Passat 5+ 1.8T

Passat 5+ 1.8T

Član
Ja ne znam sta se ocekuje od motora 1.8? A bora od 132kw sama sebe pojede za par godina...a valja dati dvije plate da se registruje pa ti onda zivi sa 10 plata 12 mjeseci.

Start jesi ti imao ili vozio 110kW 1.8T Il prepisujes....
Jesam se ja trkao audi-em a4 1.8T 110kW, passatom 1.8T 110kW, golf 4 1.8T 110kW i ta auta idu kao da su 1.6 sa 100 konja i 1500 kila... Maknuti ne mogu bukvalno... Tek kad se cipuje na minimalno 180 konja i tek tada mozes reci da ide...
 
uzmi ti passata 2.8 to ide i ne staje :) a kao sto ljudi kazu,danas je sve odrzavanje upriliku jeftino kod dvijetisucitih godina,sad ako je do omjera kako ide i cjene registracije itd,uzmi jaceg tdi-ja i miran si :)
 
Nece ic ni jedan ako nije sve ok s ventilima i vakum crijevima koja regulisu turbinu ;)
Znam sta pricam imam Jettu 1.8T 132KW kad sam iz golfa sjeo u nju osjecaj ko da leti li tek nakon nekoliko mjeseci vozanja i svega i sjedanja za volan za malo jace cca 10 konja auto koje je novije i potpuno ispravo osjeti se razlika da nesto nije ok s autom
Naime kad sam je nakon 15 dana popravljanja skidanja turbine provjeravanja svega na samom motoru mjenjanja svih crijeva senzora i ostalog vezanog za usis mjerenje kompresije i da dalje ne nabrajam odklonio kvar koji na tom motoru dijgnostika nemoze detektovat jer taj dio nije elektricni samom zamjenom istog tada se osjetila snaga
Tako da nemora da znaci ako je 1.8T da neide vjerujte mi na rijec taj motor kida kada je s e na njemu ispravno a i sama potrosnja je manja ;)
 
Član
Nevjerujem bas da idu kao sa 1.6 motorima.
Nisamo bas bukvalno mislio :D nego kad kazes 150 konja i onda kad vidis kako ide u odnosu na druga auta sa 150 konja ili pak slabija neka auta, onda vidis da i nije nesto. Zato i kazem tek kad se uradi dobar remap i ode na 180 konja ili ti ga 130kW et tek tada mozes reci da ide :) Inace taj motor ima dosta potencijala za tuning.
 
Član
Ovo je vise nego odlicno a ti od dzete okaci!
Mislim da se ta dva motora ne mogu uporediti jer su mnogo razlike...20kw....

A ne vjerujem da 18t ide kao 1.6.....nema sanse....74kw a 110kw...

Ljudi smanjite dozivljaj.

Meni je bitnije da ja mogu da se vozim citav mjesec sa slabijim autom nego 7 dana sa jakim. Meni covjek nudi a6 3.0 benzin da se mjenjamo...auto jede put! Al trosi ko tenk...a o reg da ne pricam...
 
Član
vozio se u 1.8 obicnom,1.8t,pa u 1.8t cipovanom,pa u bori amerikancu 1.8 t cak i u skodi i nista posebno,jedino kad je kolega nabacio drugi turbo,ic,dizne i remap e tad je taj 1.8 licio na brzo auto.
 
Član
oko 900 no nebitno,saxo nije poenta,drukcija je namjena i opcenito drugo auto....samo kazem u svakom sam se 1.8 t vozio i mrtav je motor,za konje za turbo itd itd bez ostali prerada...
 
Top