Passat b4 66 kw 1995 god. trza pri ubrzavanju.

Passat b4 66 kw 1995 god. trza pri ubrzavanju.

Pozdrav,imam jedan problem sa Passat-om 1.9 TDI 66kw,1995 god. Evo o cemu se radi: Auto je slabo ubrzavao (kao da je obicni dizel),promijenio sam protokomjer i malo se poboljsalo,kasnije sam promijenio i EGR ventil ali opet isto. Bio sam kod majstora i rekao mi je da promijenim vakuum ventil turbine,promijenio sam ga i poceo je normalno ubrzavati (cuje se turbina i sve to). Medjutim,pojavio se novi problem.. Prilikom ubrzavanja pocne odjednom trzati (npr u trecoj preko 3000 obrtaja,u cetvrtoj oko 2500) kao da dodajete i pustate gas,i tako konstantno... U cemu bi mogao biti problem? Hvala na odgovorima...
 
provjeri usisno crijevo, sto ide od filtera do turbine da ne uvlaci gdje zrak, ili na dijagnostiku i provjeri u voznji parametre
 
I ja kontam da bi mogao negdje uvlaciti zrak,najvise mi na to lici.. Bio sam na dijagnostici ali ne u voznji,i nista ne pokazuje.. Neko kaze da je do vakuum crijeva,bospumpa,treca dizna...ko ce mu znati..
 
Provjereno sve ali nije otklonjen kvar,danas sam ga vozio bio kod majstora i rekao mi je da pokusam promijeniti kompjuter motora..mozda je do njega..
 
Član
Imao sam slican problem. U trcoj pri 60km/h trza ko lud i u cetvrtoj pri 70 km/h. Kod mene je uzrok bio prenos goriva tj. elektronika kod prenosa, Nije imao dovod goriva pri tim brzinama i dovelo do trzanja.
 
Član
meni je pri 1800 i 2200 obrtaja se desavalo. Provjeri prvo nemoj se zalijetati. Meni su govorili dizna jedna, protokomjer, dozator, egr ma sve al nije ni doceg bilo.
 
Ja sam sve provjerio,ostala mi je jos ta dizna i bospumpa.. cuo sam kad ode bospumpa da trza pri manjim obrtajima a u mene normalno radi,pali normalno takodje.. samo eto sto trza kad ga drzim u vecim obrtajima..
 
Samo da javim da sam rijesio problem sa trzanjem,promijenio mi je majstor neki kablic sto se ustekava na donjoj strani bospumpe i treca dizna bila otisla.. Sad ne trza,ide fino ali imam osjecaj kao da bi mogao jos bolje ici.. Ima on snage al nekako mi je polijen..
 
Top