Opel Astra F problem sa temperaturom?

Opel Astra F problem sa temperaturom?

Član
Radi se o Opel Astri F 1.7 TDS 60 kw 1997 god. temperatura nikako da se stabilizira ventilator se stalno pali spusta temperaturu pa se temp. ponovo dize...i tako konstantno...da napomenem da sam zamjenio termo prekidac da otvara na 92 (nije orginalni nego je pirjasni vlasnik prepravio i stavio od golfa 2:icon_smile:) jel moguce da je do termostata, i jel iko imao slicnih problema? Da li instrument tabla moze praviti probleme...:icon_question:
Rad motora je idealan ,sa vucom nema nikakvih problema vodu ne gubi...al me najvise nervira sto se ventilator stalno pali!
 

MTR

Član
ako stalno radi neko ti je direkt spojio ventilator ... tj zaobidjen je termoprekidac
 
Član
MTR je napisao(la):
ako stalno radi neko ti je direkt spojio ventilator ... tj zaobidjen je termoprekidac

Ne radi stalno nego sam kad dostigne temperaturu preko 92 (vjerovatno je ta temp.) a mozda mi i na instrument tabli kazaljka lazira temperaturu...ma ne znam vise ni sam, samo da mi je to rijesiti...
 
Član
Jel i kad je hladno vrijeme cest oprelazi radnu temperaturu, tacnije jel se pali cesto ventilator i kad je hladno vrijeme? Dali ti brzo dize temperaturu kad upalis auto? Ako da onda zamijeni termostat, on je najvjerovatnije zastekao...
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Jel i kad je hladno vrijeme cest oprelazi radnu temperaturu, tacnije jel se pali cesto ventilator i kad je hladno vrijeme? Dali ti brzo dize temperaturu kad upalis auto? Ako da onda zamijeni termostat, on je najvjerovatnije zastekao...

Pa i ne bas kad je hladno sporije je dizala ali sad kad je otoplilo stalno dize pa ventilator spusta ali ako to termostat moze promjeniti ja cu ga zamjeniti...
 
Član
Pa moze se zamijeniti, ali ako je na radnoj temperaturi i ne prelazi pola onda ne moras ga mijenjati jer to je i svrha ventilatora i termostata, da ventilator ohladi vodu, a termostat nakon odredjene temperature pusti vodu u motor... On i nije skup samo sto moras izliti svu vodu iz sistema i onda ga zamijenis i i skinuo si njega sa brige :D
 
Moj amidza je imao takvu astru 1.7TDS.cim malo ugrije ventilator stalno radi,nema sta mu nismo radili mijenjali termoprekidac,vadili termostat...,i na kraju smo promijenili hladnjak i onda je radila normalno.Probaj necim očistiti hladnjak,onda bi trebalo bolje hladiti.Na mom Mercedesu 124 2.0 Dizel temperatura nikad ne prelazi 102 stepena(tu mu se pali ventilator)i opadne na 80 stepeni za 5-10 s i ventilator se ugasi.Vozio sam svega al mercedes najbolje "podnosi" temperature:D uglavnom ocisti hladnjak i probaj procistiti blok:cool:
 
Član
imaš pogrešan termoprekidač na hladnjaku.
trmostat na tvojoj astri otvara na 92c a termoprekidač treba da otvara na 100c.
kod opela je to tako.
poz ;)
 
Top