Otvaranje BBI Centra na Dan Grada Sarajeva

Otvaranje BBI Centra na Dan Grada Sarajeva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Je da je i ovo bas offtopic, ali eto kao gradjanin sarajeva, sa ponosom mogu reci, da je "Sarajka opet ziva"

U samom centru Sarajeva, na mjestu nekadašnje robne kuće “Sarajka”, ovih dana završavaju se radovi unutrašnjeg I vanjskog uređenja objekta BBI Centar. Tako će na Dan Grada Sarajeva, 6. aprila 2009. biti otvoren moderan poslovni centar, zamišljen tako da zadovolji potrebe svih posjetitelja, te obuhvati različite sadržaje, stvarajući unikatnu atmosferu najviših standarda.

b_090312045.jpg


"Sama lokacija ima veće značenje za građane Sarajeva. Prije 35 godina počela je izgradnja robne kuća Sarajka, a i 6. april je Dan oslobođenja Sarajeva. Stoga smo odlučili organizovati svečanost na novom gradskom trgu, koja će nas prisjetiti na lijepe trenutke kroz koje je ovaj grad prošao, ali i uputiti na neke nove projekte i generacije koje nas vode u budućnost”, ističe Sead Živalj, direktor BBI Leasing & Real Estate d.o.o.

U BBI Centru smješteni su prodajni prostori, sofisticirane uredske prostorije koje se protežu do 10 sprata, kao I parking prostori na 3 podzemne etaže.

090312045.1_mn.jpg


"U okviru jedinstvenog prostora možete posjetiti supermarket, salon ljepote, frizerski salon, fitness centar, dječiju igraonicu, te kupiti poznate robne marke među kojima su i one koje su prvi put prisutne na bh. tržistu. Osim toga, možete uživati u mnogobrojnim ugostiteljskim sadržajima”, kaže Elma Nuhbegović, marketing menadžerica BBI Centra.

Kada Vas prodje shopping groznica i želite uživati vani, Trg ispred BBI Centra površine oko 5.500 m2, idealna je prilika za odmor na otvorenom, jer će u potpunosti biti opremljen urbanim mobilijarom (klupe za sjedenje, žardinjere sa cvijećem, osvjetljenje, fontana).

090312045.2_mn.jpg


Trg je mjesto susreta građana Sarajeva na kojem će se u organizaciji BBI Centra odvijati umjetnički performansi, dječije igraonice i radionice, koncerti, promocije, sportska natjecanja itd.

Investitor projekta je BBI Leasing & Real Estate d.o.o. čiji su dioničari Islamic Development Bank - Jeddah, Abu Dhabi Islamic Bank - Abu Dabi, Dubai Islamic Bank – Dubai, te Bosna Bank International d.d. Sarajev

-----------------------

ako nista, nova radna mjesta, malo vise parkinga u centru grada (koji ce se naravno naplacivati-cak i za posjetitelje trznog centra) samo mi nije jasno, koji glupani su ovo projektovali, pa ovo ce biti saobracajni kolaps od radiceve ulice, one jednosmjerne kod FISa i ove sto ide od suda prema centru.. i sad je guzva, a ne jos kad se ovo otvori..
 
Član
Ove slike platoa su niđe veze,već sad se vidi da nije tako zglave,odvratno popločali i neki zid sazidali do ceste ali vidićemo kako će ispasti na kraju.Također je krajnje bezobrazno to naplaćivanje parkinga kad se ide u shoping,da stave granicu npr. pola sata besplatnog pa hajde.Još malo pa će sa obrazom početi naplaćivati zrak koji dišemo dok smo u shopingu !
 
Legend
zasto ja uvijek idem u mercator i inerex a ne u robot :cool: (cista je glupost platiti parking dok si u shopingu)

al hajd nebitno to vec sve je veci problem parkinga, a kod jos uvijek ljudi nemaju dovoljno novaca za placanje parkinga, niti imamo tu naviku placati, pogotovo ne 2 marke sat .. al kako je vrijeme doslo, i kako se u sarajevu svakim danom pojavljuje sve vise auta, a sve manje parking mjesta.. jedno zbog urbanistickog plana, drugo zbog povecanja stanovnistva parking ce biti sve veci problem..
 
Član
hmm, pa da pocnem, sto se tice ovog objekta, fkt prelijep. neka imamo i mi nesto dobro i kvalitetno. a evo sad i jedna dodatna informacija, finansijski plan govori da je projekat gradnje ovog bbi centra vrijedan 100 mil KM. znam iz "prve ruke" hehehe :icon_biggrin:

sto se tice garaza, cuo sam da ce se neke izdavati, dal mjesecno il godisnje, nisam upoznat...

a u vezi onog zida, neka ga, bolje i tako, nego da kad bude plato, da neko dijete izleti na cestu. zid smeta jedino onima koji hoce da pretrcavaju cestu na svakom koraku...
 
Član
parking za posjetioce centra besplatan.
provjerena informacija.
vrijeme zadrzavanja kupca max 30min.
poslije toga se placa 2KM po satu
 
Član
samo da vam se pohvalim...ja cu aBd raditi dole u tim garazama gdje cete vi parkirati svoje vozilice...a ja cu kad vi odete popeti se na ovu masinu i cistiti vase tragove guma koje ste vi palili...i eto ako sam vam imalo drag necete mi praviti tezi posao...nemojte paliti gume u garazi hehehe....znam da je to uzitak al et nemojte bar zbog mene...a ja cu vam probati srediti slobodan sat vremena hihihh
 
Legend
kad ti uletim sa cadjom dole, morat ces i kreciti hahaha :D

emirEX_sa je napisao(la):
parking za posjetioce centra besplatan.
provjerena informacija.
vrijeme zadrzavanja kupca max 30min.
poslije toga se placa 2KM po satu

dakle, udjes na parking, ostavis auto, dok nadjes mjesto naravno, popnes se gore to je vec 20 minuta, tako da je to supljak, svak ce dati bar 2 km.. sto je opet puno..
 
Član
Meni se ovaj grad na vrh kurca popeo sto se parkinga tice. Gdje god dodjes il' je do jaja cijena il' je popunjen, il' ti je daleko... ma haos zivi. A taj etazni ispod BBI centra bi fakat bio extra da su bar malo povoljniji...

p.s.
Neki dan negdje citam da sarajevo ima oko 120 000 registrovanih auta a svega 5000 aktivnih (sta god to da znaci) parking mjesta. Smijesno zar ne:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top