Pagani Zonda Cinque Roadster

Pagani Zonda Cinque Roadster

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vernes_AMG je napisao(la):
jel ocat' :D

erol mi je nesto bez rijeci ostao , jbg sad bi on japanca spomenuo al nemRe :D

Ma nisam ostao bez rijeci,nego si mi smijesan sa onim " Mercedes ima toliko iskustva u auto sportovima da s lakocom mogu "ustimati" auto kako god pozele" pa ako bi mogli sa takvom lakocom sto onda nisu? Nisu htjeli da naprave najbrzi aute jel ? hajd dobro,ako postoji takva firma koja MOZE napraviti najbrze auto ali NECE onda je to najgluplja firma ikad.Al stvarno :icon_twisted:

I ko kaze da ne mogu spomenut japanca,pa cuo si za GTR-a,to je ono auto sto je brze od najbrzeg Mercedesa tzv. SLR :D
 

MTR

Član
Brabus Rocket koliko znam 365,7 km/h - limuzina , a sto ce pravit super car imaju ljudi auta , kamione , mlazne motore , elektroniku za EASA......
A Vernes , gledao sam tog CLK GTR-a u Njemackoj , serijski dolaze nakve Dunlopke koje se ne smiju vozat po mokrom , jao brate ja kolica - formula 1 u kupeu mame mi
 
Vernes_AMG je napisao(la):
zar stvarno mislis da inzinjeri koji rade u Mercedesu nemaju dovoljno znanja da naprave supercar , pa pogledaj CLK GTR covjece , malo se informisi o tom autu , to je njegov brzinomjer

Haj dobro,da ti sad nesto kazem o tom famoznom CLK GTR,taj se auto pokvario na jednom testiranju,ne mrem se sjetiti kad i gdje,ali citao sam u EVO-u o tome,ako bas hoces mogu se zadat pa prorovit onih 40-ak brojeva:D

I drugo nemoj mi njega trpat medju serijska auta,taj je auto prvobitno napravljen za gt sampinoat a onih 20-25 drumskih primjeraka su napravljeni samo radi homologacije i skoro pa su identicni trkacim verzijama.Dakle nije to serijsko auto,kao sto je recimo Ferra Enzo ili ovaj Pagani. (Eto dovoljno je reko MTR sa ovim Dunlopkama koje se ne smiju vozit po mokrom,dakle ocito je da fabricki dolazi sa slick-ovima,a slickovi su samo za trkaca auta)

I ne kazem da Meca ne zna napravit brz auto,ali eto onda se mozda samo prave vazni pa nece da naprave:D (yeah right)

EDIT: Al eto,priznat cu ti prelijep je taj GTR (CLK) :D

I jos jedan edit: Nisam ni vidio da si postavio link na te cukice od CLK-a,iako mi je to presmijesno,jebes cukice,al evo nasao sam nesto zanimljivo.

Mclaren F1 ,u isto vrijeme su otprilike napravljeni,samo sto je ovo ipak serijski auto.

i613953_mclarenf1dashboard.png


I plus jos nesto,upravo ovaj F1 ima bolja ubrzanja od tog CLK ( za stazu ne znamo nit cemo ikad znat s obzirom da se CLK ne vodi kao drumsko auto i zato ga nema nigdje na ljestvicama najbrzih krugova)

I da,ovo sve gore napisano se ne odnosi na pravu trkacu verziju,samo da napomenem. :)
Eh eto ! ;)
 
cekaj jel CLK GTR supercar ?

jel ga Mercedes napravio ?

Znaci dokaz da znaju ali zbog nekih , samo njima poznatih razloga, nece da prave takva auta , mozda zato sto im se ne isplati jer imaju toliko sirok asortiman produkcije vozila da se skoro niko ne moze porediti s tim , ko zna , al da hoce i da im se isplati vjeruj mi da bi napravili ;)
 

MTR

Član
Prave svi sta hoces samo lovu ponesi , vidis pagani je napravio za nekog rusa nesto posebno , cak i ne izgleda tako , a i mercedes jbg kad seici traze pravi sve moguce i nemoguce perverzije ( ipak drze 27 % dionica ) .

@Erol Mclaren F1 je pravljen od 92,1993 i imao je motor od BMW-a , oko 6000 kubika , V12 dragulj koji je imao nesta oko 630 konja , u svoje vrijeme je koliko znam navukao 390 km/h.
Isto tako negdje na netu bi trebao biti snimak Mclarena F1 protiv Veyrona , pogledajte pa vidite kako dedo dere mrcinu od 1000 konja ( barem do pola , al i to je nesto ) .

Uostalom neke klase se ne mogu porediti NIKAKO
 
CLK GTR nije supercar nego "racing road" car napravljen iskljucivo radi homologacije, ne mozes bolan to porediti sa Enzom,Carrerom GT itd.

CLK GTR se moze porediti sa recimo hm... Porsche-om GT1.

Uglavnom ne da mi se vise raspravljat,jest,tako je,Mercedes moze sve sto pozeli,samo eto furka im sto nece,tako je :cool:

@MTR: Ne moras meni pricat o Mclarenu F1:D
A to za taj klip Veyron vs F1,mrzim Veyron ali mora se priznat da je taj klip cista namjestaljka,nema sanse da F1 onoliko ostavi Veyrona na startu,Veyron ako je i po cem dobar onda je to po ubrzanju (1000 ks,lounch control),to je samo eto da ne bude dosadan klip.Jedino kako moze biti a da nije namjestaljka jest cinjenica da je Veyrona vozio novinar,a F1 Stig-profesionalni vozac trka. ;)
 
ama covjece nije supercar jer je napravljen iskljucivo za stazu i za utrke ali je supercar po performasama , nebitno za sta se koristio , bitno je da ga je Mercedes napravio i razvio , isto tako mogu napraviti i razviti supercar samo za cestu ;)

upravo je to ono iskustvo Mercedesovih inzinjera u moto sportu sto sam par postova pije spomenuo ;)

a ti zivi u ubjedjenju da Mercedes ne moze napraviti supercar i uzivaj u tom spoznanju , meni je drago zbog tebe ;)
 
Napravili su oni supercar za cestu - SLR i nije se pokazao nekim.

I nije isto napraviti za staze i za ceste auto,trkace auto treba da izdrzi jednu utrku i to je dovoljno,drumsko auto je vec nesto drugo,al ajd nebitno.

Da zavrsimo sa ovim,pozdrav tebi i dao bog pa vozao ti SLR-a,ja Zondu ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top