Od decembra uvoz vozila do 12 godina starosti

Od decembra uvoz vozila do 12 godina starosti

Član
Hajd onda neka mi neko odgovori hoce li se moci uvesti recimo auto 99 godiste koje fabricki nema euro 3, ali je kasnije sredjeno ugradnjom katalizatora...
I takvo auto bi trebalo proci na pregledu, a koliko znam tamo u svabiji ima masa servisa koji srede da starije auto zadovoljava euro 3, cak sam vidio na mobileu masu c klasa iz 95, 96 koje imaju navodno euro 3.
 
Član
hudler je napisao(la):
Hajd onda neka mi neko odgovori hoce li se moci uvesti recimo auto 99 godiste koje fabricki nema euro 3, ali je kasnije sredjeno ugradnjom katalizatora...
I takvo auto bi trebalo proci na pregledu, a koliko znam tamo u svabiji ima masa servisa koji srede da starije auto zadovoljava euro 3, cak sam vidio na mobileu masu c klasa iz 95, 96 koje imaju navodno euro 3.

morat ces platiti 300 KM za homolgaciju i nebi trebalo biti problema ako je vec prebacen na euro 3


P.S.

danas sam gledao Skyline 98-99 godiste ima ih od 7k eura za model sa 250 KS e to bi bilo fino uvesti:)))
 
tomislav_amg je napisao(la):
Hoce li se moci uvoziti starija auta od 12 godina, a imaju euro 3 normu?

znaci, samo bacis pogled jedan post iznad..ne moras citati citavu temu, saaamo jedan post! ;)

moci ce, samo treba da prodjes homologaciju ;)
 
Član
[/quote]
danas sam gledao Skyline 98-99 godiste ima ih od 7k eura za model sa 250 KS e to bi bilo fino uvesti:)))
[/quote]

no sikiriki bice bosna puna ko japan skyline-a, mazdi rx7, bimmera i sl:cool:

imamo zakon samo jos pare da nabavimo:cool:

a dvice od x hiljada eura su iza nas to se vec pocelo pokazivati prije godinu-dvije dana...jest doduse da je i ostalim pala cijena tj.svima se cijena prilagodjava realnosti ;)
 
Član
Akobogda da ima i od ovoga nesto, jos ako bude moglo auto starije od 12 god, odma svog pola tjeram na ugradnju katalizatora i onda na homologaciju i lagano ga uvest.
 
Član
da li neko zna ima li TDi trojka karavan EURO 3?
jbg, da je ne ganjam po net-u,mozda neko zna odma odgovor....
 
Član
ljuboje je napisao(la):
da li neko zna ima li TDi trojka karavan EURO 3?
jbg, da je ne ganjam po net-u,mozda neko zna odma odgovor....

po mobile.de vidim da neki navodno imaju, al isto tako sam naletio na nekoj stranici da pise da tek od golfa cetvorke imaju euro 3... tako da ne znam sta da ti kazem druze...
 
Član
evo sto sam ja nasao na nekoj stranici spisak nekih modela koji ispunjavaju EURO3 normu

b9b7584102b37f7ddeaca825ad7b0dc9.jpg

97fd9e9ef6662deb47fc509285e3e851.jpg


61ff8d3e762465a0eafd304b4a8573b2.jpg
 
Član
nemojte siriti pesimizam,12 godina je orjentaciono od kada auti imaju eu3 normu neki su imali i prije a neki nisu imali jos par godina poslije.
tdi motori i dizel motori nisu imali do 2002 cini mi se,mali benzinci su imali normu i prije tog perioda,auti koji imaju tuv da posjeduju normu 3 moci ce se uvuci ali takvi auti dosta kostaju i vani pa sad kome ce se to isplatiti da uvlaci ne znam jer osim cijene homologacije imajte na umu da ce se vjerovatno primjenjivati posebna carinska stopa ovisno o godinama uvoza automobila.
osim motora koji zadovoljava normu jos puno stvari ce na sebi morati imati oznaku eu3 kao npr pojasevi,svjetla,stakla itd.
postojati ce dvije vrste homologacije takozvana tipska i pojedinacna.
tipska ce ici kako i ime kaze za tip vozila npr golf 7 a pojedinacna za svaki auto iz uvoza.
duze ce auto provoditi vremena da dobije obrazac homologacije nego sto treba za carinske papire i ostalo.
ali hocemo uvoz evo nam ga bukvalno,auti ce poskupiti u cijeni koji se uvlace jer nece vise biti prostora za stokirane,krakirane i krovirane aute kakvi su se do sada masovno uvlacili.
 
Nemoj se ljutiti, sve to lijepo zvuci na papiru, al' i dalje ce se sigurno "otpad" masovno uvoziti i krpiti, jer nam je drzava takva, da je sve u stelama. Da ne bude da sam hejter, ja bi volio da ovo zazivi, al' mislim da ce trebati dugo vremena, da u nas podje nesto "po zakonu" funkcionisati, osim trenutno sto zakonski placamo kazne za pojas, folije i slovo P!

Jos samo da nadodam, ako budu i privatne firme vrsile homologaciju, kao sto je danas mnogo privatnih tehnickih, gdje je bitno samo da ti njima uredno platis, a sve je "ispravno", eto i sami mozemo vidit kakva auta na putevima posjeduju nove tablice, sto znaci da su "uredno" prosli tehnicki, a auta groblja zesca!
 
Član
jel almire ti mislis da drzava ima kapaciteta i sredstava da vrsi homologaciju?
i jel stvarno mislis da bi prepustanje te uloge drzavi znacilo bolje za krajnjeg potrosaca?
otidji i probaj na osnovu bilo kojih registarskih oznaka koje vidis na cesti saznati ime vlasnika i to da li ima kazni,a za to imas svako gradjansko i ljudsko pravo;)
 
Top