Novi rekord za Peugeot 308

Novi rekord za Peugeot 308

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
CocaCola je napisao(la):
pa ne znam, oni su vjerovatno vozili kao baje...
I moja c klassa 200cdi sa 116ks, je trosila iz njemacke(stuttgarta) do gradiske prosjecno 4,3l! I to sa gumama 225-16, i 4 putnika(odrasla) i pun gepek stvari... Naravno voznja je bila pretezno na tempomatu,i vozio sam oko 130km/h cijelo vrijeme...Dva put sam samo iz dosade stisnuo gas do 200-210...i opet pustio...Mada vjerovatno onaj bordcomputer malo laze...ali je stvarno malo trosio,ali zato po gradu uzme 8 zasigurno,nekad i vise:))...

Ipak respect za 3,4l....

:icon_biggrin:
 
Super Moderator
boga mi fino :D... u mene focus 1.6TDCi cini mi se 109KS trosi prosjek 5-6 litara al se zna pisat na computeru i po 12 :lol:
 
Član
3.4l? Ma to je bezzze... Kako kaze moj rodjak, nema ceifa ako ti njega ne stisnes, a on ne popije... Zato je meni prosjek na bordu 15.4, bio je i 15.7, a bord nisam resetovao ima bar dva mjeseca.....:lol:
 
Član
francuz krsh:lol:
sala,respect,fin rezultat,mada to nije ni blizu stvarnoj potrosnji,koju ce prosjecni vozac potrosit na autoputu...ak ga das u ruke nekom mladjem,ode brojka u nebo:lol:
sve u svemu,ovi rezultati su odraz onoga "sta moze" motor,a ne stvarne potrosnje...1,9tdi sa 90ks po katalogu trosi 5,5 prosjeka...a on prosjeka potrosi i 6, il 6,5...lahko je stedit na autoputu sa ukljucenim tempomatom,bez prepreka,uspona i tome slicno...nek neko ustedi po ovom nasem makadamu od autoputa:lol:
sve u svemu,respect za puga...;);)
@ludoA:sto neko fali francuze:lol:;);)
 
Član
Nedavno vozio Skodu Octaviu A5 1.9tdi 105ks relacija: Konjic-Sarajevo-Konjic ukupno oko 130km. resetovao bord c., i vozio normala,bez naglih dodavanja gasa, do 2,5k obrtaja, sa upaljenom klimom, prosjecna potrosnja 4,2lit po BC
i to je dobro :)
a kad ga zadajes, ode na 6,5-7lit otvorena cesta...
 
Član
allroad je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
allroad je napisao(la):
boga mi fino :D... u mene focus 1.6TDCi cini mi se 109KS trosi prosjek 5-6 litara al se zna pisat na computeru i po 12 :lol:

ako je novi Focus, onda je i to HDi...

:icon_question: TDCi
TDCi je samo oznaka proizvodjaca...taj isti motor ti koriste Citroen, Peugeot, Ford, Volvo, Mazda, BMW (Mini)...i svaki od njih ima drugu oznaku, osim Peugeota i Citroena, koji su i razvili ovaj motor...
 
Član
Nedavno sam na DSF-u gledao emisiju auto motor und sport i tema je bila mali automobili sa deklariranom potrošnjom od 3, 4 i 5 lit na 100km. Pravili su testove na autobanu i po gradu hehe sve se svelo na 7-8 lit :lol:
 
Super Moderator
Faya_M5 je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
allroad je napisao(la):
boga mi fino :D... u mene focus 1.6TDCi cini mi se 109KS trosi prosjek 5-6 litara al se zna pisat na computeru i po 12 :lol:

ako je novi Focus, onda je i to HDi...

:icon_question: TDCi
TDCi je samo oznaka proizvodjaca...taj isti motor ti koriste Citroen, Peugeot, Ford, Volvo, Mazda, BMW (Mini)...i svaki od njih ima drugu oznaku, osim Peugeota i Citroena, koji su i razvili ovaj motor...

ahaaa pa sad mi je jasno sto svi imaju 109 KS :lol:
 
Član
Bila je epizoda na Top Gearu, Jeremy testirao Audi A8 4.0 TDI, prešao 800 milja, tj put od Londona do Edinburga i nazad, sve na jednom rezervoaru.
Tako da me ovo za ovaj motor uopšte ne čudi, ja sam na svojoj 206-ici 1.4 HDI sa 68ks prelazio preko 1100 km na jednom rezervoaru (50l), uz ne baš ekonomičnu vožnju, sa povremenom klimom, preticanjima i sl.
 
Super Moderator
i ja sam nedavno gledo... ustvari davno.. na motor vision ja mislim... testirali alfu onu novu ne znam koja joj oznaka... ona sto sexy izgleda... sa punim rezervoarom 1200km...
 
Član
1100-1200, i skoro 1700 km je velika razlika...tako da 1200 i nije neki problem, al 1700 bogami jeste...respekt za tu cifru
 
Super Moderator
ja al ova alfa je jaca jedno 30-40 konja i ima vise kubika :D
slazem se faya sa tobom al nako sam napiso samo :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top