Peugeot 307 2.0 HDI

Peugeot 307 2.0 HDI

Član
ADO MOSTAR je napisao(la):
dobar auto imam isto sa istim motorom samo 107 HP bez FAP-a.....sve u svemu nadam se da ćeš biti zadovoljan ako ti bude sta trebalo koja info samo javi!!!

Super, neka je sa srećom :)

P.S. Kad me pitaju za ovu boju, kažem Neretva :)

Vlado206rc je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Vlado206rc je napisao(la):
Lijep pug, lijepa boja, mali potrosac. ;)
Navozaces se ti ovog puga sigurno dobar je dizel od 90 ks, mnogo bolji od onih od 110 ks sa fap filterom.

Ja sam naletio na 1.6 HDI 80kw bez FAPA fabrički i baš dobro ide. Jeste da ima plutajući, ali valjda neće biti nekih uskoro problema.

Ne mora znaciti da ce na svakom zezat plivajuci zamajac, mozda si ti bas kupio onog pravog :lol:

Tnx ljudi.

Pa, prije nego sam donio odluku o izboru vozila dosta sam informacija prikupio, tako i o FAP-u, zamajcu itd...

Zaključio sam da nema tu posebnih pravila, nisu ni te dvije stvari tek tako reda radi napravljene, ali na kraju sam išao na opciju bez, čisto da umirim savjest :D

Nego, razmišljam o zaštiti od obijanja i krađe... neka preporuka? Kakvo je vrijeme došlo, uzimaju sve što stignu.
 
Član
mario_vts je napisao(la):
lijep pug!! neka je sa srecom! ;)

Hvala Mario ;)

Danas urađena dijagnostika u ovlaštenom servisu "Blok" u Nedžarićima.

Šta reći, naručen bio u 12:00, došao na red u 13:00, završeno sve u 13:45. Dakle, naoružati se strpljenjem.

Dijagnostika pokazala sve najbolje :)

No, u međuvremenu saznajem od prethodnog vlasnika da trebam veliki servis uraditi (nije urađen na 120 000), dakle zubčasti itd...
 
Član
Ne bih se na tvoj mjestu pouzdao u Blok, mene su zamal izlevatili da moram mjenjati komplet turbo zbog neke privremene greške, za koju mi uopšte nisu rekli da je privremena, tj. zamalo da ne kupim auto, ali sreća pa sam provjerio sa ovim svojim majstorem. Pa mi rekli da mi možda curi ulje, da imam luft neki na volanu, što sam kasnije provjerio kod drugih majstora, i niđe veze. Nigdje ni kapi ulja da curi, nema nigdje nikakvog lufra. Bukvalno mi žao što im dadoh 25 maraka za pregled, ništa mi nisu rekli kako treba.

Veliki servis ti je takođe žara kod njih. Meni rekli 900 maraka. Ako budeš htio u ovlašenom raditi, u servisu Dedović je 600 maraka jer su im ruke duplo jeftinije, cijena dijelova je ionako ista u svim ovlaštenim. Prema AutoData veliki se na ovom modelu radi na 160 000, ali ako nisi siguran za kilometražu radi to što prije. I nadam se da si naletio na Bosch ubrizgavanje, sa Siemens-om ima nekih problema.
 
Član
Magic je napisao(la):
mario_vts je napisao(la):
lijep pug!! neka je sa srecom! ;)

Hvala Mario ;)

Danas urađena dijagnostika u ovlaštenom servisu "Blok" u Nedžarićima.

Šta reći, naručen bio u 12:00, došao na red u 13:00, završeno sve u 13:45. Dakle, naoružati se strpljenjem.

Dijagnostika pokazala sve najbolje :)

No, u međuvremenu saznajem od prethodnog vlasnika da trebam veliki servis uraditi (nije urađen na 120 000), dakle zubčasti itd...


bas mi je drago da se skupljaju peugeotu ;) cisto informativno da znas sto se tice servisa, meni su trazili preko 900km u ovlastenom a uradio sam ga za 500km(veliki servis i ulje i filteri) tako da raspitaj se prvo
 
Član
mara- je napisao(la):
Ne bih se na tvoj mjestu pouzdao u Blok, mene su zamal izlevatili da moram mjenjati komplet turbo zbog neke privremene greške, za koju mi uopšte nisu rekli da je privremena, tj. zamalo da ne kupim auto, ali sreća pa sam provjerio sa ovim svojim majstorem. Pa mi rekli da mi možda curi ulje, da imam luft neki na volanu, što sam kasnije provjerio kod drugih majstora, i niđe veze. Nigdje ni kapi ulja da curi, nema nigdje nikakvog lufra. Bukvalno mi žao što im dadoh 25 maraka za pregled, ništa mi nisu rekli kako treba.

Veliki servis ti je takođe žara kod njih. Meni rekli 900 maraka. Ako budeš htio u ovlašenom raditi, u servisu Dedović je 600 maraka jer su im ruke duplo jeftinije, cijena dijelova je ionako ista u svim ovlaštenim. Prema AutoData veliki se na ovom modelu radi na 160 000, ali ako nisi siguran za kilometražu radi to što prije. I nadam se da si naletio na Bosch ubrizgavanje, sa Siemens-om ima nekih problema.

Evo kalkulacije iz Bloka:

Set razvoda 237,65
Pumpa za vodu 71,70
Permant 40,00
Mikroremen 27,56
Spaner 56,95
Rolna 41,75
______________
475,61
+ pdv 556,46

Rad 4,2 h 196,56

Total 753,02

Grga je napisao(la):
Magic je napisao(la):
mario_vts je napisao(la):
lijep pug!! neka je sa srecom! ;)

Hvala Mario ;)

Danas urađena dijagnostika u ovlaštenom servisu "Blok" u Nedžarićima.

Šta reći, naručen bio u 12:00, došao na red u 13:00, završeno sve u 13:45. Dakle, naoružati se strpljenjem.

Dijagnostika pokazala sve najbolje :)

No, u međuvremenu saznajem od prethodnog vlasnika da trebam veliki servis uraditi (nije urađen na 120 000), dakle zubčasti itd...


bas mi je drago da se skupljaju peugeotu ;) cisto informativno da znas sto se tice servisa, meni su trazili preko 900km u ovlastenom a uradio sam ga za 500km(veliki servis i ulje i filteri) tako da raspitaj se prvo




Mislim da će moj majstor imati posla ;)
 
Član
Magic je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Ne bih se na tvoj mjestu pouzdao u Blok, mene su zamal izlevatili da moram mjenjati komplet turbo zbog neke privremene greške, za koju mi uopšte nisu rekli da je privremena, tj. zamalo da ne kupim auto, ali sreća pa sam provjerio sa ovim svojim majstorem. Pa mi rekli da mi možda curi ulje, da imam luft neki na volanu, što sam kasnije provjerio kod drugih majstora, i niđe veze. Nigdje ni kapi ulja da curi, nema nigdje nikakvog lufra. Bukvalno mi žao što im dadoh 25 maraka za pregled, ništa mi nisu rekli kako treba.

Veliki servis ti je takođe žara kod njih. Meni rekli 900 maraka. Ako budeš htio u ovlašenom raditi, u servisu Dedović je 600 maraka jer su im ruke duplo jeftinije, cijena dijelova je ionako ista u svim ovlaštenim. Prema AutoData veliki se na ovom modelu radi na 160 000, ali ako nisi siguran za kilometražu radi to što prije. I nadam se da si naletio na Bosch ubrizgavanje, sa Siemens-om ima nekih problema.

Evo kalkulacije iz Bloka:

Set razvoda 237,65
Pumpa za vodu 71,70
Permant 40,00
Mikroremen 27,56
Spaner 56,95
Rolna 41,75
______________
475,61
+ pdv 556,46

Rad 4,2 h 196,56

Total 753,02




Jesi ti siguran za ovaj PDV? Meni kad je ovaj pisao te iste cijene nije rekao da su bez PDV. I ovaj španer što košta 56,95 je španer na remenu alternatora i mjenja se samo ako je dotrajao, i ovaj permant mi nisu spominjali da ga mjenjaju, ne znam ima li potrebe. Kako god, opet je Dedović jeftiniji, kod njih 600 maraka a ovlašteni su i imaš godinu dana garancije, pa se ti skontaj. Čak sam i Verano kontaktirao, i ne spominju posebno PDV.
 
Član
mara- je napisao(la):
Magic je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Ne bih se na tvoj mjestu pouzdao u Blok, mene su zamal izlevatili da moram mjenjati komplet turbo zbog neke privremene greške, za koju mi uopšte nisu rekli da je privremena, tj. zamalo da ne kupim auto, ali sreća pa sam provjerio sa ovim svojim majstorem. Pa mi rekli da mi možda curi ulje, da imam luft neki na volanu, što sam kasnije provjerio kod drugih majstora, i niđe veze. Nigdje ni kapi ulja da curi, nema nigdje nikakvog lufra. Bukvalno mi žao što im dadoh 25 maraka za pregled, ništa mi nisu rekli kako treba.

Veliki servis ti je takođe žara kod njih. Meni rekli 900 maraka. Ako budeš htio u ovlašenom raditi, u servisu Dedović je 600 maraka jer su im ruke duplo jeftinije, cijena dijelova je ionako ista u svim ovlaštenim. Prema AutoData veliki se na ovom modelu radi na 160 000, ali ako nisi siguran za kilometražu radi to što prije. I nadam se da si naletio na Bosch ubrizgavanje, sa Siemens-om ima nekih problema.

Evo kalkulacije iz Bloka:

Set razvoda 237,65
Pumpa za vodu 71,70
Permant 40,00
Mikroremen 27,56
Spaner 56,95
Rolna 41,75
______________
475,61
+ pdv 556,46

Rad 4,2 h 196,56

Total 753,02




Jesi ti siguran za ovaj PDV? Meni kad je ovaj pisao te iste cijene nije rekao da su bez PDV. I ovaj španer što košta 56,95 je španer na remenu alternatora i mjenja se samo ako je dotrajao, i ovaj permant mi nisu spominjali da ga mjenjaju, ne znam ima li potrebe. Kako god, opet je Dedović jeftiniji, kod njih 600 maraka a ovlašteni su i imaš godinu dana garancije, pa se ti skontaj. Čak sam i Verano kontaktirao, i ne spominju posebno PDV.




Daaa, ovi zaračunavaju i PDV, ovo sam prepisao sa ponude! Odbio sam ovaj servis.

Vidjeti ću još te opcije koje pominješ čim uhvatim vremena. Hvala ti ;)



dado307 je napisao(la):
extra pug, imao 307icu, istu boju, prelijepa je ;) nek je sa srecom :cool:

Hvala dado :)

Adnan Kulauzovic je napisao(la):
Ovaj motor je nevrijeme vjeruj drug.. rame uz rame sa TDi od 116KS....novijih modela :D

Sjajno za pročitati ;)
 
Član
OK, sad ja vidim što nam se cijene ne slažu. PDV je i kod mene uračunat. Ali ja nisam imao na spisku permant. A u set zupčastog remena je uračunata ova rolna, tako da ne znam zašto to imaš posebno.

-set zupčastog remena je 250,79 km (remen, rolna, španer)
-vodena pumpa je 107,24 km
-remen alternatora je 42,11km
-španer je 66,63 ((mjenja se samo ako je oštećen))

Total: 466,77.

Ruke bi trebali biti max 150 maraka, tako da sve dođe oko 600 maraka u Dedoviću.
 
Član
mara- je napisao(la):
OK, sad ja vidim što nam se cijene ne slažu. PDV je i kod mene uračunat. Ali ja nisam imao na spisku permant. A u set zupčastog remena je uračunata ova rolna, tako da ne znam zašto to imaš posebno.

-set zupčastog remena je 250,79 km (remen, rolna, španer)
-vodena pumpa je 107,24 km
-remen alternatora je 42,11km
-španer je 66,63 ((mjenja se samo ako je oštećen))

Total: 466,77.

Ruke bi trebali biti max 150 maraka, tako da sve dođe oko 600 maraka u Dedoviću.

Očito se različito gleda da isti problem, svako kalkuliše kako mu odgovara a naše je da "provalimo" i izbjegnemo deranje guzova :D

Ovdje je Dedović definitivno favorit! Hvala mara ;)
 
Član
U pravu si za kalkulacije. Ali dobio sam podatke iz dva servisa, tako da mislim da je to tačno. Iz Bloka u Sarajevu i iz Vermonta u Banja Luci.
 
Top