parking accident

parking accident

Član
Dakle radi se o slijedecem, sinoc na parkingu nakav mulac kad je izlazio u rikverc udario me svojom zadnjom karambolkom u blatobran i u vrata. Naravno mulcu je bilo mrsko cekati da ja izadjem i lik je pobjegao. srecom ljudi koji rade tu na parkingu su zapisali broj tablica. zvao sam policiju dao im taj broj tablica i otkrili su odakle je. znaci, nisu nista slikali nego su samo onako uzeli izjavu. e sad sta da ja radim da vozim u svoje osiguranje na procjenu stete, ili da cekam da oni to rjese. da li se uopce u ovakvim slucajevima mogu naplatiti pare za nastalu stetu, kad ovaj drugi pobjegne?
 
Član
ne prepustaj nista slucaju. Murija treba da napravi zapisnik .trebalo bi njegovo osiguranje da ti snese nastalu stetu
 
Član
cuj nisu slikali, moraju slikat! odma idi u svoje osiguranje na procjenu stete i dosadjuj sto vise policiji da to ubrzaju malo, inace ces se nacekat.
 
Član
nema tvoje osiguranje veze sa tvojom stetom, tebi ce to da namiri osiguranje tog sto te udario, oni su uzeli njegovu izjavu i podatke, te podatke policija treba da ti da kako bi ti otiso u njegovo osiguranje i trazio procjenu stete, posle toga predas u mup zahtjev za izdavanje kopije zapisnika o udesu i taj zapisnik nosis u osiguranje da dokazes da je kriv taj a ne ti. posle svega toga cekas neko vrijeme da ti jave koliko ces para dobit, ako ti odgovara pristanes i onda cekas koji mjesec dok ti to uplate na racun ;);)
 
Član
pa ako mu je normalno osiguranje, onda ima sta trazit od njega. fazon je sto 90% osiguranja nece da radi svoj posao, vec se ti moras ganjat oko svega. uzmimo za primjer triglav (posto s tim imam iskustva i kod njih mi je auto registrovano), ako sta bude, odes kod ljudi oni srede papirologiju i sve tebi isplate u slucaju da nisi kriv, a oni se ganjaju sa osiguranjem od te osobe koja je kriva. ;)
 
Član
prijatelju uradi sledeće,idi u mup i traži kopiju zapisnika morat ćeš platiti cca 20 KM,sa zapisnikom idi pravo u osiguranje da ti slikaju vozilo i procjene štetu traži da tvoje osiguranje kontaktira njegovo bez da čekaš muriju,ako budeš čekao na njih nećeš ništa naplatiti ni za godinu dana.Pišem ti ovo iz ličnog iskustva,sretno ;);)
 
Top