NEPISMENOST FORUMAŠA!!!

NEPISMENOST FORUMAŠA!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posljednji sms pravilan dobio od operatera, hahahahahahah....
U it tehnici ne koristim čćžšđ iz prostog razloga sto kucam dosta i na engleskom, programiram a i nekako mi lakse, to je manje vise bitno, ali kao sto kazes nema pismenosti, fora je samo proci kroz skolu, napisati WISE umjesto VISE, klasika preseravanje i furanje na neki americki fazon, ali nazalost takvima se to kad tad odbije od glavu, ne znam jeste li imali prilike sresti tako NEobrazovanog u drustvu obrazovanih, da vidite kako se crvene, pa to su scene

Ja licno nisam nesto pretjerano pazio na neke stvari sto se tice pravopisa prilikom skolovanja, ali smatram da sam koliko toliko obrazovan, e sad kad bih se trudio i pisao ama bas sve po PS. to bi jadi bili, pojedinci bi me i prozivali radi toga, drugi postovali, treci..... ma joj, sve u svemu, kao sto neko rece, krivu Drinu ne mozes ispraviti......
 
Član
Extra tema, u potpunosti podrzavam. Stvarno pravi ruznu sliku o forumu kada krenes da citas temu i naprosto se divis gramatickim formacijama i recenicama. Nije da smo mi sad svi cvijecke, niti je poenta da se pravimo kao da smo na casu jezika, al' brate valjda neka osnovna kultura postoji......htio sam ja ovakvu temu poodavno postaviti, bezbroj puta sam dosad prepravljao tudje postove jer me smeta nacin na koji se pise, al' mi bilo glupo da ja sad nekome govorim "pisi pravilnije" ili sta, ali sad mi je drago kad vidim koliko nas je kojima to smeta : )
 
Član
Ajmo mi ovu temu da razradimo primjerima. Ima jedan momak vrlo zanimljiv, još mu posta nisam pročitao da ga razumijem išta.:D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Ne smetaju me gramatičke greške, imam ih i sam milijon:D

Al ima ljudi na forumu čije postove čitam po par puta da bih skužio šta pišu. Takvi me smetaju. Yebem mu, eto si na netu par godina, čitaš, pišeš, završio si bar osnovnu školu...

A ta rasprava o seljacima. U današnje vrijeme to nije zemljopisna podjela;)

da se razmijemo...ovdje se nemisli na typing greske....kojih evo ja prvi imam mnogo...radim i za vrijeme radnog vremena sam na forumu,cesto kucam i radim jos nesto ili gledam skroz drugdje dok kucam i samo kliknem na POST....
 
Seljak je izraz koji označava poljoprivrednog radnika koji ima prebivalište na selu, a za život zarađuje baveći se poljoprivrednim aktivnostima (poljodjelstvo, stočarstvo, ribolov, lov, pčelarstvo i sl.) bilo na svom bilo na tuđim imanjima.

A Papak moze biti covjek koji savresno govori i pise , a da mu su ponasanje i karakter iskvareni a masala takvih je puno
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Seljak je izraz koji označava poljoprivrednog radnika koji ima prebivalište na selu, a za život zarađuje baveći se poljoprivrednim aktivnostima (poljodjelstvo, stočarstvo, ribolov, lov, pčelarstvo i sl.) bilo na svom bilo na tuđim imanjima.

A Papak moze biti covjek koji savresno govori i pise , a da mu su ponasanje i karakter iskvareni a masala takvih je puno

;);)
 
Član
-Suki- je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Ne smetaju me gramatičke greške, imam ih i sam milijon:D

Al ima ljudi na forumu čije postove čitam po par puta da bih skužio šta pišu. Takvi me smetaju. Yebem mu, eto si na netu par godina, čitaš, pišeš, završio si bar osnovnu školu...

A ta rasprava o seljacima. U današnje vrijeme to nije zemljopisna podjela;)

da se razmijemo...ovdje se nemisli na typing greske....kojih evo ja prvi imam mnogo...radim i za vrijeme radnog vremena sam na forumu,cesto kucam i radim jos nesto ili gledam skroz drugdje dok kucam i samo kliknem na POST....

Pa eto ti prvi praviš greške a propovijedaš o nekim seljacima i pismenosti:lol::lol:

Odakle si iz mog posta skužio da ja mislim na typing greške. Već rekoh, čitam neke postove po par puta jer zbog načina sklapanja rečenica ne mogu shvatiti o čemu ljudi govore. Yebo typing greške!
 
Član
AdnaNsa je napisao(la):
Znaci zdogovorili smo se, kad neko od njih napise taki post mi ce mo ih ismijavati i nece vise :cool:

To, lutko, shvatio si.:D

Kako da "kvotam" nečiji post iz neke teme, nećemo i ime, samo quote, pronaći će se sam?:D
 
Član
zmayich je napisao(la):
Vec duži vremenski period me baš, ali ono BAŠ BAŠ, nervira NEPISMENOST 90% ljudi na ovom forumu!!!
Ne kazem da sad moraš pisat č,ć, ganjat neke stručne fraze i izraze, ali možeš ukucat u google "spustAno auto" pa ce te on pitati: Did you mean: "Spušteno" ako si vec seljak pa ne znaš!

Mislim da bi ova tema bila korisna da se spominju krkanski, ratarski, stočarski i drugi izrazi kako bi počevši od ovog foruma malo emancipovali i ovu našu lijepu državu!

SVAKAKO NAM PRIVREDA PROPADA, Ljudi sa livada došli u grad - pa ajd ako ništa nek BAR progovore kao gradska raja!

ovo smatram uvredom za vise od polovine forumasa...
da li je bitno ko odakle dolazi ,da li to odredjuje stepen kulture izrazavanja, poznavanja pravopisa i stepen obrazovanja ?

meni licno ovo sto si ti napisao (mislim na oznacenu recenicu) je 10 puta gore nego da si nepisao 10 rijeci 'nepravilno';)
 
Administrator
nista to nije bitno... bitno je kakav je ko kao covjek... moze on imat 10 fakulteta zavrsenih, ako on nije dobar u dusi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top