Neugodnosti radi čuvanja svojega auta

Neugodnosti radi čuvanja svojega auta

Član
Čuvam i svoje i službeno(svoje više). Preko ležećih idem jako polako što zbog auta, što zbog toga jer u autu ima onih kojima bubrezi treba da ostanu na svom mjestu. Na semaforu uvijek polako krećem, a biseri koji mi pokušavaju izvaditi živce trubeći nemaju sreće jer uvijek slušam muziku, a mnogo stvari sam poravnao u životu.
Pošto je auto malo kabastije uglavnom sam pošteđen "trzoka".
Jednom priliko, bio sa službenim autom (Megane II), lik iza mene sa nekim BMW je izašo da mi nešto obajsni. U momentu kad je prišao autu otvorio sam vrata i jadniku je pukla neka koska u koljenu. Morao sam prvo preparkirat njegovo auto, pa ga vozit u hitnu.:icon_confused:
 
Član
sreca pa su kod mene prema vikendici zavrsili put... situacija bila; predizborna, digli put, lose prosli na izborima i nisu zavrsili... :icon_mad: a nema koji kilometar... lagano u prvoj, a iza mene "tornado", oblak prasine ide, zatvraj prozore, ukljucuj kruzni tok vazduha u autu, a ono domacim uglavnom sa dujom proleti barem seset :lol: aj sto me zaprasi, al sto frcaju kamencici na sve strane...

obilaznica kod kaknja, vrhunac kamion me pretice, jos zakaci lola one stubice sto su bili po sredini... ali ne kontam one sto te predju, ulijecu, ginu, a onda skrene za koji minut...

svoje auto cuvam koliko mogu, sada sto me pretice redovno preko lezecih, ceste gdje vozis slalom izmedju rupa, grbi... njihov problem...

svaka prepreka, usporim fino, ok nisam sada zakucan, malo spusten, potvrdo auto, niske gume, ali opet se mora oprezno prelazit, a i ne mjenjaju mi se lezajevi i te gluposti svaki 2 mjesec...
 
Član
Ima svega :icon_rolleyes: najgore na tim prelazima preko pruge sa bilo kojim autom da se vozim usporim ne bitno bile celicne felge na njemu ili alu kad manijaci pocnu svirati i preticati sa bijesinim masinama od pedesetak konja :icon_evil:

Ako je ko isao iz Srebrenika prema gracanici putem kroz sladnu zna u kakvom je stanju cesta ne mozes vise vozit od 40-50 nikako a svaki put kad se tu vozim naletim na par tih nestrpljivih koji po rupama deru 80-90 al vecinom sa autima koja i na prvi pogled izgledaju zapustena i neodrzavana, cim je neko sacuvano auto kulturnije ljudi i voze nije im sve jedno ulijetati bez potrebe u rupe i drobiti sve moguce na autu ...
 
Skoro uvijek usporim kada na putu ima rupa, izbocina itd., bilo da vozim svoje ili tudje auto, cuvam ga. A sto se tice tih tipova koji voza auta od 500-600KM ne obracam paznju na njih, jer koliko znam osim na auto-putu gdje je minimalna dopustena brzina 40km/h, nigdje vise nije propisana minimalna brzina i ne moze mene niko natjerati da vozim brze ako ne zelim.;)
 
Sto se tice semafora, imam strpljena nekoliko sekudni, ako covjek ne drzi u brzini, pa dok ubaci, krene, ali ako mu treba petnaest sekundi da krene odma na svirenu:icon_smile: Sto se tice lezecih, kako kad ja licno nekad zurim pa malo brze a nekad sporije, ali ne smeta mi kad neko polako prelazi! A sto se tice spore voznje, ne sviram, ali obidjem i idem dalje, ne pada mi na pamet da vozim ko po 00 iza njega! Sirok je put, pa ko zuri nek vozi, ko ne zuri nek kulira!

A inace to pederisanje, kad zauzmu dvije trake pa pricaju, pa se desavalo i da stanu, parkiranje po "bitnim" mjestima, da se vidi auto i sl to mrzim, i sto me posebno nervira kad pustaju pjesake a pjesacima crveno, ko ih j**e, cekam i ja na crveno nek cekaju i oni! Uglavnom ne sviram nikom, obidjem i idem dalje, ne obazirem se na to!

Ali evo jedna specificna situacija u Brckom, i to cesto se desava! Tu na jednom semaforu kod bolnice, i kada ides iz grada, pa desno prema Loncarima, prije je bila dopunska strelica, znaci uvijek se moglo prolaziti, ili crveno i strelica, ili je zeleno! E sad u zadnje vrijeme strelica ne svjetli stalno, upali se malo i ugasi na par sekundi pa se upali zeleno! I ima papaka stanu kad se strelica ugasi(logicno ali . . :)), i upali se zeleno i oni i dalje cekaju, cekaju opet da im se strelica upali, bez obzira sto je zeleno, i ti sviraj sviraj nista! I onda je*em onog koga je ucio saobracajnim propisima i znakovima i ko mu dade vozacku!:icon_mad::lol::lol::lol::lol:
 
BHT Ovisnik
uvijek imam strpljenja,na semaforu cekam,osim ako vidim da ovaj veja okolo,a zeleno mu,onda samo svirnem malo da krene,na ležećem uvijek usporim,ne sto mi je auto nisko,nego inace,zbog felgi i svega,ako se netko pravi mangup pa me prestize na lezecem i ronca,onda nista samo do blokade i pokazem da mogu i ja stici za iusto vrijeme kao i on iako sam polako preko lezeceg da smiri dozivljaj:D
 
Član
meni licno nesmeta kad covjek uspori, tj kad stedi auto, rekao bi jednu izreku svaka rupica, jedna markica...prema tome treba stediti vozilo, osim ako imamo viska para za dijelova, e sad najvise mi smeta kad vidim da covjek ono bas sporo vozi ne zbog loseg puta nego majmun nezna da vozi.... a mrzim kad sviraju ako neko ostane par sekundi duze na zelenom, sto se tice meni nek sviraju, odvrnem muziku pa necujem.... a pogotovo me nervira kad mi se neko pribije iza auta i pocne turirati..... e to mi je zesci papanluk, onda samo na kocnicu i nek lupi mater mu jbm... jedno vrijeme jedan sa kadetom gsi-om, svaki put ista situacija, frajer na pravcu stigne i pocne turirati, moze jer ja nemogu brze, a papak kroz krivine ostaje daleko iza... papanluk zesci, ako si brzi bujrum prodji...
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
Nek mami svira:D Ja mu onda jos vise usporim :icon_biggrin: pa kad krene da pretice u manju i pun :lol:

i onda te baraba stigne i vilicu ti iscupa.

alergican sam na takvo ponasanje u saobracaju . Peglas peglas i onda me jos i jbs kad nadjem nacin da te prestignem. Dakle i ja sam spusten ali ne pretjerujem sa peglanjem u saobracaju.

Ko god je spusten neregularno treba ga iskljuciti iz saobracaja. Mislim da imaju zakonski propisi koji odredjuju spustenost auta. Ovo sto pokusava raja da zakuca auto u pod , da skoro pa i dira pod , uredu postujem al pod uslovom da je to samo show auto. Ono sto vidite na posterima i plakatima su show auta i ne mozete teziti tome da od svog auta napravite to . Jer ce te ugrozavati saobracaj i dovoditi do ludila ostale ucesnike svojim ponasanjem.
 
Početnik
serialgf je napisao(la):
BMW 316i 90god je napisao(la):
Nek mami svira:D Ja mu onda jos vise usporim :icon_biggrin: pa kad krene da pretice u manju i pun :lol:

i onda te baraba stigne i vilicu ti iscupa.

alergican sam na takvo ponasanje u saobracaju . Peglas peglas i onda me jos i jbs kad nadjem nacin da te prestignem. Dakle i ja sam spusten ali ne pretjerujem sa peglanjem u saobracaju.

Ko god je spusten neregularno treba ga iskljuciti iz saobracaja. Mislim da imaju zakonski propisi koji odredjuju spustenost auta. Ovo sto pokusava raja da zakuca auto u pod , da skoro pa i dira pod , uredu postujem al pod uslovom da je to samo show auto. Ono sto vidite na posterima i plakatima su show auta i ne mozete teziti tome da od svog auta napravite to . Jer ce te ugrozavati saobracaj i dovoditi do ludila ostale ucesnike svojim ponasanjem.

Sad ce triza da ti odg :D
 
Član
serialgf je napisao(la):
BMW 316i 90god je napisao(la):
Nek mami svira:D Ja mu onda jos vise usporim :icon_biggrin: pa kad krene da pretice u manju i pun :lol:

i onda te baraba stigne i vilicu ti iscupa.

alergican sam na takvo ponasanje u saobracaju . Peglas peglas i onda me jos i jbs kad nadjem nacin da te prestignem. Dakle i ja sam spusten ali ne pretjerujem sa peglanjem u saobracaju.

Ko god je spusten neregularno treba ga iskljuciti iz saobracaja. Mislim da imaju zakonski propisi koji odredjuju spustenost auta. Ovo sto pokusava raja da zakuca auto u pod , da skoro pa i dira pod , uredu postujem al pod uslovom da je to samo show auto. Ono sto vidite na posterima i plakatima su show auta i ne mozete teziti tome da od svog auta napravite to . Jer ce te ugrozavati saobracaj i dovoditi do ludila ostale ucesnike svojim ponasanjem.


Otprilike se slazem s ovim postom :)
 
Član
ibizasa je napisao(la):
serialgf je napisao(la):
BMW 316i 90god je napisao(la):
Nek mami svira:D Ja mu onda jos vise usporim :icon_biggrin: pa kad krene da pretice u manju i pun :lol:

i onda te baraba stigne i vilicu ti iscupa.

alergican sam na takvo ponasanje u saobracaju . Peglas peglas i onda me jos i jbs kad nadjem nacin da te prestignem. Dakle i ja sam spusten ali ne pretjerujem sa peglanjem u saobracaju.

Ko god je spusten neregularno treba ga iskljuciti iz saobracaja. Mislim da imaju zakonski propisi koji odredjuju spustenost auta. Ovo sto pokusava raja da zakuca auto u pod , da skoro pa i dira pod , uredu postujem al pod uslovom da je to samo show auto. Ono sto vidite na posterima i plakatima su show auta i ne mozete teziti tome da od svog auta napravite to . Jer ce te ugrozavati saobracaj i dovoditi do ludila ostale ucesnike svojim ponasanjem.


Otprilike se slazem s ovim postom :)

X. nedo mu bog dragi meni to da uradi
 
Legend
ima ih dosta
da ne nabrajam sad, svakodnevnica mi je da mi seljak svira iza..
ali ima i rijesenje
preko citave zadnje sajbe/gepeka stavit ovo.

be-patient.jpg


ili okrenut prskalicu prema auto iza i prskat hahahaa :D
 
Legend
napisat cemo hemijskom ispod, hahahah :)
ovo sto serialgf rece ima smisla, nekad raja i pretjerano pegla, ja krenem od sebe, kad vidim da napravim kolonu, najcesce se zaustavim na prosirenje da ljudi prodju pa nastavim.. (zaobilaznica prema palama, put od zeljeznicke do velesica) i jos par lokacija..
 
BMW 316i 90god je napisao(la):
Nek mami svira:D Ja mu onda jos vise usporim :icon_biggrin: pa kad krene da pretice u manju i pun :lol:

i uz ovo si sigurno jedan od onih koji blicaju raji da uspore iako nema policije, a kada ima onda ne blicas.. :icon_mad:
 
Top