passat 1.8 T `02 lupkanje u motoru

passat 1.8 T `02 lupkanje u motoru

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
...molim za par savjeta , da li je moguce da je u pitanju uljna pumpa i da nedovoljno podmazuje podizace ventila ili je ono najgore...prosvirali lezajevi...:((
...nasutoo novo ulje castrol 5-40W ...ispocetka je radio bez lupkanja dok se ne zagrije...
..pozzdrav :icon_question:
 
Član
KAO STO REKO I U POSTU GDJE SI SE PRESTAVIO IZMJERI PRITISAK ULJA I ZANT CES JEL PUMPA ILI NE
A NAJ VJEROVATNIJE PO TVOJOJ PRICI SU HIDRO PODIZACI PROSVIRALI.
 

MTR

Član
riknuli ti lezaji

odakle ti je auto , jel uvoz ili si ga od nekog kupio ovdje ?

Pretezno prije prodaje ovi sverceri u motor nakrhaju onih aditiva , pa dok ga probas ide ko zvijer - prva promjena ulja poslije toga i razlete se leteci lezaji ili riknu hidropodizaci zbog promjene gradacije ulja ( sa polusintetike na full sintetiku itd..)
Mozda ti je rikno lezaj u turbini - moze svasta bit
 
pisao sam ti i tamo dje si se prestavio pa evo i ovdje

sitka na uljnoj pumpi zacepljena nalik na mlijecnu kasu ono nezz kako da opisem i nakon nekog rada krenu hidropodizaci da lupaju tj cuju se znaci skinuti sa one lule onu mrezicu i u benzinu ocistiti i po mogucnosti i karter cijeli oprati da ti opet nebi zastopalo i to je to iz licnog iskustva znam to mi je bio problem a majstori htjeli cijeli motor da rastavljaju

motor ce na leru radi kad ga upalis hladnog po 2 sata bez problema i kad se bude mjerio pritisak bit ce normalno sve ali nakon voznje od otprilike 10 km predjenog puta zalupat ce
 
Da su lezaji lupao bih odmah pri paljenju dok je bez pritiska ulja. Provjeri da nije kakvo zacepljenje uljnih kanala sve moze biti uzrok prethodno lose ulje,
 
1.8T 20V ima hidraulicni spaner lanca bregastih koji cest ode to im je bolna tacka
provjeri gdje je lupanje najjace ako je u zadnjem dijelu ventil dekla ,to jeste u dijelu ventil dekla do mjenjaca
onda nema sta drugo da bude !!
potreban specijalni alat i iskustvo da se to KVALITETNO zamjeni jer je taj hidraulicni spaner lanca bregastih skup

sretno i javi kako si prosao
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
pisao sam ti i tamo dje si se prestavio pa evo i ovdje

sitka na uljnoj pumpi zacepljena nalik na mlijecnu kasu ono nezz kako da opisem i nakon nekog rada krenu hidropodizaci da lupaju tj cuju se znaci skinuti sa one lule onu mrezicu i u benzinu ocistiti i po mogucnosti i karter cijeli oprati da ti opet nebi zastopalo i to je to iz licnog iskustva znam to mi je bio problem a majstori htjeli cijeli motor da rastavljaju

motor ce na leru radi kad ga upalis hladnog po 2 sata bez problema i kad se bude mjerio pritisak bit ce normalno sve ali nakon voznje od otprilike 10 km predjenog puta zalupat ce


...drugar hvala ti punoo na savjetima ,,,tako nekako se i ponasa s , stim da se samo upali lampicá od ulja kad pocne tako lupkati...definitivno sumljam na pumpu mada za par dana skidamo karter ,,,kontrolisemo pumpuu i letece lezajeve ...u svakom slucaju obajvestim o situac9iji..pozzz
 
archi je napisao(la):
mirza_mali je napisao(la):
pisao sam ti i tamo dje si se prestavio pa evo i ovdje

sitka na uljnoj pumpi zacepljena nalik na mlijecnu kasu ono nezz kako da opisem i nakon nekog rada krenu hidropodizaci da lupaju tj cuju se znaci skinuti sa one lule onu mrezicu i u benzinu ocistiti i po mogucnosti i karter cijeli oprati da ti opet nebi zastopalo i to je to iz licnog iskustva znam to mi je bio problem a majstori htjeli cijeli motor da rastavljaju

motor ce na leru radi kad ga upalis hladnog po 2 sata bez problema i kad se bude mjerio pritisak bit ce normalno sve ali nakon voznje od otprilike 10 km predjenog puta zalupat ce


...drugar hvala ti punoo na savjetima ,,,tako nekako se i ponasa s , stim da se samo upali lampicá od ulja kad pocne tako lupkati...definitivno sumljam na pumpu mada za par dana skidamo karter ,,,kontrolisemo pumpuu i letece lezajeve ...u svakom slucaju obajvestim o situac9iji..pozzz



samo ti ocisti sitku tj mrezicu i ja mislim da nece biti problema vise a lampica od ulja ce prvo krenuti lagano da treperi i onda non stop da gori jer drasticno padne pritisak i vise ulja gore na hidro podizace nema
 
Član
sky walker je napisao(la):
1.8T 20V ima hidraulicni spaner lanca bregastih koji cest ode to im je bolna tacka
provjeri gdje je lupanje najjace ako je u zadnjem dijelu ventil dekla ,to jeste u dijelu ventil dekla do mjenjaca
onda nema sta drugo da bude !!
potreban specijalni alat i iskustvo da se to KVALITETNO zamjeni jer je taj hidraulicni spaner lanca bregastih skup

sretno i javi kako si prosao


..vazi buraz...obavezno javim koji je bio problem...pozzz
 
Član
Ja mislim da su ipak leteci lezajevi u pitanju, jer ako ti se pali lapica od ulja kad se to desava onda je to(ne podmazuje ih na vrijeme, kao kad tek promijenis ulje i upalis auto...), ja mislim da to...., ovi iskusni neka me isprave ako nisam u pravu.:icon_smile:
 
Početnik
ja mislim da ti je otisao GLAVNO SARAF :lol:...sala mala,ma sigurno podizaci prosvirali ili nedovoljno podmazani pa se cuje lupetanje,provjeri uljne kanale dali su zacepljeni;)
 
Član
muris je napisao(la):
KAO STO REKO I U POSTU GDJE SI SE PRESTAVIO IZMJERI PRITISAK ULJA I ZANT CES JEL PUMPA ILI NE
A NAJ VJEROVATNIJE PO TVOJOJ PRICI SU HIDRO PODIZACI PROSVIRALI.


muris je napisao(la):
KAO STO REKO I U POSTU GDJE SI SE PRESTAVIO IZMJERI PRITISAK ULJA I ZANT CES JEL PUMPA ILI NE
A NAJ VJEROVATNIJE PO TVOJOJ PRICI SU HIDRO PODIZACI PROSVIRALI.
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
pisao sam ti i tamo dje si se prestavio pa evo i ovdje

sitka na uljnoj pumpi zacepljena nalik na mlijecnu kasu ono nezz kako da opisem i nakon nekog rada krenu hidropodizaci da lupaju tj cuju se znaci skinuti sa one lule onu mrezicu i u benzinu ocistiti i po mogucnosti i karter cijeli oprati da ti opet nebi zastopalo i to je to iz licnog iskustva znam to mi je bio problem a majstori htjeli cijeli motor da rastavljaju

motor ce na leru radi kad ga upalis hladnog po 2 sata bez problema i kad se bude mjerio pritisak bit ce normalno sve ali nakon voznje od otprilike 10 km predjenog puta zalupat ce
...brateeee,, upravo tako ,, rasturio sam kompletan prednnji trap ..naravno da bih dosao dó kartera...posle toga karterr...sito na uljnoj pumpi je bilo totalno zacepljeno ...medjutim nisam to cistio ...kupio sam novu ...takodjer sam izmjenio letece lezajeve za svaki slucaj posto sam vec otvorio pola motora ...konto sam da su mogli i oni pretrpiti ostecenja zbog slabog podmazivanja...nije bilo potrebe ...al sta je tu je...sipao sam prvo punjenje ulja posle montaze ali sa onim sredstvom za ispiranje uljnih kanala ...dvadesetak minuta radilo auto...posle toga novo ulje i filterr....ma ne da predee..hehhe...uglavnom sada sve ok...a takodjer sam kontao o promjeni motora....savjet definitivno upalioo ...zahvaljujemmmmm :))

...pozzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top