Novi Ford Fusion/Mondeo

Novi Ford Fusion/Mondeo

Član
ford%20mondeo%2080.jpg



Nakon onih procurelih (i ne baš kvalitetnih) slika, evo i zvaničnih fabričkih fotografija nove generacije Fordovog modela Fusion (u Evropi će se prodavati kao Mondeo), čija će zvanična promocija biti održana na ovogodišnjem Salonu automobila u Detroitu.

Sudeći po slikama, Fordovim dizajnerima je kao inspiracija za prednji deo ovog sedana poslužio Ford Evos Concept sa poslednjeg Salona u Frankfurtu, a ovakvo rešenje podseća na modele Aston Martina.

ford%20mondeo%208.jpg


U svakom slučaju, novi Fusion će američkim kupcima biti dostupan kasnije tokom ove godine, i to u više verzija.

Ford%20Fusion%2041.jpg

Ford%20Fusion%204.jpg

Ford%20Fusion%2040.jpg


U ponudi će biti 1.6L i 2.0L četvorocilindrični benzinski EcoBoost motori sa turbo punjačem i direktnim ubrizgavanjem (slabiji ima 180KS i 233 Nm, a snažniji 240KS i 340 Nm), zatim 2,5 litarski četvorocilindraš 170KS i 230 Nm, kao i dve hibridne verzije (Fusion Energi i Fusion Plug-in Hybrid, oba sa 2,0 litarskim benzincem sa 185KS, elektro motorom i litijum-jonskim baterijama). Fusion Hybrid (čija potrošnja goriva iznosi oko 5 l/100 km) će moći da se kreće i samo na elektro pogon, i to do 100 km.

Ford%20Fusion%20411%20Energi.jpg

Ford%20Fusion%204111%20Energi.jpg

Ford%20Fusion%2041111%20Hybrid.jpg

ford%20fusion%20345.jpg

ford%20mondeo%2080111.jpg

2013-Ford-Fusion-6.jpg


U Evropi će naravno u ponudi biti i turbo-dizel motori.
Takođe, kupci će moći da biraju između modela sa samo prednjim ili sa pogonom na sva četiri točka, kao i između šestostepenog manuelnog ili automatskog menjača.

ford%20mondeo%20801.jpg

ford%20mondeo%208011.jpg


Ford je najavio i prostraniji enterijer sa više mesta za putnike pozadi, kao i kvalitenije materijale u unutrašnjosti, bogatiju opremu i veću bezbednost (u opremi će se između ostalog naći i Lane Keeping Assist, adaptivni cruise control, parking assistant...).

Što se dimenzija tiče, novi Fusion/Mondeo je dugačak 487 cm (9 cm više u poređenju sa još uvek aktuelnim evropskim Mondeom), širok 185 cm (- 4 cm), visok 148 cm (- 2 cm), međuosovinsko rastojanje je 285 cm, dok je zapremina prtljažnika 436 litara.


[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ax6L5mFZZu0[/video]

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=iPHrweOYEsA[/video]
 
oj majko mila...podsjecal jos koga na aston martina? kako je jak hljebe...dobro neko rece nema passat sanse protiv ovog cuda...
 
Član
Frenkie-3B je napisao(la):
Mislio da je aston martin:D

potpis.. a ima malo i mitsubishi-a :D... mislim da u ovoj klasi nema niko bolji enterijer :D
kod predzadnjeg modela mi se nije sviđao zadnji dio, poprilično visok.. vidim ovdje je malo niži i sviđa mi se.. plus farovi ne postaju veći i veći kao kod Peugeot-a :icon_biggrin:
 
Početnik
Jednostavno savrsen sto jest,jest.Dizajn je premocan,motori mi se takodje svidjaju i imaju extra snagu.Unutrasnjost i vanjstina je daaleekooo bolja nego u konkurencije,jos samo zvanicne cijene da izbace.Ali msm da ce imati super prodaju.Kao VW-vac kazem passat je 0 bodova naspram ovog. ;)
 
Legend
Cijena osnovg modela u BiH ce se kretati oko cca 65.000 KM Dimenzijama duzinom i sirinom treba da parira klasi vozila Audi A6, sto znaci da odstupa od prethodnika, kojeg su iz ovih ili onih razloga poredili sa Skodom Octavia.

Eh sad, za 65K sigurno ne mozes kupiti A6 ali bogami mozes Passata kakvog hoces, tako da nisam bas siguran kakav ce uspjeh imat, obzirom da smo mi nacija VW-a.
 
Član
maska i ovaj prednji kraj kao kod aston martina . . .
menki bas lijepo izgleda i unutrasnjost je vrh
 
Početnik
daki je napisao(la):
Cijena osnovg modela u BiH ce se kretati oko cca 65.000 KM Dimenzijama duzinom i sirinom treba da parira klasi vozila Audi A6, sto znaci da odstupa od prethodnika, kojeg su iz ovih ili onih razloga poredili sa Skodom Octavia.

Eh sad, za 65K sigurno ne mozes kupiti A6 ali bogami mozes Passata kakvog hoces, tako da nisam bas siguran kakav ce uspjeh imat, obzirom da smo mi nacija VW-a.

Uuu poskup je u odnosu na pasata sto jest jest.Ali dizajn mu vrijedi cijene definitivno.Samo me cudi otkud tolika cijena osnovnog modela,nisam pratio bas prethodne modlee mondea ali msm da nije bila tolika cijena
 
Top