Opel Kadett E 1.6 GL [GT Projekt]

Opel Kadett E 1.6 GL [GT Projekt]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E'o ga, u pitanju je Opel Kadett GL 1.6, 1989 god., naletio mi prije par sati za neku siću - mirisi, mirisi, mirisi, prodano, kupljeno (by TLN :D) i hajd reko jaro, potraj ga pred garazu.

Prosli vlasnik je furao dirt & rat style, a ja kontam da ga vratim na clean german style.Ne mislim raditi nista puno, dakle posvetio bih se vise nekim detaljima i naravno prirotet je rijesavanje osnovnih problema, tako da je auto spremno za voznju pa tek onda čuning end smajling. :lol:

Sto se motora tice, "polu-ajnspric" je, za sada radi tiho i mirno (za razliku od ostalih poluajnsprica kadett-a koje sam imao, tresli su se kao dizel) i sasvim solidno starta i vuce. Sto se limarije tice, i tu sam zadovoljan, na lafetima je extra dobar, solje su prakticki kao iz tvornice sto je kadetta bolna tocka, po podu ima nekih radova kao i po pragovima i rubovima, ma standardno za kadett-a.

Uslikao sam nekoliko brzinskih slika 20 minuta nakon kupovine.



Slike su lose, zato sto su postavke na mobitelu ostale na low, a i padala je kisa :lol: , ma nema veze, bice jos slika.



Evo sto planiram da uradim:

Vanjski izgled:

- bijele zmigavce
- GSI-ova ili GT-ova (stara serija) prednja karambolka
- ukoliko bude GSI-ova prednja karambolka onda ide lip (ralica) od Golfa 3 VR6
- pragovi GSI
- lajsne GSI-ove ili GL sa Astre F ili ih nebude nikako :lol:
- zadnji spojler GSI
- zadnja karambolka GSI
- crna tapeta na zadnjoj haubi kao kod GSI-a

Unutarnji izgled:

- sjedista GSI (stara/nova serija), GT (nova serija), ili bilo koje druge od speijalnih edicija 90.+ god. (Life, Dream, Frisco, itd..)
- sat s obrtajima GLS/GT (isti su)
- volan GT ili GLS
- centralna konzola od nove serije bez utora za kasete
- tapacirunzi na vratima GL (nova serija); iako je kod mene GL nova serija, netko je promijenio tapacinge na vratima i oni su sada od GLS-a (vozaceva vrata su LS nova serija) koji se meni nikako ne svidjaju, a stvarno cu se potruditi da nadjem orginalne GL debele platnene tapacirunge, ako nista moze i od GT-a ili GSI-a
- "tepih" od bilo kojeg paketa opreme samo da je 88. god.+

...bice toga jos, ma samo tvornica jaro. ;)



Motor:

Sto se motora tice, jos nemogu nista da kazem, ali kako mi se cini ovaj bi trebao da bude dobar i onda necu imati razloga da ga vadim, medjutim ako nebude slusao, leti van i ubacivam 1.8 ili 2.0, ali ne GSI, nego najobicniji 1.8S ili 2.0i motor.



Rat style wheels and body :lol:
 
Član
dobar , svaka cast na odabiru moze li na PP koliko je bio para i ima li jos :D po mogucnosti 1.8i ili 2.0 8v :D
 
Član
.nOKe je napisao(la):
sretno u radovima
samo mi nije jasno zbog cega ne zelis gsi motor, al et :D

Nebih GSI-a nikako, bilo da je 1.8 ili 2.0. Sve su rijedji i rijedi na auto-otpadima, nema dijelova za njih, a i treba naci motor koji nije presao masu kilometara, a pored svega bilo bi vise prepravki i posla. Da mi je naci 1.6 S motor od 90 KS i to je za Kadett-a i vise nego solidno.

tvrdoglavi je napisao(la):
koliko ja vidim,njemu ce trebat i kompletno farbanje il je to do slika :icon_rolleyes:
sretno

Farbanje mu svakako treba. Ja vise volim kada kupujem auto da na sebi ima rupa, nego kada ga netko smlati sa onom slovenskom farbom i onda se uhvatis za glavu, neznas ni gdje poceti niti sta sve treba uraditi. Ovako saniram sta treba, zastitim, ofarbam i znam onda sta posjedujem.

quattro je napisao(la):
neznam odakle si ti , al kod nas da nadjes nesto za kadeta , ne mozes kad bi zlatom placo

Kod nas ovdje u Srednjo-bosanskoj zupaniji ima masa Kadett-a, sto na cestama, sto na auto-otpadima, tako da za dijelove apsolutno nemamo nikakvih problema. Naravno da uvijek postoji dijelova koji su ravni suhome zlatu, ali imamo 99% dijelova. U tih 1% moze spasti plovak za gorivo, crijeva od ulja koja idu do zadnjih tockova i tako jos par sitnica za 1.8 GSI-ov motor i sl. :D
 
Član
kako znas da je polu ajnspric ...

i ja imam kadeta pa me zanima ,jel ima neka oznaka

motor 1.8
 
Član
badboy je napisao(la):
kako znas da je polu ajnspric ...

i ja imam kadeta pa me zanima ,jel ima neka oznaka

motor 1.8

kod poluajnsprica imas prvo onu oznaci 1.8i a kod ajnsprica imas recimo 1.8i ali to i je plave ili je zelene boje, koliko se ja sjecam

Ali stvar je u tome sto kod poluajsprica imas karburator a kod ajsprica nemas, koliko sam ja upozant, neka me neko ispravi ako grijesim...

Evo ovo ti je slika od ajnspric motora: http://slike.hr/slika/dsc0056230.jpg

a ovo ti je slika od poluajnspric motora: http://img503.imageshack.us/img503/7867/imag0007fw5.th.jpg

pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top