Oznaka trajne registracije

Oznaka trajne registracije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam imao mali problemčić sa motorm (odnosno sa policijom, motor je dobro slušo)

U saobraćajnoj piše da je registrovan DO X.X.2005 i kad je registrovan, registrovan je trajno ali to nigdje nije naznačeno. PItanje je da li mora pisati nešto posebno ili su oni mene levatili danas ili su bili u pravu i treba da odem i riješim to. Da napomenem da sam imao uredno osiguranje samo mi nije jasno ovo oko vozačke.
 
Član
Pa treba umjesto datuma do kad traje registracija da pise TRAJNO.
Samo mi nije jasno kakvu vozacku na kraju spominjes
 
kavaz je napisao(la):
Pa treba umjesto datuma do kad traje registracija da pise TRAJNO.
Samo mi nije jasno kakvu vozacku na kraju spominjes

Moja greška, mislio sam na saobraćajnu.

Ja sam to gledo kao datum kad je registrovano, a pošto je motor , onda bi se valjda podrazumjevalo da nema isteka. Ali izgleda da to moram provjerit. Hvala za odgovor.
 
golf_gti je napisao(la):
Ako je u papirima 49ccm tj. 50ccm onda je registrovan sigurno trajno :)

Pa sigurno je 49cc, ima pečat i potpis registracije i kako sad može "isteć".
Moja pretpostavka je da se koristi ista saobraćajna kao i za automobil, pa nema posebno mjesto da se naznači da je trajno.
Ovo pitam da budem siguran da ako me sljedeći put zaustave da mogu reć kakva je situacija,ali danas sam se našo u nezgodnoj situaciji jer ranije nisam vozio i prvi put imam ovakvu saobraćajnu pa nisam bio siguran
 
Član
stanje ovakvo ja imam saobraćajnu za 15 slc na kojoj piše trajno i imam uredno osigurnje ali nešto su prošle godine mijenjali sad valjda imaš svake godine da ideš na tehnički pregled i moraš dobiti stiker kad sam išao da to sredim ona šalteruša se pogubila pukne mi film odem i produžim samo osiguranje i tjeram dokle može


napravili su novi zakon koji ne znaju da primjene

moj savjet ti je pitaj neko za koga znaš da je prošle godine registrovao prvi put skuter pa nek ti objasni pa javi i nam ja ću gledati da ulovim nekog skuteraša pa javim
 
ToMoS je napisao(la):
stanje ovakvo ja imam saobraćajnu za 15 slc na kojoj piše trajno i imam uredno osigurnje ali nešto su prošle godine mijenjali sad valjda imaš svake godine da ideš na tehnički pregled i moraš dobiti stiker kad sam išao da to sredim ona šalteruša se pogubila pukne mi film odem i produžim samo osiguranje i tjeram dokle može


napravili su novi zakon koji ne znaju da primjene

moj savjet ti je pitaj neko za koga znaš da je prošle godine registrovao prvi put skuter pa nek ti objasni pa javi i nam ja ću gledati da ulovim nekog skuteraša pa javim

hvala na odgovoru, i ja sam se raspitivao kod radnika u osiguranju, on kaze da trebam osiguranje produzit i da ce mi vjerovatno trazit da odem na tehnicki.

Svakako sutra planiram otići lično u osiguranje i pitati konkretno šta treba pa ću ovdje to napisati.
 
Član
svake godine produzujes osiguranje (par maraka 10-20 mislim) a u saobracajnoj pise trajno... tako je bar bilo dok sam ja vozio skuter
 
Išao sam u osiguravajuću kuću, rekli su da je registracija istekla i da je potrebno obnoviti registraciju (ovaj put trajno) + osiguranje = 130 KM

Zahvaljujem na odgovorima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top