Neravnomjeran rad na leru Golf V GTI

Neravnomjeran rad na leru Golf V GTI

Član
...druze Igore,,, dijagnostika uradjena ,, mozda si previdio moj text iznad,,,koristene tri razlicite dijagnostike i sve tri su pokazale u tom pravcu ,,problemi sa usisom,,gubitak zraka,,,nemam pojma,cemo da vidimoo ,,i pozdravi Jesuuu;)

...a sto se tice dizni sutra cemo to probati ,,promjeniti gorivo i ocistiti sve,,pa se javimmm,,,pozzzz
 
Član
Pa zapisi tacno sta pise tj. koja je greska i onda je napisi ovdje pa cemo vidjeti sta znaci. Ako ti je neravnomijeran ler gas stalno zasto ti nisu probali resetovati klapnu gasa. To hoce da radi kad se pobrka, zaprlja ili kad ode klapna gasa jer kod tebe i u svih novijih auta klapna gase ne id preko sajle nego na klapni se nalazi maaali elektro motor sto hoce da rikne na novijim autima. Klapna ima odredjeni stepen (ugao) gdje stoji kad je na leru i kad ode motoric tj. kad se razglodju plastike i zupcanici unutra tad dolazi do variranja (otvara i zatvara klapnu) :icon_confused:
 
Član
Meni se isto desava sa punticem, ide sve super ali na leru se jedva bori, nekad se i ugasi, ali meni je majstor rekao da zamjenim neki kurcic vakum regulator.... ali kod te tvoje makine se ne smijes zezati, moras otici u asu i rijesiti to.
 
djogi86 je napisao(la):
Meni se isto desava sa punticem, ide sve super ali na leru se jedva bori, nekad se i ugasi, ali meni je majstor rekao da zamjenim neki kurcic vakum regulator.... ali kod te tvoje makine se ne smijes zezati, moras otici u asu i rijesiti to.

Koliko vidim momak ne zivi u BiH tako da ASA otpada;)
 
Član
Petice Gti su veoma osjetljive na lose gorivo, lako se nagomila carbona na postolje glava ventila i to moze uticati na obrtaje i variranje.
Egr sistem recirkulacije izduvnih gasova isto ima uticaj zaprljanja usisnih djelova od turbine pa sve do glave motora, nazalost jedini spas je sve poskidati i iscistiti, i premostiti Egr ventil da masina ne usisava povratne gasove.

Cak je mozda i NOX senzor crko, to je onaj senzor poput lambde poslije katalizatora, koji je malo komplikovaniji i ima svoju elektronsku kutiju, ako je on crko onda i to moze uticat na rad motora u leri
 
drug to ti je do leptira gasa imao sam isti problem stresalo se auto na malim obrtajima radio, al covijek mi je to ocistio za 35KM, ima malo posla dok se skine al nista nije opasno!
 
Top