Opel Astra 2.2 150 PS zamjena

Opel Astra 2.2 150 PS zamjena

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
OggyBoy je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Jeste, zupčasti. Tako su mi u Bloku rekli, a kasnije sam gledao u AutoData i isto tako piše.

Sad prvo moram da se nasmijem - :lol:

Zupčasti, vodena, španer i klizač ti spadaju u veliki servis i mjenjaju se na 80.000km, bar u mom slučaju, 1.6, 16v, naravno, Peugeot.;)

Potrazio na PUG forumu!!
Veliki servis za 307 ide na 80.000 ... ili 5 godina.
Nema tog koji ce ici 180.000, a o 240.000 ne treba trositi rijeci
 
Član
mara- je napisao(la):
Smij se ti koliko hoćeš. Baš sam pogledao u AutoData i to i piše za tvoj 206. Za moj 307 1.6 HDI novi model piše 180.000 što su mi u ovlaštenom isto rekli. Za Insigniu u AutoData piše 150.000.

Možda i ja griješim, ali ventil ne griješi kad udari u klip.;)
 
Član
E eto vi bolje znate od ovlaštenog servisa.

206.png


307_belt.png


Za nove motore je povećan interval.
 
Član
Ja sam ti napisao za svoj, i držim se preporuke od majstora iz ovlaštenog.;)
A ovo nije nemoguće, ali mi je malo pretjerano. Zupčasti je jebena stvar kad pukne, nadam se da znaš čemu on služi, pa razmisli o zamjeni i preventivno.;)
 
Član
Ma znam da je jebena. I meni malo izgleda čudno, ali sam još Googlao i čovjek skenirao neku servisnu šemu koju je dobio uz auto i ovako mu piše. Ja ću zamjeniti čim budem imao love, trenutno sam sve istresao na auto.
 
Jedno je originalni remen koji dodje u fabrici, a drugo su ovi zamjenski. Uglavnom i da sa originalnim u 10 godina predjes 50.000, moze izgledati kao nov, ali zamor materijala tj. gume, trzaji ili veliki minusi, i prvom prilikom puca ;)
 
Ajde manite suplje isto kao da ne znate sta znaci 100.000km i koliko je to godina voznje za nas obicne vozace kojima auto nije posao , Muma se voza al ne toliko da 100.000 predje za godinu dana tako da i da se mjenja svaki 100k koga je briga nije 10000maraka zamjena
 
Član
Svejedno je smijesno, ja ne znam za recimo starijeg BMWa, Alfu, i sl. da su mijenjali lanac (izuzev nekog vanrednog kvara) a znam primjerke 164ki et sa motorom kao kod mene, sa 400.000 na satu i originalnim lancem....
 
I to stoji , kao sto pise gore mozda je neka greska jer koliko znam lanac a vjerovatno je isti na dizel motorima se mjenja na 280.000-300.000km
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top