Parkirano vozilo koje nije registrovano

Parkirano vozilo koje nije registrovano

Član
Poz. zanima me nas zakon kako tolerise vozila koja su parkirana a nisu registrovana? I da li policija (ili neko dr.) uzima za ozbiljno ako prolaznik,komsija prijavi vozilo koje vec duze vrijeme parkirano bez tablica?
 
Član
Mislio sam na auta koja su vec dugo parkirana (nisam naglasio na parkingu),a u mojoj ulici nema parkinga nego u kraj pored puta ;)
 
Član
Auto je je propisno parkirano bilo sa registarkim tablicam ili ne nemoze se kazneno tretirati. Ako imate problem na parkingu i znate da vozila nisu nicija ili je vlasnik nepoznat a jos nema tablica mozete vrlo jednostavno uraditi sljedece fino zanesete vozilo tako da nepropisno bude parkiran znaci citavom duzinom i zovnete pauka tek tada policija "pauk moze djelovati".
 
Član
Čudni su mi ljudi koji nemaju para da registruju auto, pa ga drže neregistrovanog, ne voze...auto samo propada više i više, bolje ga je i ispod cijene prodati nego pustiti da propada jer će na kraju vrijediti 20 feninga po kili ili slično...

Policija, naravno, po starom dobrom običaju ništa ne čini...ispred moje zgrade stoje jedno tri-četiri auta, čak i imaju neke tablice i niko ništa godinama da uradi, a za parkiranja navečer zna biti i veselo...
 
Ljudi ovo je Bosna a ne Njemacka kod njih ako imas zoll table nose te s parkinga ako nisi tu da im objasnis o cemu je rijec a kamoli da jos auto nema nikako tabli na sebi ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
Ljudi ovo je Bosna a ne Njemacka kod njih ako imas zoll table nose te s parkinga ako nisi tu da im objasnis o cemu je rijec a kamoli da jos auto nema nikako tabli na sebi ;)

Ne bih rekao da se u njemackoj ako ti je istekla registracija vozilo ukljanja sa parkinga, jedino ako uopste nema tablica moze se samo provjeriti dali je ukraden, e sad ako nesto curi iz njega ulji onda ga mogu odvesti ali vjeruj u njemackoj se takva auta voze na otpad, a i kod nas otkupljuju stara vozila.
 
Član
ja sam imao problema s tim slucajem ne registrovano vozilo. ovako moj komsije su zvali mi policiju prvo .policija nije nista mogla jer je auto na meni i regularno zatim nakon mjesec mi zvali ispekciju. oni mogu kaznu napisati nesto ugrozava ugled i slicno. smatraju da auto ne registrovano kao otpad i smece i tako da sam dobio rok 7 dana da pomjerim auto s javnog mjesta ili tacnije parkinga v;)
 
Član
Ako vozilo je propisno parkirano (na mjestu gdje je dozvoljeno parkiranje) ne mora biti registrovano ali mora imati tablice ne smije se pokupiti paukom, vozilo je propisno parkirano bez reg.tablica ali je u fazi cerupanja moze biti podignuto sa mjesta sve govorim ako je propisno i na mjestu gdje je to dozvoljeno parkirano ne na nekim coskovima, kontra strani ulice itd.
 
Član
Mirsado je napisao(la):
Ako vozilo je propisno parkirano (na mjestu gdje je dozvoljeno parkiranje) ne mora biti registrovano ali mora imati tablice ne smije se pokupiti paukom, vozilo je propisno parkirano bez reg.tablica ali je u fazi cerupanja moze biti podignuto sa mjesta sve govorim ako je propisno i na mjestu gdje je to dozvoljeno parkirano ne na nekim coskovima, kontra strani ulice itd.
kod mene je propisno parkirano al ispekcija slika i samo dode kazna . ako je ne registrovano moras ga odjaviti i vratiti tablice ili pusis kaznu tako da auto ostaje bez tablica
 
Član
Na osnovu člana IV. 4.a) Ustava Bosne i Hercegovine, Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine, na 71.
sjednici Predstavničkog doma, održanoj 21. decembra 2005. godine, i na 52. sjednici Doma naroda, održanoj 22.
decembra 2005. godine, usvojila je
ZAKON
O OSNOVAMA SIGURNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA U BOSNI I HERCEGOVINI

Član 26.
(1) Zabranjeno je na putu, parking-prostoru, trotoaru i drugim saobraćajnim površinama ostavljati oštećena,
dotrajala ili neregistrirana vozila, nanositi blato na put sa savremenim kolovozom ili ostavljati ili bacati otpatke
ili predmete i materije koji mogu ometati ili ugroziti saobraćaj ili zagađivati okolinu.
(2) Lice koje postupi suprotno stavu (1) ovog člana snosi troškove uklanjanja vozila, otpadaka, predmeta i
materija koje je ostavilo, nanijelo blato ili bacilo otpatke ili predmete na put, parking-prostor ili neku drugu
saobraćajnu površinu.

:icon_rolleyes: neznam dali ima kakve dopune ovog zakona :icon_question: ne izgleda mi sve ovo logicno ali eto :icon_mad:
 
Član
Mirsado je napisao(la):
Na osnovu člana IV. 4.a) Ustava Bosne i Hercegovine, Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine, na 71.
sjednici Predstavničkog doma, održanoj 21. decembra 2005. godine, i na 52. sjednici Doma naroda, održanoj 22.
decembra 2005. godine, usvojila je
ZAKON
O OSNOVAMA SIGURNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA U BOSNI I HERCEGOVINI

Član 26.
(1) Zabranjeno je na putu, parking-prostoru, trotoaru i drugim saobraćajnim površinama ostavljati oštećena,
dotrajala ili neregistrirana vozila, nanositi blato na put sa savremenim kolovozom ili ostavljati ili bacati otpatke
ili predmete i materije koji mogu ometati ili ugroziti saobraćaj ili zagađivati okolinu.
(2) Lice koje postupi suprotno stavu (1) ovog člana snosi troškove uklanjanja vozila, otpadaka, predmeta i
materija koje je ostavilo, nanijelo blato ili bacilo otpatke ili predmete na put, parking-prostor ili neku drugu
saobraćajnu površinu.

:icon_rolleyes: neznam dali ima kakve dopune ovog zakona :icon_question: ne izgleda mi sve ovo logicno ali eto :icon_mad:







Hvala drugar. ja nisam mogao naci nista konkretno. po ovome znaci policija bi trebala reagovati na poziv za vozila koja su neregistrovana i bez tablica.
 
Član
Tako zakon nalaze ali eto znam da je prije zakon bio drugaciji i da je samo vozilo moralo biti propisno parkirano citavo i sa tablicam i niko nije mogao da ga dira, a ako nema tablica i u stanju raspadanja tojest ocerupan mogao se je skloniti.
 
Top