obradit paznju al ovi jeansest sta na njima gledat kvaril se to sta...
Koliko izadje pdv i porez i kako to provjerit posto na carini mi nece da kazu ni okvirno cijenu jer moram dovuc auto cijena ce na ugovoru da bude 1500 evra e hocel oni na tu cijenu racunat dadzbine il ce konsultovat svoje knjige....


Hvalaa
 
Član
2.0 hdi ima rodjak i prezadovoljan je. Bas neki dan se vozio s njim u rakovicu i prelijepo ide fkt :) 170 km/h mu ne predstavlja problem uopste :) + udoban, tih (za dizelasa). Ma super autic. :)

Od informacija na koje trebas paziti veze nemam :) A i kad ga pitam odgovara kao 'ma francuz je na sve mislio' :D
 
Član
Ortak vozi 1.6benz i ne zali se potrosnja grad 8-9lagano po njegovim rjecima ali ne izdaje nikako;)
 
Član
uglavnom i taj fap se moze rjesiti, a njega imaju 2.0HDi sa 107 i 136ks, sa 90ks nema fapa, ide solidno, nije troskali eto ;) Na dijagnostiku svakako prije kupovine..
 
Član
Koliko je 1.6 benz. prešao?
Imam taj motor, pogledaj u moju garažu, doduše, kod mene je 206, al' isti je to motor.
U 206 se odlično pokazao, jako malo troši, solidno ide, a održavanje je jako povoljno.
 
Član
e hvala momci ovaj1.6 preso 65k sto se mehanike tice oba su dobra na diagnostici nema nista hdi je taj 136ps i preso nekih 100k fap se lako rijesi 400 i nesto km je servis za njeg tako mi rekose u servisu sada mi ostala carina porez i to sto drzava trazi odprilike nebi trebalo preci vise od2500 km sa reg jel grijesim.....
Hvala
 
Član
Ovisi na koju cijenu ti se carini auto. Možeš ti napisati račun u inozemstvu na 1500€, ali ako nemaš vezu na carini onda oni carine auto po knjigama. Iz Mostara svi idu u Grude cariniti auto, zato što ga tamo mogu cariniti po fakturi, odnosno računu. Neznam gdje ti je mjesto boravka, ali najbolje da pitaš nekog špeditera iz tvog mjesta.
 
Član
ja sam iz sarajeva jedan spediter mi je rekao da nece bit vise od 2500km sa reg. a auto je kupljeno za 1500e imam te ugovore ih holandije samo mi malo smjesno kako ce carinici gledat na auto iz 2006 god. i cijena mu 1500€ kada je neka najmanja cijena 4000€ a ovi u sarajevu su lako podkupljivi mada bi me isto izaslo da idem regularno,.,
ako budu prihvatili cijenu auta od 1500€ tada sam bas dobro proso jer tada bi me dadzbine tih nekih 30% nebi izaslo ni 600-700 € i tako rec gotovo nov auto nebi izaso nekih 6hiljada km
 
Član
1,6 benz jeste dobar motor u 206-ici ale ne u 307 jer masa vozila nije problizna tako da odmah i potrosnja ode u visinu
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Ja bih tog HDI-a, leti a malo trosi!:cool:

Takođe glas za HDI-a, baš sinoć mi rođak reče kako ga drži na 4,5 - 5,5 litara prosječnom brzinom. Relacija mu je kiseljak - sarajevo (kada ide na posao).

Kad kasni skoči na 7-8 al' tad je baš, baš guljenje.

Jbg 10 će potrošiti samo kad ga u crvenom voziš inače ostalo sve extra.

I meni se sviđa nenormalno i auto i motor kad je 307 2.0 hdi u pitanju :D
 
Član
1,6 110ps tako nesto nece uzet u autu od 1200+kg ispod 8+ taka da bi u njega islo kuhalo(plin),.
dizel zvuci mnogo isplativije al dosadio mi onaj tutanj dizela vec nekih 5 godina samo dizeli pa bi malo promjene dobro dosloo

ibizasa je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Ja bih tog HDI-a, leti a malo trosi!:cool:

Takođe glas za HDI-a, baš sinoć mi rođak reče kako ga drži na 4,5 - 5,5 litara prosječnom brzinom. Relacija mu je kiseljak - sarajevo (kada ide na posao).

Kad kasni skoči na 7-8 al' tad je baš, baš guljenje.

Jbg 10 će potrošiti samo kad ga u crvenom voziš inače ostalo sve extra.

I meni se sviđa nenormalno i auto i motor kad je 307 2.0 hdi u pitanju :D

iskreno sada vozim golf 4 tdi i nekih 130 konja jes da mu je mjenjac pri kraju turbo je napuho svoje ipak je to auto preslo 320tisuca al sam osto iznenadjen sa snagom i svime sto je hdi ponudio odavno nisam vidio na bordu potrosnju oko 5 litara jer golf uzme nekih 8 i vise,.,., a ovaj benzin je pokazo nekih 9,., mada nisam smjeo ga vozit zbog gospodina u plavom nema ni na jednom tablica,..,
samo me brinu ovi nasi majstori jer prelazim puno al bas puno i nebi da ovi nasi kvazi majstori budu u pravu za pugove ,., u servisu za fap kazu da moram odma promjenit i to je nekih 400km,., ostali djelovi nadam se da nisu nesto skupi,.,., sreco sam ja pokvarim sve,.,.
 
Član
imao pezoa 307 1.6b, doduse bio sam prva ruka nikad nikakvih problema s autom nisam imao, presao s njim 70hiljada i prodao ga... po sarajevu potrosnja 9-10 litara, otvoreno 7-8... klima 90% upaljena... preporucio bi ti taj, za hdi-a ne znam ali ako puno prelazis onda dizela svakako
samo mi nije jasno gdje to ti iskopa pezoe 2006. sa manje od 100 milja na satu za 1500E? 99% racunaj da s autom nesto nije uredu :icon_question:
 
Član
jedan tip (rodjak) mi duguje neke pare i on je prvi vlasnik ovih vozila jedan je vozila mu supruga drugi mislim sin nisam siguran i posto uvjek zduse u evrupu ja uvjek stignem da im vidim ledja sada su napravili gresku i ostavili auta kod nane kuci a kroz kapiju moze jedva jedno auto proc e sada je tu zaglavljena moj golfac... Pa smo se ljudski dogovorili oni meni auta ja njih pustam nazad u domovinu evropsku uniju( inace nisam nesto zajebit jer jedva vagam 65kila i to sa nokijom al jbga neradim pa moram se vako ponasat) a ovi su cicije vecinom voze auta sa posla tu gdje rade pa su kako kazu cuvali auta.... I tako djeluju
Ma sada gledam da sto bolje prodjem sa prevodima i registracijama i porezima danas su mi u carini rekli da ce crina bit 3200 2x za svaki plus jos koja markica tako jos reg. 600km2x tako da me mozda nece izac puno jos samo da u servisu ne nadju nesto...
Mada mi jos treba vakih susreta za povrati pare
 
Top