Peugeot 206

Peugeot 206

Imali neko da je radio na ovoj instrument tabli...?
Dali mu se desavalo da mu crknu obrtaji ili km/h ili nesto drugo a da je do motorcica u tabli i dali ih je popravljo ili postoji neki zamjenski?
Drugo pitanje dali imate kakve pozadine za tablu za peugeot 206 2.0 hdi :D
 
Član
BORIS VELIKI je napisao(la):
Imali neko da je radio na ovoj instrument tabli...?
Dali mu se desavalo da mu crknu obrtaji ili km/h ili nesto drugo a da je do motorcica u tabli i dali ih je popravljo ili postoji neki zamjenski?
Drugo pitanje dali imate kakve pozadine za tablu za peugeot 206 2.0 hdi :D

cest problem kod 206-ica je obrtomjer i brzinomjer. najcesce pukne osovinica u samom 'satu' jer je napravljena od plastike. po netu kazu da se to moze zamjeniti nekim zeljeznim osovinama, al ja nisam uspio. nenormalno je sitno i nisam uspio zalijepiti tu osovinu. u Sarajevu ima covjek koji popravlja te satove za 80 km. ja na kraju nasao citav sat na otpadu za 60 km, i to je upitanju onaj rijedji sat, sa pokazivanjem temperature ulja. ako budes otvarao sat, pazi na flat kabal koji povezuje display kilometraze sa stampanom plocom.
 
Vec sam otvorio i srecom ga nisam okinuo e ali mi traze 70 eura da ga poprave i nista ne garantuju procito sam na jednom forumu da je jedan lik to ponio kod sajdzije pa cu i ja probat da vidim dali to moze da sredi ili ne a imas li kakvih pozadina finih za tablu?
 
Član
pozadina nemam. po mom misljenju nema ljepse pozadine sata za 206-icu od bijele,koja dolazi na 206 GTI.Najbolje ti je da traazis na otpadu komplet sat od GTI-a.
 
Bio sam do sajdzije nije znao sta i kako imas li ikakvo upustvo kako to sredit i ako bih trazio novu tablu koja bi se od gti-a uklopila?
 
Član
Evo kako ti izgleda tabla GTI tabla http://www.ebay.co.uk/itm/PEUGEOT-206-GTI-CLOCKS-SPEEDO-LATER-TYPE-SILVER-FACE-FREE-POSTAGE-/251052869858?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a73eac8e2

Kod mene je 206 1.6 16v benzin i ima identicnu ttablu kao ovaj GTI, osim pozadine. E sad, kod tebe je dizel i vjerovatno se razlikuje broj obrtaja na obrtomjeru.
 
Član
Najgore je sto se ne moze promijeniti pozadinski osvijetljenje u bijelu boju =(

Znal neko gdje se moze kupit samo ova bijela podloga ?

Najgore je sto se ne moze promijeniti pozadinski osvijetljenje u bijelu boju =(

Znal neko gdje se moze kupit samo ova bijela podloga ?
 
Ja sam je ostavio kod elčektricara on je reko da ce zavrsit za 20 e mada vidjecemo ako ne zavrsi uzecu bjelu od gtia pa taj jedan obrtaj vise nema veze :D nesto cu iskombinovat a kad sam moju rastavljo nisam naiso na tu narandzastu foliju o kojoj pricaju po netu...
:icon_confused:
 
Član
BORIS VELIKI je napisao(la):
popravljen je idemo dalje :))

cek cek dobro, jel bijelo osvijetljenje?

Narandjasta folija o kojoj ti govirs je utisnuta i ne moze se nikako promijeniti, dok recimo kod centralnog display-a fino skines i mijenjas kako hoces boju
 
jeste kad skinem samo onu sliku table mada evo jednu stvar zavrsim druga dodje xaxaxaxa sad zmigavci rade lijevi nece da se ugase ma komedija xD

A sto se table tice kad bih je u bjelo ostampo ja mislim da bi svjetljela bijela ali nzm odakle da skinem sa neta :D
 
Član
Aha imas bijelo svijetlo kada je tabla bez podloge, ako stavis podlogu onda svijetli narandjasto. To je zato jer im je glupa folija utisnuta u tu podlogu, biseri pu, ja nisam nasao podlogu koja bi mi svijetlila bijelo, osim plazme, sto sam na kraju odustao.

Za zmigavce hmm, ne znam sta ti je majstor radio, al da ti nije sta poremetio sa tim sijalicama, pa ti sada procesor poludio. Otidji i spoji na racunar, nek ti provjere BSI i BSM. BSI ih pali, a struju im daje BSM, ako se ne varam
 
takac je napisao(la):
Aha imas bijelo svijetlo kada je tabla bez podloge, ako stavis podlogu onda svijetli narandjasto. To je zato jer im je glupa folija utisnuta u tu podlogu, biseri pu, ja nisam nasao podlogu koja bi mi svijetlila bijelo, osim plazme, sto sam na kraju odustao.

Za zmigavce hmm, ne znam sta ti je majstor radio, al da ti nije sta poremetio sa tim sijalicama, pa ti sada procesor poludio. Otidji i spoji na racunar, nek ti provjere BSI i BSM. BSI ih pali, a struju im daje BSM, ako se ne varam
gotovi su zmigavci blender bio otiso popravljen je :))
A sto se table tice rekoh da nema neko je odradjenu tj onu pozadinu u korelu pa bih je ja istampo na kvalitetniji papir da vidim kako bi to izgledalo :))
 
Član
BORIS VELIKI je napisao(la):
takac je napisao(la):
Aha imas bijelo svijetlo kada je tabla bez podloge, ako stavis podlogu onda svijetli narandjasto. To je zato jer im je glupa folija utisnuta u tu podlogu, biseri pu, ja nisam nasao podlogu koja bi mi svijetlila bijelo, osim plazme, sto sam na kraju odustao.

Za zmigavce hmm, ne znam sta ti je majstor radio, al da ti nije sta poremetio sa tim sijalicama, pa ti sada procesor poludio. Otidji i spoji na racunar, nek ti provjere BSI i BSM. BSI ih pali, a struju im daje BSM, ako se ne varam
gotovi su zmigavci blender bio otiso popravljen je :))
A sto se table tice rekoh da nema neko je odradjenu tj onu pozadinu u korelu pa bih je ja istampo na kvalitetniji papir da vidim kako bi to izgledalo :))

Pa malo je glupo na papir, ja bi prije to na neku foliju da budu brojevi prozirni kako treba =)
 
Top