opruge golf 4

opruge golf 4

golf 4 standardni amortizeri i opruge i puno je odignut i nestabilan
ja ga zelim spustiti
necu bas puno spustati jer ne radim neko sportsko auto nego zelim ga malo spustiti dobiti na stabilnosti i izgledu...
citao sam forume i kako sam shvatio trebam samo opruge zamijeniti ali pise u jednoj temi da nije dobro stavljati skroz kratke opruge na fabricke amortizere jer ako su opruge kratke tj. puno spustaju onda treba i amortizere sportske staviti
lik mi prodaje na piku ove opruge H&R


marka je ok,ali lik kaze da nezz kolko spustaju ove opruge...
e sad kako cu ja to na reskir kupiti....ako neko moze preko slike ocijeniti koliko spustaju nek javi...
ja sam ovom liku napisao da mi napise sve sto pise na oprugama pa kad dobijem odgovor ja cu proslijediti pa da pokusamo na netu naci...ne bih da se zeznem jer i ugradnja nije bas jeftina...
ja mislim da je idealno 4-5 cm da spusti :)
 
Član
imas u autodijelovima kupiti odbojne gume koje se postave na oprugu, tako da se opruga ne moze sabijati koliko ona hoce
tako mi je jedan prijatelj rijesio na golfu III, kuckali mu amortizeri i kupio je te odbojne gume i ubacio na opruge tako da je sprijecio totalno sabijanje i kuckanje amortizera u "blokadu"
 
ArminM je napisao(la):
imas u autodijelovima kupiti odbojne gume koje se postave na oprugu, tako da se opruga ne moze sabijati koliko ona hoce
tako mi je jedan prijatelj rijesio na golfu III, kuckali mu amortizeri i kupio je te odbojne gume i ubacio na opruge tako da je sprijecio totalno sabijanje i kuckanje amortizera u "blokadu"

aham razumijem...ali kad bolje razmislim ima opruga koje manje spustaju...zato razmisljam sta cu kupiti...
hvala prijatelju :)
 
Član
100654 100655 100640 su opruge supersport koje supstaju 35mm,te opruge su nove 70 80 eur.
ne kontam zasto ti je rekao da su h&r kad ti je poslao tuv od supersport opruga...
 
lov2xlr8 je napisao(la):
100654 100655 100640 su opruge supersport koje supstaju 35mm,te opruge su nove 70 80 eur.
ne kontam zasto ti je rekao da su h&r kad ti je poslao tuv od supersport opruga...

pitao sam ga
evo njegovog odgovora
taj tuv vazi za sve sportske opruke H&R Koni itd
 
http://www.pik.ba/artikal/3731802/opruge-h-r-i-distanceri-2cm-h-r/
evo tih opruga
ajd ljudi pomozite
vase misljenje hocel biti sta stetno ako ih stavim na fabricke amortizere...znaci golf mi je sad skroz odignut...
i sta mislite kolko spustaju ove opruge mm ?
trebam odgovor do sutra...jer stari ide za dubrovnik pa ih moze usput uzeti u sarajevu...
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
100654 100655 100640 su opruge supersport koje supstaju 35mm,te opruge su nove 70 80 eur.
ne kontam zasto ti je rekao da su h&r kad ti je poslao tuv od supersport opruga...

ja sam uporedjivao sa HR oprugama i 40mm su izgleda
 
Top