Osvjetljenje kabine u golfu 4

Osvjetljenje kabine u golfu 4

Član
Pozdrav raja,imam jedan problem,u pitanju je osvjetljenje kabine u golfu 4,kad otvorim vrata i prednja i zadnja,svjetlo nece da se upali,ali se moze upaliti na prekidac da konstantno radi,ako moze savjet,ako se vec neko susretao sa ovim. ;)
 
Član
mislio sam da te zeza samo na nekim vratima, pa bi onda vjerovatno bilo do mikroprekidaca, ovako mislim da nije to to
 
Član
Je li taj mikroprekidac dodje negdje na bravi,jer mi se desava npr. kad otvorim vrata vozaceva ono svijetlo na vratima se upali,a kad otvorim vrata od suvozaca i kad ih zatvorim,na vratima od suvozaca se svjetlo na vratima,ne ugasi.
 
Član
moguce je, skine se brava i zamijenis samo mikroprekidac, mozda i nisu stradali, mozda je samo prljavo il tako nesto, ali moguce je zamijeniti

u biti oni otvaraju i zatvaraju strujni krug, nista drugo ne rade osim paljenja krovnog svjetla, signalne lampice na tabli i te stvari
ali znaju uveliko zezati
 
Član
Ma nekako bezveze mi bez svjetla,samo mi se cini da im je zeznuto skinuti tapacirung,bar mi tako izgeda zbog elektronike,nije kao u dvice,onaj prekidac,nista lakse za promjeniti.
 
Član
Skroz jednostavno se skida tapacirung. Odvrneš sve šarafčiće koje vidiš spolja, skineš brave, prekidače za retrovizore, stakla, itd, šta već imaš na autu, nečim da ih ne oštetiš i tu ispod imaš još par komada. Onda polako podigneš na gore, ali polako jer ćeš vjerovatno zaboraviti koji, pa vidi gdje se ne da, vjerovatno si zaboravio odvrnuti šarafčić. Skontaćeš i sam usput, nije neka nauka.;)
 
da bi skinuo tapacirung trebas odvrnuti tri torx sarafa na dnu tapacirunga, rastavit steku gdje imas dva sarafa( vozaceva vrata skines jos i saltere podizaca ) , onda povuces donji kraj prema sebi da popuste zabice , kad odvojis tapacirung povuci ga prema gore da spadne sa nosaca, otkaci sajlu za otvaranje poskidaj kablove ....... zatim ponovo prikopcaj salter podizaca, otvori gumene cepove i spusti staklo da mozes odvrnuti nosace koji ga drze, onda spusti staklo i odvrni sve sarafe koji drze lim , lim ces skinut malo teze zbog kedera koji je ljepljiv ali et....... tek kad to sve skines s bocne strane imas malu rupu u pravcu steke, trebas torx T 20 odvrni ga ali ne skroz da izvadis dio s kojim zakljucavas , skini malu sajlicu s kvake odvrni dva rasafa koja drze bravu i eto je vani
zadnja vrata je dosta teze, ali pazi kad budes radio meni su zakovala zadnja lijeva vrata ev do prije sat sam ih pokusavao otvorit na kraju sam morao bravu slomit, sad treba nova
 
Top