Nova poslastica iz Googlea - vlastiti operativni sustav

Nova poslastica iz Googlea - vlastiti operativni sustav

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
chrome2_W.jpg


GOOGLE razvija vlastiti operativni sustav kao prirodni nastavak web preglednika Google Chromea. Na svom službenom blogu iz Googlea poručuju da njihov web preglednik Chrome koristi više od 30 milijuna ljudi te da je on dizajniran za ljude koji su često na webu, a dosadašnji operativni sustavi nisu optimalni za njegov rad.

Operativni sustav Google Chrome će biti jednostavan sustav koji će biti na početku prilagođen jednostavnom surfanju i sadržavat će mnoštvo web aplikacija, a koje će ujedno moći funkcionirati i u preglednicima na drugim operativnim sustavima. U prodaju bi se trebao pojaviti 2010. godine, a na početku će biti namijenjen samo manjim prijenosnicima.

Microsoft je ozbiljno shvatio novu konkurenciju pa su počeli prodavati svoj stariji OS Windows XP za mala prijenosna računala po nižim cijenama te su najavili proizvodnju Windowsa 7 za prijenosnike.

Daddy Google is watching you! :D
 
Član
linux najaci hehe :D a sto se tice crome-a. ja ga koristim. isto djavo ko i mozilla skoro, a meni mozila nesto steka kad je hocu prvi put pokrenut na kompu nakon paljenja, tako da sam preso na ovaj. nije los...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
linux najaci hehe :D a sto se tice crome-a. ja ga koristim. isto djavo ko i mozilla skoro, a meni mozila nesto steka kad je hocu prvi put pokrenut na kompu nakon paljenja, tako da sam preso na ovaj. nije los...

ma sve to isto
 
Član
Jesu opasni, svakim danom im sve bolje i bolje, kod mene se Chrome pokazao kao najbolji i najbrzi, al sta ces kad sam naviko na Operu....
 
Član
BMW-GTI je napisao(la):
Jesu opasni, svakim danom im sve bolje i bolje, kod mene se Chrome pokazao kao najbolji i najbrzi, al sta ces kad sam naviko na Operu....

Daaaa :D Opera .... sam mi nije jasno zasto nije toliko popularna kao ostali ...
 
Član
Deyo je napisao(la):
0g1 je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
linux najaci hehe :D a sto se tice crome-a. ja ga koristim. isto djavo ko i mozilla skoro, a meni mozila nesto steka kad je hocu prvi put pokrenut na kompu nakon paljenja, tako da sam preso na ovaj. nije los...

ma sve to isto

samo im je browser u imenu isto...

slazem se da nisu isti, al su najslicniji kad se uzmu svi browseri u poredjenje. cak je i vecina kratica ista...
 
Član
Chrome je odlican!
Prezadovoljan sam!
Jako je slican Mozili sto u biti nije lose,jer se nemoras puno navikavati na novi browser sto ponekad zna nervirati!
Ima dosta sitnica koje su korisne,ali i nisu nista specijalno bitne!

Ali ono sto me je odusevilo je brzina!
Sve leti sa ovim browserom!!!

Neznam,gledam i vidim da niko nije izgleda obratio paznju na brzinu,svi se zakacili na izgled!

Fenomenalno je brz,stranice se otvaraju dosta brze!
Mene je kupio!
 
Član
chrome ftw :) Koristim ga od kad se pojavio, par bugova je bilo, ispravljeni su, apsolutno nikakav prigovor... Ima i mozilla više manje sve, možda i više od chromea, i addonsima se može dodat šta fali, ali.. Chrome je jednostavno rečeno jednostavan, inteligentno razvijen...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top