PEUGEOT 206 (PROBLEMCIC)

PEUGEOT 206 (PROBLEMCIC)

Član
Kako u naslovu pise imam jedan problemcic sa peugeotom 1.1 benzin 2001 godiste...
Gori mi lampica od elektronike a nikakve promjene u radu i potrosnji nema...
Postoji li nacin da se ugasi bez dijagnostike ili...? Evo i slika sa neta...
LINK
http://postimage.org/image/7dqqj9g04/
 
ja sam isto iso od majsotra do majstora sve uredu sa autom dobro vuce normalna postrosnja da mi to poniste ili naprave sta nije uredu..majstor mi ponisti al se ona iznova upali i reko mi je da je do goriva i mnei dotuzi ja odvrnem sijalicu
 
ja sam imao jednom prilikom isti slucaj na svojoj 206ici ali je kod mene 2003 god, 1.4. krenuo na posao i upali se lampica, odmah svratim do majstora, on par puta upalio/ugasio auto, i ona se iskljuci. on kaze moze biti do bombine. ali vise mi se nikad nije desilo:icon_smile:
 
pokusaj da zamijenes sondu imas je na grani motora auspuha ili protokomer zraka jedno od to dvoje bi trebalo biti al vecinom se to desava da je sonda sto se nalazi na grani pokusaj negdje da probas sa polovnom,kad ti je ta lampica upaljena auto bi ti trebo nesto malo vise i da trosi.


to su moji susreti sa tom sondom sto sam mijenjo drugarima
 
Član
Ako hoćeš da je pogasiš samo bez provjere, skini klemu sa akumulatora koji minut i vrati ponovo.;)
 
Član
hvala svima koji ste pisali;) problem rijesen:cool: odvezo na dijagnostiku, pokazalo da je do nekog motora koji dodaje zrak kad je motor hladan (nesto kao saug, slabo se razumijem), majstor skino motor kad sav oksidirao, ko zna koliko nije radio posto sam auto kupio prije dvije sedmice...
uglavnom lampica ne radi, motor radi savrseno...na prvu sam i ja pomislio da je lambda ali srecom nije ovaj put...
 
Top