opel vectra 1.6 16v - plin da ili ne

opel vectra 1.6 16v - plin da ili ne

Član
Pozrav,

mogu od rodjaka da kupim opel vectru 1.6 benzin 16v 1998godina.

Da li je isplatno ugraditi plin u ovo auto, konkretno me zanima potrosnja goriva-plina i odrzavanje?

Auto bi se koristilo kao gradsko, znaci s posla na posao i po gradu kuliranje :)

Prvo mi je auto koje uzimam, i nemam iskustva, ako je isplatno ugraditi gdje mi preporucujete da to uradim i koliko to kosta otprilike?

unaprijed hvala, otvoren sam za sve prijedloge, kritike, konstatacije, pohvale :D

lp,
 
BHT Ovisnik
u svkaom slucaju se isplati,ja sam ugradio i prezadovoljan,vozis se vise od duplo jeftinije,ugradis sekvent i razliku u potrosnji i ne osjetis,barem ja ne osjetim...a odrzavanje ti nije skupo,imas filter koji kosta 5km,prvi servis na 5000km ti je besplatan,onda imas na 20000 pa dalje tamo za 60 000,a i servis ti nije skup,30-60km... u svakom slucaju se isplati,ja sam radio u firmi DARKOM u Lukavici,covjek zna svoj posao,imas isto i Njegoša,ista stvar,neces se zeznuti;)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
u svkaom slucaju se isplati,ja sam ugradio i prezadovoljan,vozis se vise od duplo jeftinije,ugradis sekvent i razliku u potrosnji i ne osjetis,barem ja ne osjetim...a odrzavanje ti nije skupo,imas filter koji kosta 5km,prvi servis na 5000km ti je besplatan,onda imas na 20000 pa dalje tamo za 60 000,a i servis ti nije skup,30-60km... u svakom slucaju se isplati,ja sam radio u firmi DARKOM u Lukavici,covjek zna svoj posao,imas isto i Njegoša,ista stvar,neces se zeznuti;)

pa to je onda odlicno.. koliko kosta da se taj sekvencioni ugradi? otprilike

jedan "poznavalac" auta mi kaze da je motor 1.6 preslab za plin, tj da je vectra teska i da ce izgubiti dosta snage, i jos mi rece da se ulje mora mijenjati na duplo manje kilometara?! jel to istina?
 
Pozz na sekvenc plinu neces izgubiti dosta snage mozda od 1-2% a to zadovoljstvo od ugradnje plina te s atestom nebi smjelo kostati vise od 1000KM a za pola godine tu ugradnju usparas na voznji na plin jer toliko ces dati za benzin ;)
 
slobodno ugradi ,pa ja sam ga ugradio u 1.4 motor ,a ti se pitas za taj ... ugradnja 850-900 KM i atest i vaganje 190 KM . Ugradio kod Darkma u I.Sarajevu..sve preporuke
 
BHT Ovisnik
evo ja sam sad u ponedjeljak isao s rođakom u Darkom da ugradi plin u bmw e36 316i 1998 god.,motor kao i u tebe,ja sam ga vozio i gore i nazad i nikakve,ama bas nikakve razlike nema u vuci,klima radila,nista se ne osjeti,kosta 800km,ako ces bocu umjesto rezervnog tocka onda ti je 850km i atest ti dođe oko 150km kada budes reg. auto,nemas se sta misliti;)
 
Član
nema se tu sta razmisljat dali da ugradis plin jer vidim ti ces auto koristit za gradsku voznju i normalno da ce ti se isplatit ugradnja plina a ako mene pitas gdje da uradis ja bih ti prepourucio cardex DEJAN cjena 800km deset puta bolji od ovog darke jer taj darko ugradjuje stag 200 koji je vise zastario dok za iste pare kod dejana dobijes stag 300 za koji ti taj famozni darko naplati 100km skuplje pa ti sad vidi ;)
 
BHT Ovisnik
u mene je stag 300,ja sam jos davno dobio preporuku za Darku od Marty-a iz Zagreba koji je profesionalac sto se tice plina jer su zajedno bili po semniaraima u Poljskoj i nezz ni ja gdje sve,jer je on imao iskustva za FSI motore koji je bio u mene u volvu,i znam jos dosta ljudi koji su radili kod njega,ja sto znam da hvale njega i Njegosa,te ima dobar u Ljubuskom,ali u njega je cijena bila preko 1000€ za mog sadasnjeg volva,u darke je Zavoli instalacija,ja cu ubrzo i od starog bmw-a voziti u Darke da uradim,ima mnostvo preporuka za njega;)
ugradi bilo gdje samo gdje znaju raditi,tko ima dosta iskustva,samo nemoj negdje na divlje
 
Član
ja vozim bmw e36 1.6 105 ks kao kod tebe , ja prezadovoljan ne trosi puno ide dobro mala je razlika izmedju benz-plin (ima je ali nije velika) iako ima 1100kg
 
Član
SeJo je napisao(la):
ja vozim bmw e36 1.6 105 ks kao kod tebe , ja prezadovoljan ne trosi puno ide dobro mala je razlika izmedju benz-plin (ima je ali nije velika) iako ima 1100kg

odlicno, hvala vam svima na preporukama.. jos samo da rodjaka smuntam da mi sto jeftinije proda vectru i pravac u isarajevo da to zavrsim..

da auto 80% gradska potrosnja.. sto se tice mene tema moze na lock, jer sam dobio sta sam trazio.

pozdrav
 
Član
Prvo i osnovno, da ne otvaram novu temu, ova je najsvježija iako je, recimo, stara.;)

Ima li razlike u cijeni za ugradnju plina za 4 i 6 cilindara, naravno, noviji je auto i sekvent bi išao?
Koja je sad cijena i koliko je atest?
Gdje je najpovoljnije, nebitno da li je FBiH ili RS?
Ovo je čisto informativno i ako neko ima baš tačnu informaciju, a ne rekla-kazala od pajde što je njegov komšija preko babine snaje od strine preko brata ugrađivao nekom tamo.;)
 
BHT Ovisnik
salji poruke brate sta te god zanima,prostudirao sam to:D

ja sam nekoliko auta radio u DarkoM-u u I. Sarajevu, ljudi znaju posao, za njega sam jedino dobio preporuke da je jedini mogoa ugraditi plin u FSI motore od kolege sa volvo foruma iz Zg koji je s njim bio na nekoliko seminara u stranim drzavama,tako da mu vjerujem :)

sto se tice cijene ima razlike, za 4cil. ti je 800km, za 5cil. 1000km i za 6cil. 1200km, sekvent naravno... meni je bio 900km jer je iznad 140kw ili tako nesto,uglavnom pojako pa je skuplje zbog neznam cega + 50km za bocu u rezervnom tocku, te mi je stavio tocenje gdje i benzin... uglavnom na ove cijene ti ide +50km ako ces bocu u rezervni tocak... atest u nas kosta oko 170km +/- koja marka, tako je u cijeloj Federaciji
 
Top