Neravnomjeran rad na leru Golf V GTI

Neravnomjeran rad na leru Golf V GTI

Član
...pozrav svima ,, pretpostavljam da na ovom mjestu ima toliko znanja i upucenih u problematiku , da bi mogli sa nekim sugestijama pomoci oko slijedeceg,,,
,,,naime , rijec je o Golfu V GTI 2.0 `06 god. problemi su sa neravnomjernim radom na leru ,,,obrtaji idu negde od 700 - 800 i imam osjecaj da ce se svakog momenta ugasiti ali bori seee,,hehe
..u samoj voznji se ponasa apsolutno normalno, ne osjecaju se nikakve smetnje ,,,
..vjerujem da cemo uspjeti doci do nekog rjesenja ,,,pozdrav za sve,,,unaprijed hvala
 
Član
Jesi siguran da nije do goriva, da promjenis pumpu na kojoj sipas?

Meni se zna isto desiti ako lose gorivo naspem, a kod mene motor nema FSI ubrizgavanja...
 
Član
ma nije to nista,,,najskuplje te moze kostat oko 400KM elektricna ler dizna....mozda sam se sad izvalio ali ako jesam neka me neko ispravi;)
 
Član
ja se izvinjavam ako grijesim dali je kod tebe GTI ili FSI jer 2.0 FSI ima 150 ks koliko se ja razumijem u golfa 5,a pregledaj ti malo svjecice jer ako ga vozis brzo treba ih cesto mjenjati,a najbolje u servis i sve ti kazu sta je koliko para da se ti nemislis ovako.pozz
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
ja se izvinjavam ako grijesim dali je kod tebe GTI ili FSI jer 2.0 FSI ima 150 ks koliko se ja razumijem u golfa 5,a pregledaj ti malo svjecice jer ako ga vozis brzo treba ih cesto mjenjati,a najbolje u servis i sve ti kazu sta je koliko para da se ti nemislis ovako.pozz

;)
 
Član
...ipak je GTI 2.0 200 hk ..aaaa da li je uopste moguce nastimati ler gas ,,,GASSPEL`` (ne znam kako to kod nas u BiH nazivaju ,, onaj dio sa leptir klapnom na usisu) opremljen samo elektronikom nigde sarafa brateee,,hehe
..da spomenem , prikopcavali smo ga na tri razlicite dijagnostike ,,od orginal VW pa do BOSH -ove i sve tri su pokazale probleme sa usisom od turba pa do tog GASSPELA (odnosno te klapne)...mijenjali smo par senzora i jedan ventil za vakum ,,radili reinstaliranje softvera za te dijelove i nista,,,radi par minuta normalno i ponovo isto...
..ne znam , kontam ako je do dizna i goriva trebao bi davati neke simptome i u voznji al nista ,,,ide perfektno samo taj lerrrr,,,:icon_question:
 

IGY

Član
dijagnostika 20 marki das ciki da skopca na racunar i sve ti kaze, danas se ti auti prvo racunarom pregledaju pa onda trazis dalje ;)
 
Početnik
ama rjesenje problema ti kosta citavih 14,5 KM, a zove se wurth sprej za ciscenja sistema...ocistis onaj ler cilindar ili ti ga lerlauf:) i leptirasti tim sprejicem i vozis pun gas nekoliko stotina metara da izbacis govna iz sistema i auto ce ti raditi kao da je preslo prag salona!

pozz

evo nadjoh i slikicu:)
http://img516.imageshack.us/i/07921intp0oa3.jpg/
 
Član
Isti je princip u smislu da oba golfa imaju točkove i volan,te da se zovu istim imenom;):D

Pogledaj tu klapnu,ona je najsumnjivija.Ako ne bude do nje,velike su šanse da je do sustava ubrizgavanja.Najprije do dizni.Njihova "prljavost" i neispravan rad se ne moraju pokazivati u vožnji.Često prave probleme na leru te dovode do nemirnog rada motora;)

Sretno
 
Top