OPASNA SITUACIJA

OPASNA SITUACIJA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
erol_brcak je napisao(la):
hehe




pa ne znam sta bi uradio,ovo sto rece drug u zadnjem postu,probao bi ovaj potez ko lik sa asconom,a ako je preuska staza ovaj cesta onda bi se pomolio i nadao cudu ili bi odradio scenu iz fest en fjurius.

Situacija sa slike mi se desila na Karauli, identicno, ja niz brdo isao, cca 70km/h, kisa padala, u susret dva kamiona se prestizu, razmak duplo manji, tj iza krivine naidjem oni se prestizu, ja se samo namoto desno u kanal.
 
corrado je napisao(la):
tko je uopće slikao tu sliku da je još imao vremena i nać fotić, uključit i slikat

e sad ko je sliko,ko zna,ja nisam,to znam.

mozda je neko snimao nesto pa samo uzeo screen shot,al opet tu je datum na desnoj strani pri dnu,karakteristicno za sonijeve digitalce,ma ko ce ga znat,mozda je ps samo, u svakom slucaju ostvarljivo je ovo kako kolega daky objasni.
 
Član
Pa mene je moj momak doveo u slicnu situaciju! Vracali smo se iz MOstara i iz naseg smjera su bile dvije trake iz suprotnog jedna, u trenutku kada je poceo da pretice kamion, on nije dao zmigavac uopste i poceo je da pretice vozilo ispred sebe tako da nas je potpuno izgurao u traku za suprotni smjer, a iz suprotnog smijera je isao kamion! U tom trenutku sam umrla i ponovo se rodila, jer sve sto sam vidjela na svom prozorskom staklu je bio ogromni tocak kamiona... Izvukli smo se nekako, a spasilo nas je to sto je kamion iz suprotnog smjera malo sisao sa ceste! A kamion koji nas je izgurao opazio nas je tek kad smo se nasli u sendvicu i dalje se nije vracao dok se sve nije zavrsilo :S Uglavnom zato sada Bogu zahvaljujem, sto sam ga uspjela nagovoriti da kupi extra lijenog audija a4 1.9 TDI, jer sa njim se bar ne moze usuditi preticati dok nije 1000000% siguran :D:D
 
jebi ti to,ali 90 konja je uvijek bilo nesto,pa cak i kad ih napaja usmrjdeli dizel.

90 ks u audiju (mrcini) je ekvivalento 60ks u pag 205 ili eto 50 ks u fiesti mk3,a rodjak mi radio cuda sa tom fiestom.

al opet ponavljam,necu da ispadam pametnjakovic:)
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
necu sad da budem pametnjakovic :cool:,ali otkad je 90 ks bilo ekstra lijeno?
pa vjerovatno jest naprema nekom autu koje je imao tad, cim se usudjivao na takve poteze :p
i ja sam sam se usudio prestizati 3. suprotnom trakom uz Bradinu dok sam vozio vectru 2.0i 136ks :p
 
Član
aida ,momak ti ne zna da vozi ocigledno ili ne zna granice svoga auta... a sto se tice situacije,jednom kad se krene preticat nema stajanja!!!! opce pravilo saobracaja,kad si na pola auta,moras ici naprijed,inace dok se ti razmislis ,hoces li kocit ovo ono noga stoji u zraku a auto se drugo priblizava...
 
ok,zezam se samo ba,nekom je 90 ks ektra lijeno,ja sam sa 75 ks u seatu prezadovoljan,naravno nije na odmet jos koji konjic,ali i sa ovim se prelijecu auta:)
 
Član
Znas sta njemu jeste lijeno, zato sto je imao kadett gsi, to je Micky sa foruma :) sada mu je audi prelijen, ali stvarno 90 ks u audiji onolikom i jeste malo polijeno, uzimajuci u obzir da moj golf ide puno bolje od njega!
Al eto kazem, tada se umrla i ponovo se rodila, ne ponovilo se!
 
Član
zavisi sta se podrazumijeava pod prelijetanjem :),ali sasvim dovoljno za preticat.sa fabijom sam pretico i uzbrdo a 1.2 troklipača bila,al tad moras u drugu i gas :)
 
Član
Hehehe, imala sam ja 206 1.9 obicni dizel, pa je zalijetanje zestoko bilo za preticanje... Imala sam i Ibizu 1.9 SDI, tako da znam sve o preticanju i lijenim autima :)
 
Član
@Deyo

testirao sam ja par puta... na nekih 20 km ovaj sto divlja ranije ce stici mozda 1-2 max 3 min...
sada skontaj na nekih 100 km ranije ces da stignes 5-10 min... a razlika tih 10-tak min je voznja auta extremno brzo na datom djelu puta.....

jedina razlika jeste navecer kada nema puno prometa i kada mozes konstantno drzati vecu brzinu bez usporavanja... i kada je vece ja vise volim vozit jer u vecini slucajeva mogu ocijeniti sta je iza krivine i koliko brzo u istu mogu uci da bude u granicama sigurnog...

sto se tice opasnih situacija, za volanom sam imao par njih koje je mozda smjesno napisati jer toliko nerealno zvuci da samo par ljudi sto je to vidjelo zna da je MOGUCE tako nesta...
gore navedeni primjer s kamionima je situacija za pocetnike :-D
 
hm,ovo sto rece,ko ono rece,ma ovo da se kad se krene pretjecat nema vracanja,vraga nema.jednom sam se "trko" sa likom u bravi,majmun lik,konjina,jaci auto puno od mog,cini mi se da je bio 1.8 i ja za njim,kad lik pocne kociti namjerno kad ide auto u susret da bi ti konto "mogu ga sad" ,ma lik kreten. i konacno uhvatim moment kad je bilo dovoljno prostora i krenem ga preticati,joj kad lik stisnu gascinu,ne da frajer a auto u suprotnom pravcu,ja na kocnicu i lagano se vratim u svoju traku,znaci izvedivo je.:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top