Nova vozacka

Nova vozacka

Putovanja.ba
Administrator
Ode danas djevojka da izvadi novu vozačku, jer joj je istekla stara juće. I budući da su sad nove isprave, raspituje se kako i šta. I teta joj na šalteru kaže platit ćeš po cijeni nove a dobit ćeš staru :) pa mijenjaj opet nekad u budučnosti :) sistem još nije zaživio ili šta već. Još kao prave i uvode :icon_question:

Ne razumijem, gdje ovo više vodi? Radi ko šta hoće i kako hoće.
 
Putovanja.ba
Administrator
MeBeSad je napisao(la):
Zar to nije trebalo poceti definitvno od 1.3 ? i jel istina da je vozacka 70km ?

I mi smo mislili da je od 1.3. pa tamam njoj odgovaralo. Nisam siguran za cijenu, mislim da je oko 60KM. a moguće i da je 70KM
 
Putovanja.ba
Administrator
I da zaboravih pitat, ako ne produži vozačku kakva je procedura kasnije kad htjedne opet vadit, tj, ima li zakonski period u kojem mora obaviti to? Pa da sačeka da to odrade i izvadi novu?
 
Član
Fele je napisao(la):
MeBeSad je napisao(la):
Zar to nije trebalo poceti definitvno od 1.3 ? i jel istina da je vozacka 70km ?

I mi smo mislili da je od 1.3. pa tamam njoj odgovaralo. Nisam siguran za cijenu, mislim da je oko 60KM. a moguće i da je 70KM

ih jebo ih samo daj para za gluposti...ma nosit cu staru dok ne budem morao :D dok LK moram promjeniti pukla na pola zato me zanima jel pocelo to..
 
Član
a ja bas na klixu citam neki dan kao pocelo sve, novi sistem radi, nema guzvi... propaganda...

posalji ti to na neki portal... objavice to oni sigurno...
 
Putovanja.ba
Administrator
MeBeSad je napisao(la):
Fele je napisao(la):
MeBeSad je napisao(la):
Zar to nije trebalo poceti definitvno od 1.3 ? i jel istina da je vozacka 70km ?

I mi smo mislili da je od 1.3. pa tamam njoj odgovaralo. Nisam siguran za cijenu, mislim da je oko 60KM. a moguće i da je 70KM

ih jebo ih samo daj para za gluposti...ma nosit cu staru dok ne budem morao :D dok LK moram promjeniti pukla na pola zato me zanima jel pocelo to..

LK izgleda da su počeli da izdaju, 18KM a vozačke vrijede i ne moraš mijenjat dok ti stara ne istekne
 
Nek nosi staru,ko ce gledat jel istekla ;)
Zakonski ja mislim da nema ograniceno,koliko moze proci,jer sa danom kad ti istice,ti vec pravis prekrsaj,kontas...Ja ne bih dao pare za staru pa opet za novu,nek budzet pune one firme koje su skoro objavili kao porezne duznike :icon_mad:

edit:Licna karta se takodjer mjenja kad istekne stara,Ne PRIJE NE POSLIJE ;)
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
Ja neki dan izvadio biometrijsku, 60 kermi

znaci zavisi od mjesta do mjesta...

mozda i tebi daju staru... sve je kod nas moguce..

Pito prije 7 dana, kaže ništa se još ne zna, kao nema ništa od vozački samo lične.. ja dođem u ponedjeljak kad kaže daj 60 :D Ali barem ide začas, nema slikanja niti išta, daj pare, potpiši se i dođi kroz 7 dana
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
Ja neki dan izvadio biometrijsku, 60 kermi

znaci zavisi od mjesta do mjesta...

mozda i tebi daju staru... sve je kod nas moguce..

Pito prije 7 dana, kaže ništa se još ne zna, kao nema ništa od vozački samo lične.. ja dođem u ponedjeljak kad kaže daj 60 :D Ali barem ide začas, nema slikanja niti išta, daj pare, potpiši se i dođi kroz 7 dana

onda ti je stara.. kod novih ide nova slika u boji...
 
Član
Fele je napisao(la):
I da zaboravih pitat, ako ne produži vozačku kakva je procedura kasnije kad htjedne opet vadit, tj, ima li zakonski period u kojem mora obaviti to? Pa da sačeka da to odrade i izvadi novu?

ja znam kad je meni licna istekla, ja i zaboravio, proslo mjesec dana i onda morao vaditi sve papire kao da vadim prvi put licnu. najbolje nek ode u cips i nek provjeri koliko smije proci od isteka stare do vadjenja nove. moja djevojka nedavno polozila, i odisla u cips 20 i nekog februara, bas da pita u vezi nove vozacke. i zena joj rekla, ne zna se kad ce poceti izdavati vozacke, moze sacekati ali joj nije sigurno da ce poceti odma u martu i ona predala tad, platila 40KM i dobila staru. radi se o Novom gradu...
 
Član
Nije stara, sliko sam se poslije nove godine za ličnu kartu i tu će sliku iskoristit za vozačku..
 
Top