Nosite li P ?

Nosite li P ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Po gradu vidim sve vise i vise P naljepnica na autima.Meni je to jednostavno glupo i ne vidim svrhu u tome,osim omalovazavanja tih vozaca.Trebalo bi da je to olaksavajuca okolnost za pocetnike i da drugi znaju o kome se radi pa da se drugacije ponasaju kada su ti vozaci u blizini.Ovako,vecina cim vidi P konta vidi levata,psuju cim malo zakoci i sl.Ja bih trebao nositi P ali ne nosim i ne mislim stavljati.

Nosite li vi ?
(Naravno odnosi se na vozace koji bi trebali nositi)
 
ne nosim! :)
prica mi prijateljica, ona ima taj znak P, svakodnevno naidje na nezgodne situacije zbog toga, mislim, vjerovatno zbog toga :) na juznoj magistrali obavezno se nadju neki krkani koji je prepadaju, rizicno voze kraj nje, vjerovatno kontaju da su mocni zbog toga.. :s
 
Član
Ma necu da me etiketiraju kao ovcu.Samo me strah da ne bude kao i sa farovima,malo po malo svi pocese paliti pa moras i ti..
 
Član
do nedavno je bilo i u gradu, sad je taj zakon "pao".. nesmije se (25 eura kazna) paliti maglenke nepotrebno. imaju odredjeni djelovi puteva gdje je kao pred tunelom oznaceno da se mora paliti svijetlo (alea okruzena drvecem itd.)..

ovdje u autoskolama govore da pocetnici ne lijepe te naljepnice (Anfänger - Pocetnik) jer tek stime i provociraju nezgode, kao pocetnik za volanom i jesi nervozan, gore bude kad netko iza tebe (koji kobiva vjest za volanom) ti se prilijepi za spoiler i cita tablicu izbliza..
 
Član
pa i ovi su glumili, i sad odustali.. mozda i u bosni dodju do te spoznaje..

zato su svabe dobili druge naljepnice.. zelene, zute, crvene.. i gradovi su podijeljeni po zonama.. sa zelenom smijes svugdje, sa crvenom vec..

umweltplakette.jpg


moraju politicari nesto raditi hahaha..
 
ma ja ti imam slovo P na autu..al kad vide kako vozimm..i proletim pokraj neki..neznam sto pomislee...hahahaha..salim se..
ja slovo P ne nosim al ga imam u autu..
jedino sad kad ostanem u gradu preko vremena a to je 23h onda ti ja stavim slovo P da me nebi zajebavali..mogu onda samo za vrjeeme al se nekako izvucem a i kad je potrebno dadnem 10km na pice i puste me.. al me vecinom ne zaustavljaju..
ma dobra je nasa policija kakvi su hrvati..sa nasima sve lijepo rjesis al hrvatima nikako,nece da prime pare..
 
Član
ma boli me briga za P ja sam i zaboravio za njega da ga imam na zadnjoj polici uopšte me ne zanima ničije mišljenje,niko mi dosad nije pravio probleme bolje rečeno ovde ljudi na ovom području uopće ne gledaju na to P,sjedni i vozi niko na to neobraća pažnju ni 5% osim policije koja jedva čeka da nekoga opeljuši
 
Početnik
Kod nas (kakanj) su mnogi kaznu platili zbog toga sto ne nose to P.. Nije lose to, samo da je to malo manje, a ne pola kvadrata...
 
ma sta ce bolan sloo P jebes ga..kao da nesto znacii..ko zna voziti autoo..ima ih za volanom 20godina pa nemaju blagee..to trebaju starije osobe preko 60g nositi..ja imam tetka vozi ima hiju hiju a sad ima 64 godine..ja se vozim sa njim 5-6km uvjek strepis kad ces udariti u nekog..
izgubio je ono sto je imao,one reflekse :) al jbg stari seee
 
Početnik
Nisi ti bio u kaknju, moras imati cetvere oci kad vozis... pa kad neko se ubaci, oduzme prvenstvo i vidis ono P, pa nije ti ni krivo.. a cim dozive prvi dobar udes, ja bi im onda skinuo P, opamete se..tako sam i ja dosao tobe...
 
Početnik
eeee, javna edukacija je cudo od stvari! ja sam ucila da vozim u UK i morala sam da imam oznaku (L - learner)... niko mi se nije derao na mene (osim suvozaca hahaha), niti sam imala problema. no, kad sam u bih pocela da ucim voziti, to je bila strava i uzas. moja snaha upravo sada vozi sa P i totalno je isfrustrirana... malo je drugacija situacija kad joj dam da vozi moje auto i kad na njega stavimo P, jer ja se ne libim da dreknem na vozace koji joj blicaju i na one sto je prepadaju... mislim da P treba nositi, ali da u isto vrijeme treba raditi na svijesti "iskusnijih" vozaca da se promijeni odnos prema pocetnicima... eto, vi koji ste sada pocetnici, vi bi trebali - pouceni svojim neprijatnim iskustvom - imati u buducnosti vise razumijevanja i osjecaja za pocetnike, a to je prvi korak ka promjenama stanja... (je l' se vidi da sam aktivna u politici? :lol::lol::lol: )
 
Član
Hjoj ti bila u UK,MK nema gdje nisi :) Kao sto ranije neko rece to P bas ne igra veliku ulogu,ima ljudi koji voze 20 godina i opet ne znaju,jednostavno nisu za to,a opet ima i suprotnih.Opet kazem,sa P te gledaju kao crnu ovcu i pizde za stvari za koje inace nebi.Nas mentalitet je takav,sta sad..Ne stavis P i miran :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top