Par pitanja u vezi Punta mk2

Par pitanja u vezi Punta mk2

Član
Rodjak je kupio Punta mk2 i zeli zamijeniti ulje, pretpostavljam da ce fiatisti preporuciti Selenia ulje. Pitanje, gdje uzeti i koja je cijena? U nekoliko autodijelova smo pitali i nisu je imali, fol preporucivali neko tamo lijevo...

Druga stvar, vezana za fabricki kasetofon Blaupunkt. kad se upali izbacuje samo CHECK i sta god pritisnuo to stoji. Zna li neko sta bi moglo biti u pitanju i kako to rijesiti??

I jos jedno pitanje, da ne otvaram novu temu. Zna li neko gdje ima kupiti opremu za auto, ali da dodje u jednom paketu i prva pomoc i trokut i uze za slepanje. Znaci, ne odvojeno da se kupuje, nego zajedno upakovano. Nesto slicno kao sto dolazi na novim autima.

Unaprijed hvala na odgovorima...
 
Član
Imas u ovlastenom i nekim vecim prodavnicama auto djelova npr taxi bar;) a cjena zavisi koji je motor u puntu jer razlicit motor i tako i ulje.
Ulje kao ulje nije najbolje(ima i boljih ali kod nas je dosta kopia castrol i druga poznata ulja)tak da je sigurno jer se prodaje u ovlastenim a oni bi trebali iz italije uvoziti.
a trebas mozda unjeti kod za cd player i kad uneses onda pise check.
 
Član
nema u peniu, gledali danas. ima samo odvojeno... sto se radia tice, nije do koda, kod se unosi na drugaciji nacin ovo je fakticki "zaglavljeno" :D to sam vidio sa strujom, trebam mu javit tacan model i serijski br kad provjerim s rodjakom, pa da vidi mozel se sta uraditi...

a motor je 1.2b 8v
 
Samo ti mogu pomoci oko opreme.. to imas kupiti u Interex-u... dodje ti meni se cini prva pomoc, slep uze, prsluk, trokut.. sve to cca 40 KM.. pa pogledaj ;)
 
Mozes sipati i Valvoline kao sto neki rade, ili drugo koje zadovoljava specifikacije. Prelaze ljudi po 100,000 bez problema, motor je vec razradjen, nek ne baca pare na skuplja ulja ;)
 
Član
Ja bih ti preporucio Seleniju polusintetiku da stavis, a neces pogrijesiti i bilo koje drugo odgovarajuce ulje da zamijenis.
Ovaj motor na puntu je neunistiv, znaci mozes da ga peglas do mile volje.
Na mom puntu 160000 na satu, ja uzeo sa 90000 nikad auto nije zakasljalo....
Samo pun gas i uzivaj i moli boga da necrkne elektronika :D
 
Član
emir_89 je napisao(la):
I jos jedno pitanje, da ne otvaram novu temu. Zna li neko gdje ima kupiti opremu za auto, ali da dodje u jednom paketu i prva pomoc i trokut i uze za slepanje. Znaci, ne odvojeno da se kupuje, nego zajedno upakovano. Nesto slicno kao sto dolazi na novim autima.


imas kupiti na vecini pumpi, vidio sam na promingu na Ilidzi prema Obi-ju da je bilo kupiti, pa pogledaj :cool:
 
a ta oprema jel bas mora biti posebno zapakovana?Da nije neki poseban zakon izglasan za taj motor 1.2 8v,kontam ako je sve upakovano da ce mozda biti stabilniji na cesti?
 
Član
ma on to zeza jer mu je moj rodjak dobar jaran :D

@kemo: e to ti njega pitaj, nemoj mene. nece covjek da mu klepece po gepeku. mada sam ja to kod sebe rijesio na drugi nacin... :icon_biggrin:
 
Član
moze lock ;) sve je rijeseno

ako nekome slucajno bude izbacivalo ovo CHECK neka provjeri neki kablic iznac euro dzeka, taj kablic je bio iskopcan, pa nije mogao da potvrdi podudaranje radia sa autom. nesto na taj fazon sam razumio kad sam citao na netu sta znaci kad izbaci to CHECK :D
 
Top