nestane mi slike!!pomoc!!??

nestane mi slike!!pomoc!!??

Član
eh ovako...upalim npr cs 1,6 koji nije nimalo zahtjevan...krenem igrati i sve radi jedno 2 minute nekada i 5 i odjednom samo pocne da treperi slika i onda je nestane i sve bude crno...nemoze nista da reaguje dok se ne restartuje... ja mislim da je maticna pri kraju...
hajmo informaticari pomagajte????
 
memorija, grafika,hard disk, napajanje, a ploca zadnja moze biti......

moguce da ti je otisao hladnjak na grafici, pa se ugrije i sve zastopa, ali opet cs nije zahtjevan toliko ali hajd sad....

a opet moze biti da ti nije nista, rastavi komp i ocisti prasinu, izvadi grafiku i memoriju iz slotova, ocisti one kontakte metalne silikonskom cetkicom ili slicnim necim, pa vrati, mozda bude sve ok, ja sam sretao masine koje su proglasili dibidus mrtvima a samo je trebalo kontakte ocistiti, rade i dan danas.....

a opet moze biti da je hdd los, pa naleti na bad sector i onda zakuje....

i memorija isti slucaj, mozda je neki dio otisao pa kad dodje do tog dijela memorije napuni je ali ne moze iscitati....

i zadnje, napajanje, mozda ne moze dovoljno napojiti masinu kada ona to zahtjeva malo jace i onda jadi....

ploca moze biti samo ako sve od ovoga gore ne upali.....
 
Član
pa zavisi , jel to samo ako cs igras ,ili kad god opteretis pc , ponekad se graficka restarta kad se pregrije.
probaj pozajmit graficku nakratko od nekog prijatelja.

a prije toga mozes i driver probat reinstalirat...
 
Član
u mene tako internet konekcija,,, prvih pet do deset minuta odlicna brzina interneta,ona opadne da jedva mogu udjem na msn ?
 
Član
najvjerovatnije graficka karta...
imao sam slican problem prosle godine...upalim comp,radi 5-10 min,samo zastopa i zacrni se monitor,comp radi u pozadini ali je slika crna,kao da je monitor stradao...
odem u servis,pregledaju ljudi,i vide da je motoric od hladjenja za graficku kartu izgorio,tj stao raditi,nije hladio vise graficku,karta se pregrije i jednostavno krepa :lol:
moze se popraviti,ali je dosta zaje*ancija tu,jednostavnije je nabaviti novu graficku...
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
u mene tako internet konekcija,,, prvih pet do deset minuta odlicna brzina interneta,ona opadne da jedva mogu udjem na msn ?

ocito ti ima nekih djavola (citaj virusa i slicnih baja) koji ti opterete konekciju. tako je meni srokalo limit od 7Gb za 7 dana...
 
Član
Shelby je napisao(la):
najvjerovatnije graficka karta...
imao sam slican problem prosle godine...upalim comp,radi 5-10 min,samo zastopa i zacrni se monitor,comp radi u pozadini ali je slika crna,kao da je monitor stradao...
odem u servis,pregledaju ljudi,i vide da je motoric od hladjenja za graficku kartu izgorio,tj stao raditi,nije hladio vise graficku,karta se pregrije i jednostavno krepa :lol:
moze se popraviti,ali je dosta zaje*ancija tu,jednostavnije je nabaviti novu graficku...

ma nabavicu ja novu centralnu....:D
 
Član
pridruzujem se kolegama i kazem graficka i kod mene je prosle godine riknula. kupio novu i nema problema ;)
 
Član
kod mene je isto tako zezao i to se desaje bez obzira dali je kompijuter zagrijan ili ne,a desaje se samo kad igram igrice,zapisti li ti kad kakav zvuk na zvucnike?
Kod mene je komp. bio nov i to mi se odmah pocelo desavati,vratim ga u servis i oni mi stave jacu napojnu i dodaju jos 2G RAM-a,kazu ne podrzaje ova ploca samo 2G.I od tad pice igrice pravo,ni da trepne vise.

Koja ti je maticna?
 
Član
code: KR je napisao(la):
kod mene je isto tako zezao i to se desaje bez obzira dali je kompijuter zagrijan ili ne,a desaje se samo kad igram igrice,zapisti li ti kad kakav zvuk na zvucnike?
Kod mene je komp. bio nov i to mi se odmah pocelo desavati,vratim ga u servis i oni mi stave jacu napojnu i dodaju jos 2G RAM-a,kazu ne podrzaje ova ploca samo 2G.I od tad pice igrice pravo,ni da trepne vise.

Koja ti je maticna?

pojma neam....asus maticna sa nvidia driverima....:D

otvorio ja komp...krpu i ozezi...obrsao graficku..koji put zavrtio ventilator...eno sad igrao 15 min. sve radi ako ne htjedne ja cu ajviti...:D
 
Dzeniii je napisao(la):
u mene tako internet konekcija,,, prvih pet do deset minuta odlicna brzina interneta,ona opadne da jedva mogu udjem na msn ?

To si pokupio neki virus, probaj ocistiti, ali najbolje ti je uradi format, i 100% si rijesio taj problem, a vidi da od nekoga poneses cist laptop, siguran sam da mu nece brzina opadati, tj. ne koci ga virus ;)
 
Član
Napravio sam min. 15ak compova sa istim problemima na isti nacin:eek:dletim do benzinske,otvorim centralnu i raspusem je kompresorom...nista lakse :icon_smile:
 
Top