neosigurano-neregistrovano vozilo

neosigurano-neregistrovano vozilo

Član
interesuje me znaci tacna informacija, od nekog il iz iskustva il da bas zna STA AKO npr vozim neregistrovano auto, zaustavi me policija, kakve su mjere, sta ce mi pisati, sta cu dobiti, koliko, sta bude.. i u slucaju udesa kako odgovaram.. znaci provjerene informacije molio bi.. unaprijed hvala.. :cool::cool::cool:
 
Član
50 KM + iskljucuju te iz saobracaja uzmu ti tablice i saobracajnu ( naravno ostaje ti vlasnicki list ) bar sam cuo tako :icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
tako mala kazna?? jeli to sigurno, a skinu mi table uzmu saobracajnu i sta ja dalje? treba mi bas bas provjerena informacija.. ;);)
 
Administrator
u slucaju udesa posto nisi osiguran, sve troskove snosis ti bez obzira ko je kriv...
elmire nemoj se igrati sa tim bez potrebe...
a sta se desava kad te zaustave ne znam...
 
Član
jednom mome poznaniku zu oduzeli auto jer nije bilo registrovano i platio je kazne oko 100km + sto je auto u PS bilo tocno neznam cifru koliko je dao na lezanje a znam da je kazna bila 100km
 
Član
100KM ti je kazna i 1 bod. mada se kazna krece od 100-300KM sa 1-2boda +mjesec zabrane upravljanja motornim vozilom
 
Član
aham, mislio sam da neuzimaju vozacku, mislio sam da je samo kazna, onda necu da riskiram.. :icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Član
da ne otvaram novu temu, šta ako nema vozačke, kao npr sada ja. Nemam vozačku, tj neam položeno, a vozam neregistrovano auto
 
Član
ja msm da za tvoj slucaj ide sud, pa zabrana polaganja do 20-te godine, bar je tako jednom mom jaranu..
 
ne uzimaju vozacku.. 100KM kazna i ne uzimaju papire od auta samo ti skinu tablice i napisu potvrdu da su tablice oduzete... tako je kod nas u HNK 100% a mislim da nema razlike u tom zakonu po kantonima...

zAaKy je napisao(la):
da ne otvaram novu temu, šta ako nema vozačke, kao npr sada ja. Nemam vozačku, tj neam položeno, a vozam neregistrovano auto

a ti dobijes kaznu za vozacku i vjerovatno zabranu polaganja ti zavale a za registraciju ista stvar...
 
Član
moras svakako vratiti tablice i odjaviti vozilo po sluzbenoj duznosti ako ti istekne registracije i ne produzis je u roku od mjesec cini mi se.....dobijes uglavnom obavjestenje na kucnu adresu.....
 
Član
znaci ipak da riskiram malo, po gradu, ako zaustave nek pisu, sta cu u nekim slucajevima mi auto treba, a nemam za registracija nista jos nisam love dobio..
 
Član
Elmire druze, ja ti nebih preporucio vozanje NEregistriranog vozila, za kaznu i policajca je lako, al nedaj boze udesa, da tebe netko udari, ne moras biti kriv, automatski si kriv jer nisi regan, ili kakvog pjesaka pokupit, zbog toga treba polica osiguranja i slicnih slucajeva ;)
 
Top