Opel Astra F 1995 1.816V 85kw ECO TEC (pomoc)

Opel Astra F 1995 1.816V 85kw ECO TEC (pomoc)

Član
Dakle imam problem auto mi se u voznji prilikom stajanja ugasi!!!
Leptir ler gasa je OK kad skinem djek sa njega ugasi se auto, promjenio sam zracni filter, filter od goriva opet isti problem...Ako je iko imao slicna iskustva sa ovim motorom 1.8 16V 85kw ECO TEC nek se javi ovo se vise ne moze podnositi...
Unaprijed zahvaljujem
 
Član
Diagnostika majka :) moze biti dosta toga... Motoric za poziciju leptira (motoric za ler gas), lambda sonda, neki od senzora za temperaturu itd... Najbolje je tebi na diagnostiku i tako ces tacno znati sta je, jer ovako ti je samo lupanje u prazno. Kod mene je slicno bilo i isto tako gasio se kad stisnem kvacilo, nekad se ne ugasi ali dosta nisko padnu obrtaji pa se vrate na 900 rpm, pa nekad varira itd... I kod mene je bilo presiromasna smjesa i kad sam dostelao onda je bilo sve OK (i dan danas).
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Diagnostika majka :) moze biti dosta toga... Motoric za poziciju leptira (motoric za ler gas), lambda sonda, neki od senzora za temperaturu itd... Najbolje je tebi na diagnostiku i tako ces tacno znati sta je, jer ovako ti je samo lupanje u prazno. Kod mene je slicno bilo i isto tako gasio se kad stisnem kvacilo, nekad se ne ugasi ali dosta nisko padnu obrtaji pa se vrate na 900 rpm, pa nekad varira itd... I kod mene je bilo presiromasna smjesa i kad sam dostelao onda je bilo sve OK (i dan danas).

Moze li se smjesa rucno dostelovati ili to ide preko dijagnostike?
 
Član
ako je samo prilikom stajanja... ne u vožnji... pogledaj crijevo zraka... ono kao harmonika... da nije puklo... kod kolege mi je to bio slučaj na motoru 2.0i od 85kw... znači dok vozi sve 5, kad koči, skoro stane ili stane... auto se ugasi.
 
Član
antrax je napisao(la):
ako je samo prilikom stajanja... ne u vožnji... pogledaj crijevo zraka... ono kao harmonika... da nije puklo... kod kolege mi je to bio slučaj na motoru 2.0i od 85kw... znači dok vozi sve 5, kad koči, skoro stane ili stane... auto se ugasi.
Da moze biti i do toga, da vuce fals zrak, a sto se tice dijagnostike to ti i nije bas neko rijesenje, dijagnostika ti moze pokazati x stvari, pa onda se izlazes trosku, kupi jedno, kupi drguo, kupi trece... Itd... Jesi pokusavao iskljcivati motoric ler gasa ? I maf senzor ?
 
Član
Pregledaj to crijevo dali je puknuto kako rekose kolege.... a Moze li se rucno dostelati to ti nebi znao reci, ako ti je motor npr. kao u kadett-a (mislim na anjspric) onda se moze...
 
Član
ErRoR je napisao(la):
antrax je napisao(la):
ako je samo prilikom stajanja... ne u vožnji... pogledaj crijevo zraka... ono kao harmonika... da nije puklo... kod kolege mi je to bio slučaj na motoru 2.0i od 85kw... znači dok vozi sve 5, kad koči, skoro stane ili stane... auto se ugasi.
Da moze biti i do toga, da vuce fals zrak, a sto se tice dijagnostike to ti i nije bas neko rijesenje, dijagnostika ti moze pokazati x stvari, pa onda se izlazes trosku, kupi jedno, kupi drguo, kupi trece... Itd... Jesi pokusavao iskljcivati motoric ler gasa ? I maf senzor ?

motoric sam pokusao iskljuciti i ugasi se auto ali ne znam gdje je taj maf senzor?
 
Član
Hmmm opet ti dobro pregledaj crijevo, jel popucalo gdje i slicno...
A maf senzor ti je odma prije kutije za filter zracni, ima steker...
 
Top