nes prekida

nes prekida

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozz danas smo frendu ubacili neku policu s elipsama i pocupalismo mu neke zvucnike naprijed i iz nekog razloga nam muzika cim prede 23-25 prekida dok je prije tek na 35-40 prekidala,radio je neki sit,jel do radi jel nam treba mozda neko pojacalo?

i ugradili smo neonku pa bi da svejtli u ritmu muzike onak da blinda jel ima nes za to da blinda tako?

hitno odgovor
 
Član
vjerovatno je do lose instalacije, pokupujte nove napojne i audio kablove pa to sve fino pomjenjajte (pod nove mislim naravno i na deblje) i nebi se to vise trebalo desavat ... pozzz
 
Član
ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc
Skidaj te neonke sa izlaza Hu ako si to tako spojio nisi mi se sa tim hvalio sinoc :D
 
Član
Vjerovatno je neonka u pitanju, kod mene nema neonke i dobar je HU al kad spojim razlicite zvucnike i pojacam oce da se ugasi cesto, pogotovo ako su mnogo razliciti zvucnici.

Pa tako ako si spojio neonku samo na jedan izlaz, skini je i to je to.

Normalno racunajuci da ti je ostalo sve ok, sto se tice struje i kablova, ako su ti losi kablovi i za struju i za zvucnike promjeni to prvo.
 

IGY

Član
niste ga shvatili dobro, za neonku je pitao ima li neki uredzaj pa da ona svira u ritmu muzike, i naravno da ima, samo to se kupi onda neonka koja ima te "programatore" jeftinije i bolje nego da kemijas sa tom
a razlog gasenja HU u instalaciji, i naravno da HU ne moe podnjeti jace zvucnike, pogotovo ako se pretjeruje sa pojacavanjem, tako da ili pojacalo ili skidaj zvucnke ostavi nesto normalno, da se ne bi ugasio jednm zauvijek ;)
i da moze ti isto tako biti da ti je slaba struja na HU dovuci sa akku direktno + i trebalo bi pomoci
 
Član
Izvinjavam se na pogresnom shvatanju.

Ali evo ja sam dokaz da jaci, mnogo jaci zvucnici na HU nisu problem ako su spojeni dva ista sa dobrim kablovima.

Mozemo bacit opkladu sad ako neko hoce. A moji iz Doboja mogu da potvrde.

Ostavicu cijeli dan da svira a spojeno mi je napred dva srednja plus dva visoka piezo bez skretnice a nazad sony xplod 15" bez pojacala na jedan zadnji izlaz Kenwood HU, svira, trese se retrovizor zvuk cist. Kad pojacam do kraja prednji dobiju izoblicenje jer su slabi ali woofer svira normalno i nije mi crkao HU.

A recimo da je taj sony mnogo velik i jedno 8 puta jaci od HU racunajuci da je HU kako pise 4x50W mosfet a woofer recimo 400W tako da ne znam sta da ti kazem igy po pitanju snage, jeste razumije da je to opterecenje za HU pokretati toliki zvucnik ali ako imalo valja on ce se ugasiti prije nego crkne :) a moj nije nikako.

Dok recimo samo spojim jos jedan neki bilo koji razlicit zvucnik da drugi zadnji izlaz odma pocne da se gasi HU.
 

IGY

Član
menjic ne znam onda sto ti trazis raznoranze savjete kad se toliko razumijes
upravu si kacite ljudi woofere i zvucnike na HU moze on to podnjeti
BTW svaki HU ima max do 25 RMS po izlazu, a to su malo jaci i kvalitetniji, ovi obicni nemaju ni cirka 10 rms ;)
 
Član
Pa ne kazem i izvinjavam se na mom pametovanju, trazim savjete oko problema koji mi ne budu jasni ali ovo kazem iz prakse, kod mene radi, sad nemam pojacalo jer sam se nesto izmjenjao s drugom i zakacio woofer i svira.

Mislim svaka tebi cast igy, znas mnogo vise od mene i to postujem.

Nije mi cilj da ikog sad spustam nesto, nego kazem kod mene radi dok ne zakacim 2 razlicita.

A ako ima 20W mozda ovaj moj mislim malo i vise mozda ali nebitno to je jos gora stvar, zakacio sam petnaesku da vidim sta ce biti i nije nista bilo :)

P.S.
Nikad nisam pitao kako se spajaju zvucnici na HU !
 
Član
z3k4 je napisao(la):
ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc
Skidaj te neonke sa izlaza Hu ako si to tako spojio nisi mi se sa tim hvalio sinoc :D

ej nemoj da ti dolazi..:lol:

da igy dobro si ti reko
neonka je spojena na ono od cigare di se pali cigara..tak da nema veze s time..bas sam pito ovog jednog frenda kaze on da treba sam pojacalo staviti i da ce sve biti uredu..zapravo mi je reko to sto si ti igy napiso..hvala..ajde danas mozda stavim slike od te police..kaj smo napravili..nije nes posebno al moze proci ev bas ju tapeciramo

ej a igy znaci dalo bi se srediti da blinka u ritmu muzike,kak,kak se zove taj uredaj??
 
Član
nemogu vjerovati sta citam.

koliko ce se pojacalo (interno u HU ili pojacalo kao uredaj) "opteretiti" direktno ovisi o otporu tj. impendansi zvucnika i apsolutno nema nikakve veze sa tim koliko je Wati.

HU nema dovoljno jako pojacalo da pokrene sub. i da bi dobio sto vise zvuka svako ce pojacati na EQ basove i pojacati do daske i utisati prednje. tako kad se namjesti HU radi na granicama svojih mogucnosti zog cega se desava distorzija i zbog cega crkne. u krajnjem slucaju pojacala se nebi ni pravila da im je pojacalo sa HU dovoljno.

uglavnom opremu ne treba maltretirati nego je razumno koristiti da bi vas dugo vremena sluzila.
 
Član
Sve ok, nego kazem da sam 10 puta jaci sub zakacio na HU i da nista nije crklo.

Znam da ne valja i ne treba tako ali kazem da svira i da nista nije crklo. Niti ce.
 
Član
Uredu izvinjavam se.

Znaci nema topica vise zavrsili smo, igy je rekao i ja se slazem i covjek je do sad i rijesio sve vjerovatno :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top