Passat 1.9TDI 96 god.mjenjač

Passat 1.9TDI 96 god.mjenjač

Član
Ako mi netko moze sta pomoci da odgovori na ovo: krenuo sam kuci u putu nesta mi je puklo kao da sam gumom naletio na kamen i dok sam zaustavljao se pomalo je stekalo kao da je bilo zabijeno u gumu, izasao sam pregledao gume nije niceg bilo, vratio se nazad gdje se to desilo i culo nije niceg na cesti bilo.
Nakon nekih 800m zaustavim se ponovo da pregledam i imam sta da vidim ulje ispod auta, pomislio sam odmah na karter ali nije bio karter jer plastika na njemu je citava bila, kada sam digao haubu na mjestu gdje je cep na mjenjacu iznad zamajca i okolo cepa bilo je ulja, auto sam dignuo na dizalicu ali nije nista bilo ispod neobicno samo sam vidjeo da je ulje od mjenjaca (tu na mjestu gdje sam stao isteklo je sasvim malo) uspio sam nekako doci do garaze ali sam osjetio da lamela ne funkcionise najbolje i da je kvacilo omeksalo, ako je netko se susretao sa ovim da mi objasni i kaze sta je, inace kolko vidim novi mjenjac negine kupovati.
 
Član
Nista ne mozes znati sta je dok ne skines mjenjac, lamela ti je klizala zato sto je vjerovatno zvono puklo i uslo ti ulje tamo gdjeje lamela i zamastila lamelu i zato ti je ona klizala, sad kad skines mjenjac znaces sta je puklo, ali cesto u VW-a sam gledao gdje pukne zvono mjenjaca...
 
Član
Ja sam čuo da je bas jebada s tim zvonom, da je dosta skup popravak :S nadam se da ti to nece biti :) LP
 
Top