Peskarenje felgi.. gde?

Peskarenje felgi.. gde?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kao sto naslov govori,
da li neko zna gde bih mogao povoljno ispeskariti cetiri celicne felge...
Trazim nekog iz Sarajeva i okoline...
Nacuo sam da ima negde u TAS-u, odnosno u krugu nekadasnje fabrike, isto tako postoji urbana legenda da neko peskari za malu lovu negde u krugu "Zice". Meni treba pouzdana i proverena informacija gde bih to mogao da zavrsim.
Ukoliko to budem uradio kako treba, sledeci korak je hromiranje istih felgi, sto od prilike znam gde cu, ali ako neko raspolaze sa tacnom iinformacijom da to neko povoljno radi bio bih zahvalan kada bi je podelio samnom! :D
 
Član
nadjes nekog ko ima kompresor, pistolj 50 km u obiju, kupis onog pjeska za pjeskarenje, grubocu koju zelis i poslje ne treba minut posla ;)
 
Član
imam kompresor i pistolj kod prijatelja...
gde da nadjem taj pesak onda?
u sustini znam da ide sa kvarcnim peskom, ali kako jos koji je sistem rada...
hmmm, izgooglacu onda sam... ;)
 
Član
hajde, treba mi pomoc...
pisite malo...
peskarenje u SA.. zna li neko?
hromiranje u SA.. iko?
:D
 
Član
samo dobra pluca i udri
Sta je peskarenje

Peskarenje je najbolji nacin za idealnu pripremu povrsina pre nanosenja zastitnih materijala (temeljne boje), za odstranjivanje korozije, ciscenje i pripremu povrsina za termicku obradu delova , za postizanje razlicitih strukturnih i dekorativnih efekata.

Najcesce se primenjuje u preradi metala, u gradjevinskoj industriji, alatnicarstvu, gumarstvu, nezaobilazno je pri odrzavanju raznih tehnoloskih procesa u svim granam aproizvodnje (prehrambrena,hemijska…).

Peskarenje je tehnoloski postupak pri kojem, pomocu stroja za peskarenje, sredstvo za peskarenje pod pritiskom vazduha(3-12 bara je dovoljno) dobija veliku kineticku energiju (ubrzanje) i na taj nacin vrsi zeljeni ucinak na povrsini predmeta koji obradjujemo.Moze se odraditi i malnjim kompresorom .Sto >pretisak bolji je ucinak.


Nacini peskarenja

INJEKTORSKO PESKARENJE

Pri injektorskom nacinu peskarenja stvara se podpritisak u dizni za peskarenje koji vuce peskarno sredstvo iz spremnika u pistolj.Vazdusni pritisak u pistolju potisne pesak kroz diznu i daje mu kineticku energiju.Najcesce se koriste lagana peskarna sredstva sa malom specificnom tezinom (organski pesak, elektrokorund, staklene perle, plasticni granulat). Pravilnim izborom dizne, pritiska i peskarnog sredstva postizemo zeljeni intezitet kontinuiranog peskarenja bez zastoja.

NADPRITISNO PESKARENJE

Nadpritisno peskarenje je nekoliko puta efikasnije od injektorskog, a upotrebljava se pre svega za ciscenje masivnih predmeta kao sto su odlivci,odkivci,varovi,jako korodirane povrsine,profili i druge povrsine koje je potrebno pripremiti za antikorozivnu zastitu.Osnovni princip nadpritisnog peskarenja je doziranje peskarnog sredstva, koje je u posudi pod pritiskom, u dinamicni tok komprimovanog vazduha koji ubrizgava mesavinu vazduha i peska kroz diznu na predmet.

VLAZNO PESKARENJE

Upotrebom sistema za vlazno peskarenje izbegavamo prasenje koje je pri peskarenju izvan komora za peskarenje radi ekoloskog i estetskog razloga zabranjeno_Osnovni znacaj vlaznog peskarenja je u tome da se abrazivno sredstvo na izlazu iz dizne navlazi.Vlazenjem abrazivnog sredstva izbegavamo prasenje, a ucinak je smanjen neznatno.Voda se preko dozirne glave dovodi u abrazivni mlaz pod uglom i sa svih strana te peskarenje tako stvara injektorski princip doziranja.Kolicinu vode u abrazivnom mlazu regulisemo mikroreduciranim ventilom.

UNUTRASNJE PESKARENJE

U savremenom svetu se za transport raznih energenata kao sto plin, nafta i slicno koriste cevovodi raznih dimenzija.Velicina cevovoda izlozena je jakom korozijskom delovanju i zato je potrebno kvalitetno odrzavanje.
Propisana sredstva zastite

Peskarenje moze biti za neupucenog ili lose zasticenog radnika opasno i stetno po zdravlje.Namena masina za peskarenje je proizvesti snazan mlaz cestica koje pri ciscenju povrsine stvaraju oblake potencijalno otrovne prasine.Da bi se radnik za masinom za peskiranje i sve osobe u radnom prostoru zastitile od brojnih povreda i bolesti kljucna su osobna zastitna sredstva.U razlicitim drzavama lokalni zakoni odredjuju sigurnosne propise za abrazivno peskarenje, dok vecina drzava koristi siguirnosne propise slicne americkim standardima (OSHA).Uz to je potrebno postovati i lokalne propise o zastiti na radu.
Vazno

Osigurajte mesto za peskarenje i okolinu, sprecite pristup nezasticenim osobama.Osobe odgovorne za sigurnost duzne su meriti prasinu u atmosferi i prema tome odrediti podrucje zone za peskarenje.Velicinu zone za peskarenje odredjuju vremenske prilike, vlaznost vazduha, brzina i smer vetra, abrazine smese, vrsta materijala koji se odstranjuje i drugi faktori. Vazduh je potrebno redovno testirati i prilagodjavati velicinu zone peskarenja.Zelimo li izbeci probleme preporucujemo peskarenje u zatvorenim automatizovanim komorama za peskarenje.U zatvorenim komorama za peskarenje radnici su duzni nositi zastitnu opremu kao sto su propisani respiratori sve vreme.Zatvoreno prostori moraju biti provetravani radi dovodjenja svezeg vazduha i odvodjenja prasine iz radnog prostora.Upotreba kremenog peska za abrazivno peskarenje u zatvorenim prostorijama nije dozvoljeno, jer je kremena prasine vrlo stetna za zdravlje i stvara silikozu na plucima koja se ne moze izleciti.Prasina koja se stvara skidanjem raznih premaza moze sadrzavati olovo i druge stetne materije koje mogu biti otrovne za operatora i ostale osobe u blizini, zato svi moraju koristiti zastitnu opremu i odecu. Poslodavci su duzni obuciti radnike i upoznati ih sa novostima o zastiti na radu.

Osnovna zastitna oprema radnika sadrzi:

* zastitni klimatizovani skafander
* kozna radna odeca za peskarenje
* filter za dovodjenje prociscenog vazduha u skafander
* zastitne rukavice
* cvrsce povisene kozne cipele sa celicnom kapicom

A granulacija koja hoces ako ces na vise bara krupnija a na manje sitnija i to je to.;););)
 
Član
Ovo se zove objasnjenje! :cool:
covece, sada si me ohrabrio... ovo cu sam da odradim, samo da nabavim neku masku da ne bi bilo suicida zbog celicara...
Hvala na informaciji! dugujem ti plus kada napunis 100 postova ;)
 
Član
Evo da ti malo olaksam posao da vidis granulacije za ove pistolje su od 0.4-1.4 ako slucajno imas jedan od ovih
http://img691.imageshack.us/img691/2075/zrnopjeskarenje0414mm.pdf
 
Član
izvinjavam se za off al kakav je ovaj pistolj jel ima neki poseban i koliko bi kostao jedan takav???
 
Član
To ti je spesl pistolj za pjeskarenje mozes ga nabaviti gdje god ima i pistolja za lakiranje ili tak nesto ,on ti je dosta slican pistolju za bacanje zastite pa pazi da ti ne uvale to kupi tamo gdje 100 % znaju sta prodaju:icon_smile:;)
 
Član
Dimce je napisao(la):
To ti je spesl pistolj za pjeskarenje mozes ga nabaviti gdje god ima i pistolja za lakiranje ili tak nesto ,on ti je dosta slican pistolju za bacanje zastite pa pazi da ti ne uvale to kupi tamo gdje 100 % znaju sta prodaju:icon_smile:;)

bas me podsjetio na taj za bacanje zastite pa sam pomislio da nije slucajno isti, hvala za odg
 
Član
a zna li neko gdje ima u Sarajevu kupit pijesak za pjeskarenje? Ja imam kompresor za farbanje auta moze nabit jak pritisak imam i pistolj za pjeskarenje isti kao ovaj gore na slici sto je Dimce stavio samo mi jos pjesak fali:icon_smile:
 
Član
Mora biti kvarcni pijesak jer je sitna kao prah , ta granulacija se koristi pri postavljanju vodo cijevi u zemlju kao izolator tako da se posavjetuj sa nekim iz Termomontaze, Vodovoda ili tak nest .;):cool::cool:i uzmi sto sitniju i racunaj na to da mozes koristiti dva puta isti pijesak samo prosij prljavstinu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top