Oldtimeri u Sarajevu

Oldtimeri u Sarajevu

Član
old.jpg


Deseti međunarodni oldtimer susreti automobila i motora održat će se i ove godine u glavnom gradu Bosne i Hercegovine, a pod pokroviteljstvom Kantona Sarajevo. U periodu od 4. do 6. maja kroz Sarajevo će prodefilovati preko pedeset najstarijih i najinteresantnijih vozila, od kojih neka i iz davnih 1920.
Svi ljubitelji starih automobila mogu se pridružiti manifestaciji na velikoj gradskoj zabavi koja će biti upriličena u nedelju, 6. maja, sa početkom u 13h, na Trgu ispred Narodnog pozorišta, gdje će ovi rariteti biti parkirani. Svi građani, posjetioci manifestacije, će moći glasati i tako aktivno učestvovati u odabiru najboljeg vozila ovogodišnjeg rallyja.

Kolona automobila će kroz ova dva dana prodefilovati ulicama Sarajeva, a prvi dan manifestacije, subota 5. maja posjetit će Dobrinju, Zemaljski muzej, Bentbašu i Bijambare, dok je drugi dan, tačnije nedjela 6. maja, rezervisana za tradicionalan obilazak Čaršije, kafu i tufahiju u Moraća hanu i naravno izložbu ispred Narodnog pozorišta.

Tokom izložbe će biti dodijeljeno nekoliko zanimljivih priznanja. Druženje sa oldtimeristima će trajati do 16h.








Ide li ko danas, cudi me da nema nikakvo obavjestenje ovdje na forumu? :icon_rolleyes:
 
Član
Ja odoh kasnije malo pogledati, valjda bude nesto zanimljivo, al me cudi kako se nista na forumu ne spominje... vjerovatno nema se vremena od postavljanja viceva i smijesnih slika :icon_rolleyes:
 
Legend
ja nisam ni znao, mislio sam da su samo u prolazu kroz sarajevo i da su svratili kod bazena da se odmore, mozda i ja kasnije malo dodjem ;)
 
Nema obavijesti zato što je na forumu 0.02 % pravih ljubitelja i poznavatelja auta, ostalih 99.98% pričaju viceve, seru po svim markama auta izvan koncerna kojem pripada auto koje im vozi stari i drkaju na hrpu plastike na Mansory Ferrariju :icon_rolleyes:
 
Član
Evo ja sam obisao, odlicna prilika da se vide neki primjerci automobila, kao sto je 280SL merc, opel olimpia, reno caravelle, par fordica, buick, par mercedesa i jos mnogo drugih ;)



potpis na Porschefan-a ;)


@Kenno, pa sta ima veze ako je slaba medijska pokrivenost, ja mislim da je ovo prvo mjesto gdje bi ovakve stvari trebale biti objavljene a ne klix, muski portal i ostala sranja. Jedan veliki minus za BHT, al eto... bice bolje valjda.
 
Član
Ja sam bio prosle godine, jako lijepa manifestacija. Ovo godine nažalost nisam bio u mogucnosti doći.

P.S - Jedno pitanje, smijem li ja otvoriti temu za najavu oldtimer skupa kod nas u Hercegovini?
 
Član
MantaFan je napisao(la):
Ja sam bio prosle godine, jako lijepa manifestacija. Ovo godine nažalost nisam bio u mogucnosti doći.

P.S - Jedno pitanje, smijem li ja otvoriti temu za najavu oldtimer skupa kod nas u Hercegovini?

Naravno da smiješ, čak je i poželjno.;)

Npr, ja nisam znao za ovaj skup Alfa Romeo automobila u Zalužanima, a otišao bih. Samo da mi je znati gdje se tako neke manifestacije dogovore, bude dosta ljudi, a po medijima, forumima, blogovima, fb,..., ništa.:icon_rolleyes:
 
Član
MantaFan je napisao(la):
P.S - Jedno pitanje, smijem li ja otvoriti temu za najavu oldtimer skupa kod nas u Hercegovini?

samo otvaraj, da se zna kad i gdje da se ide, to se niposto ne propusta. Zanimljivije pogledati nego bilo koji SR, po mom misljenju. :icon_smile:

@Oggy, ko ce ti ga znati... vjerovatno mailovima, porukama i slicno u tom odredjenom krugu ljudi. Ovo ostalo, van tog kruga se slabo ko i trudi da se sazna za to. :icon_rolleyes:
 
Član
Ova crna Buba je strasna. Bila je i prosle godine, pretpostavljam da je to ta. 56' godina cini mi se.
 
Član
sub3r je napisao(la):
@Kenno, pa sta ima veze ako je slaba medijska pokrivenost, ja mislim da je ovo prvo mjesto gdje bi ovakve stvari trebale biti objavljene a ne klix, muski portal i ostala sranja. Jedan veliki minus za BHT, al eto... bice bolje valjda.


Treba biti objavljeno mjesec dana ranije na svim popularnijim medijima - veća posjećenost, više sponzora, veća i kvalitetnija manifestacija...sve to povlači jedno drugo. Da sam znao došao bih i ja, ali saznadoh tek kad su slike izašle na sa-x i evo ovdje...ko će sad pratiti sve stranice i forume oldtimer klubova...za to treba ogromna količina vremena...

Bit će i u Banja Luci izložba oldtimera 19. i 20. maja, pa ko zna zato...moraš maksuz guglat da bi se saznalo gdje i šta...

A sve su to lijepe stvari u moru hamelja koji nas svakodnevno zatrpava...
 
Ovo je automobilski raj. Svaka čast na slikama. :cool::cool:


Ima samo jedan detalj koji mi se nikako ali baš nikako ne sviđa: bijeli Passat CC ne bi smio biti na tom mjestu gdje je bio. Pretpostavljam da je reklamni sponzorski izložak ali zašto forsirati neke stvari bez velike potrebe. :icon_rolleyes:

I još nešto, ako netko ima nešto protiv moje izjave na prvoj stranici neka otvoreno kaže. :D Rekao sam ono zbog toga što nema ni jedne službene obavijesti za ovu prelijepu manifestaciju koja bi se slobodno mogla i u Beču održati i bila bi impresivna. Ali da je plastik fantastik izložba bilo bi 300 stranica u temi. Moramo malo proširit smisao i bit foruma. :icon_smile:
 
Top