Opel Tigra 2.0 16v GSI

Opel Tigra 2.0 16v GSI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa crnim felgama malo je rec da je bolja,dvajs puta bolja :cool:

Na ovim drugim slikama je nekako standardna,al na crnim aaa

Enivej,super autek,nek ima i 150 ks to je optimum na ovako malom autu ;)
 
Član
joj tigre :icon_cry: dal ce moja ikad bar priblizno ovako izgledat :icon_sad: samo mi ovaj bad look je trebo sa blatobranima da se poravna nekako bi prirodnije i ljepse izgledalo al nekontam tog vlasnika kad je vec mjenjao masinu a nije mu dosta 150ks koje c20xe motor ima zbog cega nije jednostavno uzeo c20let sa kojim se samim cipovanjem dostize 250ks mozda i vise. Nacitao sam se stranica i stranica o opelovim motorima i nisam procitao da je neko c20xe digao na tu snagu mada je bila u oglasima neka plava astra sa tim motorom uz koju je pisalo cipovana i dole snaga 200ks pa sad neznam :icon_confused: .Sve u svemu nadam se da ce moja jednog dana bit slicna ovoj :icon_cry:
 
Član
Lijepa tigra...sve pohvale kolega ali 200 konja je jako teško izvući...bar za naš standard:icon_question:
 
Član
ovako jarani...
tigra je:2.0 16 v GSI motor je izvaden iz astre 96 god..
1 hidraulicni podizaci ventila
2 bregaste
3 pumpa goriva
4 sax lamela
5 klipovi(veci)
6 sistem usisa(iskreno nisam siguran kako se zove):D
7 poliranje glave stim smanjen kompres prostor..
8 cipovanje
9 naravno dolazi i turbina zbog toga vrsim ove prepravke,od navedenog gore nije sve jos uradeno-stim da nisam siguran moze li turbina na ovaj motor nakon prepravki jer nije fabricki predvidena..
nadam se da moze jer prepravke gore navedene nisu jos sve uradene..nakon toga smatran(nadam se)da ce tigrica imat do 200 Ks PS jest lose su one rupe na haubi..:) nisu bas onako zamisljene..auto se vozilo i zimi zbog toga je jako dignuto iza,,ima KW plinske amortizere na podesavanje stim da map.imaju navoj a nazad je opruga odvojena od amorta tako da je malo teze nabit oprugu ugl i nazad se amort da podesavat..sad kad imam drugo vozilo i tigra se sprema za ljetnu sezonu spusta se nazad hauba druga i naravno felge :):) za jos info 062/904-537 RADIM I SA VERTICAL DOORS RICO POZDRAV SVIMA
 
Član
1. to standardno ima svaki c20xe motor
2. ????? i to ima standardno svaki c20xe
3. vec sam gore napisao
4. nema veze sa snagom motora
5. klipovi veci ???? opet nista neznaci,klipovi mogu biti siri ili drugacijeg spetena kompresije
6. sistem usisa ????
7. poliranje glave nepostoji,smanjen kompresioni prostor se kosi sa turbo konverzijom i na smanjen kompresioni prostor nemoze turbo da ide
8. OK,ovo je moguce
9. turbina na ovo nemoze,pod 7. rekao zasto

Sve u sve ovo mi lici na neko nabrajanje s brda s dola i ovo sve zajedno nisu nikakve prepravke koje bi podigle snagu za 50 ks,ustvari ovo sve zajedno nemoze motor da digne ni na 170 ks jer taj motor je star i sigurno da nema u stock varijanti 150 ks nego manje a extremno dobar cip moze motor da podigne za 15 ks i neka je uradnjena specijala i buseni cilindri i neka je skinuta glava i smnjen kompresioni prostor to sve zajedno nemoze vise od 10 ks da podigne snagu.

Tako da je prica o 200 ks iz c20xe ipak veoma veoma daleko...

Nemam nista protiv Vas momci ali cisto da zna i da se nemogu pisati ovakve bombe,tigra je ok i sa 150 ks i nema potrebe da dodajete nerealno snagu jer je veoma tesko i skupo podici atmosferski motor sa 150 ks na 200 ks,eto bez ljutnje ali nisam mogao da neodogvorim na ovo jer je totalno besmisleno.
 
Sta vam je covjek, sve zna..Svaka Cast Srdjane, svaki dan dokaziva vise i vise iskustva..
Samo naprijed..
A Tigra je ok,ima neki stvari sto bi izmjenio,al sta je tu je..Sretno u nastavku..
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
1. to standardno ima svaki c20xe motor
2. ????? i to ima standardno svaki c20xe
3. vec sam gore napisao
4. nema veze sa snagom motora
5. klipovi veci ???? opet nista neznaci,klipovi mogu biti siri ili drugacijeg spetena kompresije
6. sistem usisa ????
7. poliranje glave nepostoji,smanjen kompresioni prostor se kosi sa turbo konverzijom i na smanjen kompresioni prostor nemoze turbo da ide
8. OK,ovo je moguce
9. turbina na ovo nemoze,pod 7. rekao zasto

Sve u sve ovo mi lici na neko nabrajanje s brda s dola i ovo sve zajedno nisu nikakve prepravke koje bi podigle snagu za 50 ks,ustvari ovo sve zajedno nemoze motor da digne ni na 170 ks jer taj motor je star i sigurno da nema u stock varijanti 150 ks nego manje a extremno dobar cip moze motor da podigne za 15 ks i neka je uradnjena specijala i buseni cilindri i neka je skinuta glava i smnjen kompresioni prostor to sve zajedno nemoze vise od 10 ks da podigne snagu.

Tako da je prica o 200 ks iz c20xe ipak veoma veoma daleko...

Nemam nista protiv Vas momci ali cisto da zna i da se nemogu pisati ovakve bombe,tigra je ok i sa 150 ks i nema potrebe da dodajete nerealno snagu jer je veoma tesko i skupo podici atmosferski motor sa 150 ks na 200 ks,eto bez ljutnje ali nisam mogao da neodogvorim na ovo jer je totalno besmisleno.
A sta ti Srdjane predlazes da se radi na ovakvom jednom motoru.. Sem nitra :D
 
Član
RADIM I SA VERTICAL DOORS...
mozes li objasniti malo bolje i cijene..pozdrav moze i na pm..
 
Član
ok hvala momci na misljenju..
ocito je da sam lose inforMIsan jer ovo ipak nije moja struka :D
sve gore navedeno je meni isto tako preporuceno stim da sa vasim komentarom sam sigurno usted vremena i novca
hvala opet..auto kao auto je jako dobro i sigurno ali kao i svi drugi ovaj motor je postao jako dosadan..trazim snaku ..
sta se moze UCINIT,??DRUGI MOTOR??..a naravno da je sa vise KS??POZDRAV

jet za 200 ks je bilo od oka :D i naravno moja nada koja sigurno nece doc do izrazaja :( sigurno ce doci drugi motor nadam se od astre opc..kad se malo bolje informisem o detaljima javim.. za sada necu da HLUPAMMMM :d POZDRAV RICO
 
Član
savrsena tigra,bolja mi je slika bez crnih feluga,kako si mnogi i rekli puno je zatvori,,mislim da je sve na svom mjestu,,svaka cast,samo naprijed
 
Član
DaBu je napisao(la):
ok hvala momci na misljenju..
ocito je da sam lose inforMIsan jer ovo ipak nije moja struka :D
sve gore navedeno je meni isto tako preporuceno stim da sa vasim komentarom sam sigurno usted vremena i novca
hvala opet..auto kao auto je jako dobro i sigurno ali kao i svi drugi ovaj motor je postao jako dosadan..trazim snaku ..
sta se moze UCINIT,??DRUGI MOTOR??..a naravno da je sa vise KS??POZDRAV

jet za 200 ks je bilo od oka :D i naravno moja nada koja sigurno nece doc do izrazaja :( sigurno ce doci drugi motor nadam se od astre opc..kad se malo bolje informisem o detaljima javim.. za sada necu da HLUPAMMMM :d POZDRAV RICO



pa javi se na info@smchiptuning.com ako hoces da ti SM radi motor...

Snaga zavisi koliko love imas za tuning,netreba da mjenjas motor ali moras da ulazes pare u ono sto ti treba i sto ce ti povecati snagu a ne bezveze da kupujes i sto treba i sto netreba i da od oka zbrajas snagu.
Tvoj motor moze da se uradi i na 500 ks ako imas love za to...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top