Opel Ascona 1.3

Opel Ascona 1.3

E pa ovako ljudi,opel ascona 1988 1.3 44kw, znaci prvo pitanje,auto mi je trulo malo na rubove ali to me ne brine,nego je najgore sto je trula na zadnje koseve kod amortizera,prilozicu vam sliku ali ne moje nego jedne zdrave,al sam oznacio mjesto na koje je trula pa me zanima mora li se to hitno raditi jer nije trula da se vidi amortizer al posteno krcka kad se upre i opadaju sitni komadi,jedan drug mi rece da ima neko sredstvo da se to namaze i da prekine dalje da truli valjda koliko sam ga svatio sive boje,drugo pitanje je potrosnja plina koja iznosi oko 11-cak i 12 l,trece pitanje je sto jako sporo vergla,ponekad zastane,al ne uvijek isprazni akumulator jako brzo ,ponekad zastane,akumulator sam prebacio u drugo auto i na njemu je extra vergla ko lud,moze li biti da je losa masa ili je anlaser...
 

Prilozi

  • 11.jpg
    11.jpg
    177,2 KB · Pregleda: 62
Poslednja izmena:
Član
Sto se tice hrdje, saniraj to kraj solje, povari da ne bi propali amortizeri nazad skroz, nikakva mazanja tu ne pomazu
Sto se tice paljenja, ako izvuce akumulator onda je akumulator pri kraju, ne moze bit anlaser il masa a akku prazan... il imas nekog potrosaca koji preko noci izvuce struju... mozes u boljim radionicama testirat akku, da vide koliko ima kapaciteta i kako se ponasa pod opterecenjem
Sto se tice potrosnje, vidi kako je nastiman karburator, kako je nastiman plin... mada su ti stari motori znali povuci fino gorivo, jos kad dodas na to plin kojeg uvijek trosi vise, nije nesto strasno... ima i do stila voznje
 
Sto se tice hrdje, saniraj to kraj solje, povari da ne bi propali amortizeri nazad skroz, nikakva mazanja tu ne pomazu
Sto se tice paljenja, ako izvuce akumulator onda je akumulator pri kraju, ne moze bit anlaser il masa a akku prazan... il imas nekog potrosaca koji preko noci izvuce struju... mozes u boljim radionicama testirat akku, da vide koliko ima kapaciteta i kako se ponasa pod opterecenjem
Sto se tice potrosnje, vidi kako je nastiman karburator, kako je nastiman plin... mada su ti stari motori znali povuci fino gorivo, jos kad dodas na to plin kojeg uvijek trosi vise, nije nesto strasno... ima i do stila voznje
Ono nije skroz trulo ostao je jedan tanji dio koji je cvrst pa sam mislio ako ima da se namaze necim da to nestrune,a sto se tice paljenja izgleda da je crkao anlaser sad da li su cetkice ili nesto drugo ne znam ni klik se ne cuje samo zazmire lampice al nista ne reaguje,a potrosnja mislio sam da ne zavisi potrosnja plina od stelovanja karburatora?
 
Član
Mora se to povariti, dio koji je vec truhlo mora se sisjeci i pokrpiti komadima lima i izvariti ne pomazu tu nikakva sredstva, mozda je mislio na antirost ili neku slicnu tekucinu to je dobro za zahrdjali lim da se predje al gdje vec otpadaju komadi kako kod tebe nema pomoci

Ili nadji bolju u oglasima i kupi citavu tu u dijelove prodas, nisu skupe one sad
 
Mora se to povariti, dio koji je vec truhlo mora se sisjeci i pokrpiti komadima lima i izvariti ne pomazu tu nikakva sredstva, mozda je mislio na antirost ili neku slicnu tekucinu to je dobro za zahrdjali lim da se predje al gdje vec otpadaju komadi kako kod tebe nema pomoci

Ili nadji bolju u oglasima i kupi citavu tu u dijelove prodas, nisu skupe one sad
E jbg jedva sam i za ovu skupio,nista vozicu je dok se ne raspanem na put :D
 
Član
Pa ako akku koji tebi nece upalit upali neko drugo auto onda njega eliminises
Sto se tice potrosnje, onda nekom plinaru da ti vidi kako je nastimano na isparivacu, ono za karburator sam mislio uopsteno za potrosnju
 
Pa ako akku koji tebi nece upalit upali neko drugo auto onda njega eliminises
Sto se tice potrosnje, onda nekom plinaru da ti vidi kako je nastimano na isparivacu, ono za karburator sam mislio uopsteno za potrosnju
Vazi drug,hvala vjerovatno je akumulator los,al mislim da je dodatno vrisnuo anlaser posto sad kad sam probao da zaverglam cak i ne klikne samo zazmire lampice i nikakav zvuk,e sad ne znam da nije skroz akumulator mrtav.
 
Član
Za limariju su ti rekli, a to sa paljenjem ti je automat na anlaseru. Taj klik sto cujes je automat koji prebacuje kad das kontakt, on ako ode nema verglanja :D Popravak automata je nekih dvadesetak markica i usput otvoris anlaser i ocisti malo cetkice i palit ce sigurno.
 
Za limariju su ti rekli, a to sa paljenjem ti je automat na anlaseru. Taj klik sto cujes je automat koji prebacuje kad das kontakt, on ako ode nema verglanja :D Popravak automata je nekih dvadesetak markica i usput otvoris anlaser i ocisti malo cetkice i palit ce sigurno.
A ne brate nijesi me dobro svatio ne cuje se klik uopste samo zazmire sijalice
 
Top