Novi rekord za Peugeot 308

Novi rekord za Peugeot 308

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
55qnp1.jpg


Peugeot 308 1.6 HDi s rucnim 6-brzinskim mjenjacem oborio je novi rekord, presavsi 1 689,7 km od zapadne do istocne obale Juznoafricke Republike sa samo jednim rezervoarom goriva.

Na ruti od Kleinzeea do Umhlange trosio je u prosjeku 3,4 l / 100 km.
Peugeot je odlucio istaknuti i ekolosku stranu 308 Coast2Coast sadnjom u Orange Farmu, juzno od Johannesburga, broja stabala koji odgovara kolicini CO2 kojeg je emitirao automobil na prijedjenoj ruti.
308 Coast2Coast je bio izlozen na Peugeot standu na salonu automobila u Johannesburgu od 30.10. do 09. 11. ove godine.

____________________
Peugeot Fan Club Team
www.peugeotfanclub.ba
 
Član
3,4L.. ja potrosim samo sto okrenem kljuc jooj (joke!).. :lol:
a opet necu diesel necu necu neeeecu
 
Član
jest 3,4 l na potpuno ravnoj cesti bez kocenja,ponovnog saltanja,u petoj,sestoj 80 na sat ,wow ja rekorda..
 
malo je potrosio skroz al bez saljtanja uzbrdica kocenja preticanja i sveg ostalog sto je vezano za potrosnju i voznju al sve u svemu odlican rezultat
 
Član
Ma jest dobar sto se potrosnje tice, al je ljen u tri pm. Ja sam probao taj motor u Citroenu C4 Picasso, to cudo pri 20-ak km/h u drugoj nije htjelo ici uzbrdo, nego moras saltati u prvu. Ovako mala potrosnja je vrijedna respekta, no vjerujem da bi pola novih auta sa malim dizelima mogla ostvariti isti, ako ne i bolji rezultat. Samo da se neko potrudi i pazljivo odvozi kakvu duzu dionicu...
 
Član
Eto sad oni ispada nisu nigdje saltali, stali... ako drugi vec mogu, sto ne odvoze? :icon_question:
 
Član
LudoA je napisao(la):
Eto sad oni ispada nisu nigdje saltali, stali... ako drugi vec mogu, sto ne odvoze? :icon_question:

Mozda im je ljeno :lol:

Bez zajebancije govorim, na nekim kracim testovima koje sam citao, gdje su ljudi pokusavali trositi minimalno - al nekih 100 km voznje, ostvarivani su slicni rezultati. Ako su mogli taj prosjek imati na 100 km, ne vidim zasto ne bi mogli i na 1600 km, istom voznjom...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
LudoA je napisao(la):
Eto sad oni ispada nisu nigdje saltali, stali... ako drugi vec mogu, sto ne odvoze? :icon_question:

Mozda im je ljeno :lol:

Bez zajebancije govorim, na nekim kracim testovima koje sam citao, gdje su ljudi pokusavali trositi minimalno - al nekih 100 km voznje, ostvarivani su slicni rezultati. Ako su mogli taj prosjek imati na 100 km, ne vidim zasto ne bi mogli i na 1600 km, istom voznjom...

Pa zato se i zovu slicni a 308-ca se istice po ovome, to ti je isto kad imas 1. 2. 3. mjesto :) nije isto?
 
Član
a kad mu crkne pumpa od nasih goriva sve sto si ustedio na potrosnji das za pumpu:):):) i naravno places pored njega lol
 
Član
pa ne znam, oni su vjerovatno vozili kao baje...
I moja c klassa 200cdi sa 116ks, je trosila iz njemacke(stuttgarta) do gradiske prosjecno 4,3l! I to sa gumama 225-16, i 4 putnika(odrasla) i pun gepek stvari... Naravno voznja je bila pretezno na tempomatu,i vozio sam oko 130km/h cijelo vrijeme...Dva put sam samo iz dosade stisnuo gas do 200-210...i opet pustio...Mada vjerovatno onaj bordcomputer malo laze...ali je stvarno malo trosio,ali zato po gradu uzme 8 zasigurno,nekad i vise:))...

Ipak respect za 3,4l....
 
Član
ne znam Boki, ja znam samo da ja sa svojim HDi-jem od 92 KS, otreso covjeka u Caddy-ju novom sa 1.9 TDI od 105 KS...sa semafora...
uz brdo sam ga vozio i bas je elastican...ne znam kakav je u C4 Picasso, al u Xsari Picasso je odlican...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top