Otežano paljenje!!!

Otežano paljenje!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Na twingu me u zadnje vrijeme počelo zezati paljenje... Čim auto ne vozim dva dana, teško pali... I kad upali u vožnji malo zeza, kao da neće da primi gas možda nekih 2km... nakon toga sve ide kako treba...

Inače, kad svaki dan ga vozim nemam ovaj problem.. pali na po ključa :D

Imam osjećak kao da pumpa goriva zakaže ako dugo ne radi!!! Molim za pomoć, ako neko zna u čemu bi mogao biti problem!!!
 
Član
Ja sam imao slicni problema (gotovo isti )
u jednom slucaju bili su otisli lezajevi na alternatoru,auto je gubilo snagu,nije htio gasa da primi
ili alnaser pogledaj,ali on je ipak samo za paljenje
 
Član
Pogledaj najprije pumpu goriva ha ja ako nece da prima gasa i na leru jesil probao da ga turiras jel ista bolje kada ga tek upaluis dok motor ne postigne radnu temperaturu
 
Član
Ispitaj akumulator, ako ne vozas dva dana isprazni se i kada tesko upalis auto ne ide dok ga alternator napuni ,trosi puno struje na punjenje ,pa ti auto trokira i ne ide, ovo je ako ti auto tesko vergla.
 
Član
Ispitaj akumulator, ako ne vozas dva dana isprazni se i kada tesko upalis auto ne ide dok ga alternator napuni ,trosi puno struje na punjenje ,pa ti auto trokira i ne ide, ovo je ako ti auto tesko vergla.

Ovo nije sigurno, akumulator je ko nov.... inače nebi mogao verglati po 5 minuta dok ne upali...

Pogledaj najprije pumpu goriva ha ja ako nece da prima gasa i na leru jesil probao da ga turiras jel ista bolje kada ga tek upaluis dok motor ne postigne radnu temperaturu

I ja nešto kontam da mi pumpa goriva trokira... ali me malo buni jer kad okrenem ključ čujem da zuji u rezervaru... to je znak da pumpa radi, e dali sad šalje dovoljno goriva to ne znam... Ovo mi se jedino dešava kad auto ne palim duže od 2 dana, pretpostavljam da vrati gorivo u rezervar pa posle neće da ga povuče...

Ja sam imao slicni problema (gotovo isti )
u jednom slucaju bili su otisli lezajevi na alternatoru,auto je gubilo snagu,nije htio gasa da primi
ili alnaser pogledaj,ali on je ipak samo za paljenje

alnaser ne može biti jer kad on ode nema paljenja... za alternator ne znam, moguće da i on zeza... ako ne bude pumpa goriva onda to sljedeće gledam...

Danas sam primijetio da mi i gorivo ne mjeri kako treba, pumpa 99%!!!
 
Član
to ti je barem lako, kada prodju 2 dana, otvoris haubu, skines crijevo dovoda goriva, i okrenes kontakt, ako ne baci gorivo nesto je vezano za nju....da li pusti gorivo da se vrati u rezervoar, ili ne nabija pritisak kako treba, itd. itd.
 
Član
Slicno se desavalo kod mene na yugu,

znaci ako pored toga slabije vuce motor,moze lako biti da ti ne radi jedan klip dok se auto ne zagrije,
a onda sve normalno...

PS:a moze da bude a i nemora.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top