Nove Kije, iskustva ?

Nove Kije, iskustva ?

Član
Zanimaju me Vasa iskustva o novim Kia autima, pri tome mislima na godista 2010. , 2011. ty. na ova sto nude 7 godina garancije.
Jesu li to sad fakat tko jaka auta za 7 godina garancije ili je to neki marketinski trik ?:icon_rolleyes:
 
Član
sta ti je konkretno palo za oko

po meni je Kia sada jako dobra prilika kad gledas ulozeno dobijeno, puno opreme za manje para od konkurenata, iz godine u godinu auta su im sve bolja, to je definitivno
 
Član
ArminM je napisao(la):
sta ti je konkretno palo za oko

po meni je Kia sada jako dobra prilika kad gledas ulozeno dobijeno, puno opreme za manje para od konkurenata, iz godine u godinu auta su im sve bolja, to je definitivno

Ma da ti iskreno kazem Kia Ceed. Jarane moj opremljenija je od golfa, a cijena je OK. E sad razmisljam u cemu je kvaka:cool:
 
Član
je ali koliko su im auta bolja toliko su i skuplja, a tu garanciu od 7 godina sveži mačku o rep, jer kad dođeš reklamirati samo ti kažu taj dio ne spada u garanciju
 
Član
dobro ima tu marketinga sigurno, nisam sto posto siguran u tu garanciju jer se nisam direktno susreo s tim, znam da je kolega na hyundai i30 imao neki kvar, i priznali su mu kao garanciju, nije imao problema s tim, ispostovali su ga

I ja bih licno prije uzeo Pro'ceed nego golfa, s obzirom sta nude od opreme bolji su od konkurenata, sad je druga prica na kojem je nivou kvalitet
u biti moze se svest na isto, ali i ne mora
citao sam na par foruma o pro'ceed bas, jer me taj model zanimao, ljudi su imali samo rijeci hvale za ta vozila
 
Član
ako vec treba bit ta grupacia onda bolje hyundai jer je on vlasnik kije... to je njihova jeftinija marka isto kao VW i škoda
 
Član
George je napisao(la):
ako vec treba bit ta grupacia onda bolje hyundai jer je on vlasnik kije... to je njihova jeftinija marka isto kao VW i škoda

da da, i oni su izbacili nekoliko kvalitetnih auta, i30 je sasvim ok auto
ja sam probao onaj 1.4 benzinac sa 100ks, pravo dobro ide, udoban je poprilicno, sve u svemu dobar auto
 
Član
Kia i Hyundai jesu ista grupacija, ali Hyundai nije neka "visa" marka tu. Glavna mehanika je ista a Kia ima i bolje dizajnere, tako su im i auti bolji na kraju. Ne znam po cemu je to Hyundai bolji? Vozio sam i jedne i druge dosta modela i to je jako slicno mehanicki, samo je pitanje sta ti je ljepse i uz to Kie su nekako bolje podesene - imas osjecaj da se neko vise potrudio kod finalnog proizvoda. Sto se tice Ceeda, sad je predstavljen novi model prije neki dan, tako da ne znam koliko ti se sada isplati kupovati starog, osim ako nije na nekoj posebnoj akciji bas zbog toga jer je odlazni model. A nova izgleda jos bolje i iznutra je za klasu iznad, ako ne i dvije od starog modela.

2012-geneve_kia-ceed_11_960.jpg


Ja sam vozio gotovo sve Ceedove, Proceed, obicni i karavan. Mislim da sam probao i sve motore, uglavnom onaj dizel od 115 KS je nekako najbolji izbor, sigurno bolji od benzinskih varijanti. Mnogo je tisi i bas fino ide, ta masina mi je medju najboljim turbodizelima te snage i zapremine. U poredjenu recimo sa VW-ovim 1.6 TDI, bolja mnogo, toliko je auto zivlji a sa istom snagom, a opet ima ispeglanu krivulju, da ga je pravi uzitak voziti. Uz to, trosi nesto mizerno. Ja sam u Ceedovima presao nesto vise od 5000 km i kao normalan auto za putovanja i to, odlican je izbor. Jedino za brze voznje je nekakav "tup", prelagan volan (obicni Ceed) i mekaniji ovjes, al zato je voznja superudobna, medju najboljima u klasi pa i vise. Proceed mi se vec nije toliko svidio, djelovao mi je nesto bucniji od obicnog Ceeda, a uz to tvrdji je, sto nije lose za sportsku voznju, ali onaj ugodjaj obicnog Ceeda mi vise odgovara. Sto se tice garancije, procitaj detaljno garantni list, priznaju oni vecinu stvari, al je fol da bi imao tu garanciju, moras auto odrzavati u ovlastenom tih 7 godina i mjenjati sve sto zahtjeva tvornica.

Samo da napisem da sam sa Kiama novim presao negdje oko 10.000 km zadnjih godina i nikad nijednog problema nije bilo.
Meni je Kia pravo narasla u ocima u zadnjih 5-6 godina.
 
Član
imam iskustva sa ceed-om i stvarno mi se svidio, predobar auto bar meni, iznenadio me kvalitet i izdrzljivost kako unutrasnjosti tako i podvozja i bas svega, sto se tice mog iskustva samo najbolje o tom autu...svakako isplativa investicija
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Kia i Hyundai jesu ista grupacija, ali Hyundai nije neka "visa" marka tu. Glavna mehanika je ista a Kia ima i bolje dizajnere, tako su im i auti bolji na kraju. Ne znam po cemu je to Hyundai bolji? Vozio sam i jedne i druge dosta modela i to je jako slicno mehanicki, samo je pitanje sta ti je ljepse i uz to Kie su nekako bolje podesene - imas osjecaj da se neko vise potrudio kod finalnog proizvoda. Sto se tice Ceeda, sad je predstavljen novi model prije neki dan, tako da ne znam koliko ti se sada isplati kupovati starog, osim ako nije na nekoj posebnoj akciji bas zbog toga jer je odlazni model. A nova izgleda jos bolje i iznutra je za klasu iznad, ako ne i dvije od starog modela.

2012-geneve_kia-ceed_11_960.jpg


Ja sam vozio gotovo sve Ceedove, Proceed, obicni i karavan. Mislim da sam probao i sve motore, uglavnom onaj dizel od 115 KS je nekako najbolji izbor, sigurno bolji od benzinskih varijanti. Mnogo je tisi i bas fino ide, ta masina mi je medju najboljim turbodizelima te snage i zapremine. U poredjenu recimo sa VW-ovim 1.6 TDI, bolja mnogo, toliko je auto zivlji a sa istom snagom, a opet ima ispeglanu krivulju, da ga je pravi uzitak voziti. Uz to, trosi nesto mizerno. Ja sam u Ceedovima presao nesto vise od 5000 km i kao normalan auto za putovanja i to, odlican je izbor. Jedino za brze voznje je nekakav "tup", prelagan volan (obicni Ceed) i mekaniji ovjes, al zato je voznja superudobna, medju najboljima u klasi pa i vise. Proceed mi se vec nije toliko svidio, djelovao mi je nesto bucniji od obicnog Ceeda, a uz to tvrdji je, sto nije lose za sportsku voznju, ali onaj ugodjaj obicnog Ceeda mi vise odgovara. Sto se tice garancije, procitaj detaljno garantni list, priznaju oni vecinu stvari, al je fol da bi imao tu garanciju, moras auto odrzavati u ovlastenom tih 7 godina i mjenjati sve sto zahtjeva tvornica.

Samo da napisem da sam sa Kiama novim presao negdje oko 10.000 km zadnjih godina i nikad nijednog problema nije bilo.
Meni je Kia pravo narasla u ocima u zadnjih 5-6 godina.

Uh ovaj novi Ceed grmi, hvala na informacijama :D
 
Član
ako ces vec novu obavezno ovaj novi ceed... predobar je... nek ti traje dok traje garancija dosta ti.. ;);)

BTW: ne znam jel jos stigao na nase trziste novi model...
 
7 godina garancija, ili ti 100.000km, sto nekome ko malo vise vozi, recimo 25.000km godisnje, izadje da je garancija zapravo 4, a ne 7 godina. :)

Nije kia, ali kod mene je novi hjundai, ja prezadovoljan, nista ne lupka, ne skripi, ide kao po maslu....
 
Top