passat tdi hladan prebacuje u safe mode

passat tdi hladan prebacuje u safe mode

xrx je napisao(la):
Mirel_Srebrenik je napisao(la):
Ne mora znacit ni da je turbina ni EGR znam iz licnog iskustva, potrebno je uradit dijagnostiku.

Imam Passata 2004., upalio mi se indikator za neku gresku na motoru na kontrolnoj tabli, ne dadne mi djavo da odem u NIPEX nego na brzinu odem kod nekog lafo priznatog majstora kod nas u Srebreniku, konkretno MUMINOVIĆ (moja preporuka obilazit u širokom luku) i levat mi kaze da treba ocistit turbinu, ja otjeram ujutro on ko fol ocisti i mene presvuce za 150 KM, nakon dva mjeseca (u medjuvremenu nisam cesto vozio) indikator se ponovo upali, ovaj put odem u NIPEX, urade dijagnostiku, crijevo koje ide sa EGR venitila bilo naslonjeno na zastitnu plastiku motora i prilikom vibracija plastika ga progrizla tako da je detektovalo neku gresku na motoru zbog prevelikog usisavanja zraka to je bilo prije 4 godine, neki dan mi se desilo isto opet u NIPEX i opet ista stvar. Popravak koštao: 3 KM komad crijeva + 22 KM usluga.

Predstavi se ovdje (i procitaj pravila foruma) + tema je prilicno stara, turbina je do sad ociscena ili se razletila od raspuhivanja :cool:

pozz

edo_benz je napisao(la):

Stara narodna izreka kaze, "Bolje šutit/ne pisat da ljudi misle da si glup, nego progovorit/napisat pa otklonut svaku sumnju!"

Sto se tiče predstavljanja pise u nicku, što se tiče teme "stara" je cca nekih mjesec dana (meni je trebalo tri sedmice (21 dan) da se uradi dijagnostika, jer se indikator povremeno palio i gasio) dakle tema i nije toliko stara, dalje cilj teme nije samo da bi se striktno pomoglo nekom, nego da svi razmijenimo mišljenja i iskustva jer nikad ne znas kad ce nekom pomoc, dakle vaši komentari su OFF TOPIC.

A sto se tice ovog "edo_benz", nema potrebe za spamanjem, ako nemaš ništa pametno rec, bolje sutit.
 
Član
Mirel_Srebrenik je napisao(la):
Sto se tiče predstavljanja pise u nicku,

Kada bi se svak tako predstavljao, nebi ni trebao biti podforum za predstavljanje, zato pohiti i tamo se predstavi, napiši više informacija, i bolje ti je da ništa ne pišeš dok to ne uradiš. da i ja dodam

Padobranaac
 
GaRGa je napisao(la):
@Mirel
Ma meni zvucis ko reklamni bot haveru...

Ma jok, samo pravim paralelu kolko je pametnije novije modele vozila vozit u ovlastene servise nego kod 'alternativaca' bar sto se tice elektronike i ja kocnice i sve ostalo radim sto ne dotice previse elektroniku radim kod ovih 'lokalnih' majsotra.

P.S. Eto predstavio se :)
 
Top