Novi udar na džep građana: Narednih dana rastu cijene naftnih derivata u Federaciji B

Novi udar na džep građana: Narednih dana rastu cijene naftnih derivata u Federaciji B

Član
sta cu, kad sam cesto na benzinskoj... zato sto sipam ili za cenera ili se nekad omakne za cvaju :D :lol:
 
Član
E da smo mi neki ljudi više bi pješke odali onda bi oni k....c imali računa dizati cjene, a ne treba otić 50m metara u prodavnicu i sjeda se u auto...pogotovo sad praznici gastarbajtera ko u priči logično da će napucavati cijene kad ih niko ne kontroliše do onih kojima je u interesu da budu što veće...jak je to lobi, država se ne mjesša (od nje i onako nikakve koristi), ne postotji udruženje koje kontroliše formiranje cijena i štiti interese korisnika!!!
 
Član
ma bosna je ovo sve je isto samo se cijene povecavaju...smanjanje nije moguce :D
bez ikakvih osnova se dizu cijene a cak i kada cijena nafte pada na svjetskom trzistu cijene se ne smanjuju...
jbga kad se jebe drzavi za gradjane, tj. politicarima...od kojih mnogi imaju tu 'dodatak plati' :)
jbga sipam za cenera ili za dvaesku pa koliko stane stane, iznimni slucajevi za stoju :D
 
Član
Fazon je sto je ukinuta carina na goriva i umjesto da pojeftini ono poskupljuje... :lol:
 
Član
kAcA je napisao(la):
Fazon je sto je ukinuta carina na goriva i umjesto da pojeftini ono poskupljuje... :lol:

Pa poskupljuje taman koliko je i carina i kad je ukinu taj višak više ne ide državi nego pumpadžijama u džep na postojeću maržu dodaju i procenat carine...zato sad neosnovano poskupljuju i onda kad ukinu se carine kao pojeftiniće...lopovluk svjetski...
 
ma treba grad zablokirat pa nek ide sve u pm nece niko unutra ni van, pa dokle vise da se krade, ...:icon_mad:
 

MTR

Član
Limpi je napisao(la):
MTR je napisao(la):
dabogda bilo 3,5 marke litar

sto to tri i po, moj te pipo, bolje 3, lakse racunat :D :lol: nemoj budel tako ode sve gore u pm... :icon_rolleyes:

Pa eto hocemo mi u uniju , hocemo da budemo Evropa , imamo standard Somalije a cijene ko u Njemackoj , zato i kazem dabogda bilo 3,5 KM , cak je i hrana u Njemackoj jeftinija nego ovdje , mislim dokle ce nas ovi gnjest ko crve

Viva la Revolucion
 
Član
zato imamo evropske cijene, cak i iznad njih :icon_mad: a standard prica za sebe... a i narod ko telad... zato mogu uzimat lopatom i kako ko hoce...
 
Član
MTR je napisao(la):
dado307 je napisao(la):
ja se ne sekiram, 1.6tdi :)

kad smo vec kod toga , kakav je u odnosu na onaj od 105 KS kojeg je mislim zamijenio ? vuca , potrosnja itd ???

drug, tek sad vidio post sorry :) imas 1.6 tdi 90 i 105 ks, isto kosto je bio 1.9tdi 90 i 105ks u petici... sto se tice potrosnje, auto je upaljac, normalne voznje, znaci ne ni presporo ni prebrzo, s 90% upaljenom klimom, otvorena 4.5-5.5max, gradska 7 max, nekad i 6jbg zavisi ima li guzve, naglasavam da je normalna voznja u pitanju, da ne bi neko rekao jao suplje stisce ga po gradu a 7L :) ... normalno da ce trosit i 10-11 ako ga zabijas u crveno... nisam imao peticu, ali sam vozao od druga 1.9 90ks, bio je neki "osjecaj" da je auto eksplozivniji malo od ovog, vjerovatno radi drugacijeg sistema ubrizgavanja, ali ipak ostajem kod toga da je to samo osjecaj u nekim momentima, s tim da je ovaj novi 1.6 tisi od 1.9 jedno 15 puta, stvarno kad sjedis u autu, ne cuje se uopste i ne zvuci kao dizel, osim kad ides do 4-5 milja obrtaja...
 
Top